Botoks w kremie

0
1210

Wiele osób, które rozważa zastrzyki z botoksu jako skuteczne leczenie przeciwstarzeniowe, ale są niezdecydowane, aby zmierzyć się z igłą, mogą się zastanawiać, czy na rynku dostępny jest krem ​​botoksu, który da im takie same wyniki. Teraz pomysł brzmi niesamowicie; podoba Ci się natychmiastowy lifting Ale podczas gdy krem ​​botoksu byłby bezbolesną alternatywą dla zastrzyków, istnieje wiele mitów obfitujących w takie miejscowe leczenie, jak również produktów, które twierdzą, że naśladują działanie Botoxu. Dzieje się tak dlatego, że iniekcje są zaprojektowane tak, aby przenikać głęboko do tkanek, aby paraliżować mięśnie twarzy, podczas gdy składniki w zwykłym kremu do stosowania miejscowego rzadko będą wchłaniane wystarczająco głęboko w ciało, aby wywoływać te same efekty. To sprawia, że ​​konieczne jest wykonanie badań przed zakupem tak zwanego kremu Botox, aby nie marnować pieniędzy.

Mit lub fakt: Botox jest dostępny na rynku

To jest mit. Do tej pory badania te są nadal w toku, a lekarze nie zatwierdzili żadnego rodzaju kremu z Botoxem, który mógłby zostać podany do publicznej wiadomości. Jeśli natkniesz się na jakikolwiek rodzaj sprzedawcy kosmetyków do pielęgnacji skóry online, który twierdzi, że ma taki krem ​​do sprzedaży, powinieneś zachować ostrożność, ponieważ produkty, które sprzedaje, mogą zawierać szkodliwe lub nieprzetestowane składniki, które mogą powodować długotrwałe uszkodzenia skóry.

Mit lub Fakt: Kremy z komórkami macierzystymi zawierają Botox

To mit: w rzeczywistości, kremy z komórek macierzystych nie zawierają toksyny, która jest obecna w zastrzykach z botoksu, ani też krem ​​komórek macierzystych nie działa, aby usunąć drobne linie i zmarszczki w taki sam sposób, jak krem ​​botoksu. Kremy z komórek macierzystych działają poprzez wprowadzanie komórek macierzystych hodowanych w laboratoriach do skóry, które przyspieszają produkcję komórek tłuszczowych i pulchną skórę, gdy pracują nad zwiększeniem całkowitej produkcji komórek. Botox działa poprzez tłumienie impulsów nerwowych, które zatrzymują pewne skurcze mięśni odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, takich jak kurze łapki. Gdyby na rynku istniał krem ​​do botoksu, działałby na sparaliżowanie mięśni twarzy, a nie na zwiększanie produkcji komórek skóry.

Mit lub Fakt: Krem z jadu węża to doskonały zamiennik kremu do botoksu

To prawda, że ​​w pewnym sensie krem ​​z jadu węża działa tak, jak krem ​​botoksu, ponieważ zawiera peptydy znalezione w jadzie żmii, który tłumi impulsy nerwowe do pewnych mięśni twarzy, podobnie jak Botox. Głównym składnikiem wielu kremów z jadami węża jest synteza wagleriny 1, która jest rodzajem polipeptydu występującego w niektórych żmijach, które żyją w Azji. Składnik ten zapobiega skurczom, które powodują zmarszczki spowodowane uśmiechaniem się, śmiechem i marszczeniem brwi. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie stosowałeś tego kremu z botoksem, przed podjęciem decyzji o zakupie należy omówić jego składniki i ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u dermatologa. W większości przypadków krem ​​z jadem węża wykazał niewielką liczbę działań niepożądanych, ale u osób z wrażliwą skórą lub przewlekłymi problemami skórnymi po zastosowaniu może wystąpić podrażnienie o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Mit lub Fakt: Istnieje wiele produktów dostępnych online

Jeśli szukasz produktu online, który może naśladować działanie kremu z botoksem, z przyjemnością dowiesz się, że niektóre kremy mogą zapewnić tymczasowy efekt zacienienia skóry. Istnieje kilka produktów dostępnych od znanych firm zajmujących się pielęgnacją skóry i od kilku zagranicznych firm, które mogą stworzyć nieco podobne efekty do Botox. Należy jednak podejść do zakupu tych kremów z ostrożnością i dokładnie porównać składniki i ceny przed podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ istnieje wiele oszustów tam, i może być trudno uzyskać zwrot od zewnętrznego sprzedawcy. Chociaż na rynku nie ma jeszcze kremu z botoksem, wiele firm ma nadzieję, że wkrótce zaoferuje je swoim klientom jako bezpieczną i bezbolesną alternatywę dla zastrzyków z botoksu.

Czym jest kosmetyk Botox?

Botoks stosuje się w trzech głównych celach: kontroli skurczu mięśni, silnego pocenia się pod pachami i poprawy kosmetycznej. Krem zawiera toksynę botulinową typu A (składnik czynny), ludzką albuminę (białko występujące w osoczu krwi ludzkiej) i chlorek sodu.

Wyniki

Czas zabiegu: około 10 minut

Typowe wyniki: gładsza, młodziej wyglądająca skóra; trwają około trzech do sześciu miesięcy

Czas regeneracji: kilka dni do tygodnia, aby zobaczyć pełne efekty

Koszt: uzależniony od obszaru.

Kosmetyki Botox są używane do tymczasowego wygładzania linii (zwanych także zmarszczkami), które są liniami pomiędzy brwiami, które mogą sprawiać, że wyglądasz na zmęczonych, nieszczęśliwych lub złych.

Jest zatwierdzony do tego zastosowania i tylko w tym obszarze. Jednak często stosuje się go poza liniami poziomych linii czoła, kurzych łapek, marionetek w kącikach ust i linii palacza wokół ust.

Nie należy mylić kosmetyków Botox z wypełniaczami do wstrzykiwań. Wypełniacze skórne działają inaczej, rozrzucając tkanki w taki sposób, że linie i zmarszczki zmniejszają się lub zanikają (przykładami są Restylane, Radiesse i Juvederm).

Twój lekarz może pomóc ci zdecydować, który produkt (y) rozwiąże twoje szczególne problemy z wyglądem, ale z reguły Botox jest używany głównie w górnej części twarzy, a wypełniacze są używane głównie w innych obszarach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here