Liposukcja kolan

0
1747

Liposukcja kolan to świetny sposób, aby w końcu pozbyć się tych uciążliwych problemów, które powodują brak ładnego zarysowania nóg. Każdy chce dobrze się czuć w swoim ciele i trudno jest mu się dziwić.

Wiele osób boryka się z tym problemem lat, próbując stworzyć bardziej zgrabne łydki, kostki i kolana, ale ten proces jest utrudniony. Niektórzy stwierdzili, że ta procedura ostatecznie nadała im wygląd, który zawsze chcieli.

Dlaczego kolana nie są ładnie zarysowane?

Noga wygląda nieładnie, jeśli ​​twoja łydka łączy się bezpośrednio z stopą, bez części na kostkę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć większe kostki w pewnym momencie swojego życia, ale najczęściej ten problem występuje u kobiet.

Istnieje wiele powodów, dlaczego może mieć brzydko zarysowane nogi;

-ciąża,

– problemy z nadwagą i sercem lub nerkami.

– problem genetyczny.

Jeśli zauważysz, że inni członkowie Twojej rodziny również mają takie problemy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że u nas też się pojawi. W takich sytuacjach może być jeszcze trudniej pozbyć się problemu, gdy się pojawi.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Pierwszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest utrata wagi. Zmniejszając swój BMI do właściwego poziomu, będziesz mógł łatwiej kształtować swoje ciało w taki sposób, w jaki chcesz wyglądać.

Powinieneś również jeść zdrową żywność i obliczyć ilość spożywanych kalorii, aby zmniejszyć ją o około 25%, gdy pracujesz nad uzyskaniem odpowiedniej formy. Powinieneś także zmniejszyć spożycie soli i pić dużo wody, aby ograniczyć retencję wody do minimum.

Niektóre ćwiczenia, które okazały się pomocne przy problemach z kolanami to skakanie i chodzenie. Powinieneś także próbować wzmocnić mięśnie łydek, aby uczynić te proporcje bardziej pożądanymi.

Co to jest odsysanie tłuszczu kolanowego?

Jeśli powiedziano Ci, że masz stare kolana lub jeśli niepokoją cię zatłuszczone kolana lub uda, masz dużą ilość tłuszczu osadzonego w tych miejscach. Dlatego  nogi stają się gruszkowate. Nadmiar tłuszczu na zewnętrznych częściach ud powoduje, że ciasno dopasowana odzież wygląda bardzo niekorzystnie. Podobnie, dodatkowy tłuszcz na wewnętrznych częściach ud powoduje ich wzajemne pocieranie się, często powodując wysypkę i inne dolegliwości.

Przyczyny grubych kolan, szczególnie u kobiet, są często związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie, spowodowanymi przez ciążę lub po osiągnięciu menopauzy. Innym powodem może być fakt, że kolana i uda zawierają dużą ilość receptorów insuliny i im większa liczba receptorów, tym większa jest pojemność magazynowania tłuszczu.

Najlepszym sposobem, aby to naprawić, są ćwiczenia, jednak istnieją pewne procedury inwazyjne, takie jak liposukcja kolan, które mogą odwrócić, a także przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Jak to działa?

Ponieważ skóra na udach i okolice kolan jest zwykle cienka, chirurdzy zalecają liposukcję laserową jako skuteczną procedurę radzenia sobie z problematycznymi obszarami. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, liposukcja kolan wykorzystuje laser, aby wyssać tłuszcz, a także przekazać falę świetlną lasera na warstwę skóry, by obudzić komórki produkujące kolagen i zachęcić je do zaciśnięcia skóry w obszarze problemowym.

Innym sposobem na pozbycie się z kolan niechcianego tłuszczu jest liposukcja poprzez małe nacięcie wokół kolana lub okolicy pachwiny. Zabieg ten jednocześnie eliminuje dodatkowy tłuszcz w udach i znacznie zmniejsza ryzyko nadmiernych obrzęków lub blizn. Jeśli chodzi o kolana, liposukcja jest najlepszą procedurą kształtowania ciała.

Idealni kandydaci

Najlepszymi kandydatami do liposukcji stawu kolanowego są ci, których kolana mają tendencję do szorstkiego obcierania, gdy chodzą lub poruszają się ogólnie. Ale pacjenci ze skórą uszkodzoną przez słońce lub obrzękniętymi kolanami wywołanymi przez zapalenie stawów zwykle osiągają mniej  zadowalające wyniki w tych terapiach. Podobnie jak koszty innych rodzajów liposukcji, średni koszt liposukcji kolan poddany znieczuleniu miejscowemu jest wysoki. Skonsultuj się z chirurgiem i upewnij się, że kwalifikujesz się jako właściwy kandydat.

Regeneracja i wyniki

Po przeprowadzeniu liposukcji w kolanie, pacjent zostanie poinformowany przez chirurga o wykonaniu określonych czynności, które  są indywidualnie zaprojektowane, aby zapewnić pacjentowi pełne i całkowite wyleczenie.

Oto niektóre ogólne wskazówki dotyczące regeneracji:

  1. Spanie z nogami podniesionymi na poduszce, przez kilka pierwszych dni po operacji, aby zmniejszyć obrzęk.
  2. Podczas poruszania się używaj laski, a może nawet wózka inwalidzkiego, aby zmniejszyć nacisk na operowane kolana.
  3. Zmieniaj bandaż punktualnie  i regularnie czyść dotknięte obszary.
  4. Zwiększaj przepływ krwi do kolan poprzez lekkie masaże przez kilka minut.
  5. Noś skarpetki kompresyjne i odzież dla dodatkowego wsparcia podczas rekonwalescencji

Liposukcje wokół kolan wydają się być bardzo skuteczne u tych pacjentów.

Możliwe efekty uboczne

Podobnie jak w przypadku każdego innego typu liposukcji, zabiegi na kolana mają pewne skutki uboczne i związane jest z tym ryzyko. Niektóre z często zgłaszanych działań niepożądanych obejmują:

  • Ból i obrzęk kolan, zasinienie i związany z tym uraz tkanek,
  • Sztywność w kolanach przez pierwsze kilka tygodni po operacji,
  • Jest małe prawdopodobieństwo pojawienia się nierównomiernych kolan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here