Mikrodermabrazja na rozstępy

0
436

Nadmiar tłuszczów i kalorii, spowodowany stresem, przyniósł przyrost masy ciała. Jeżeli później straciliśmy na wadze, mogły się u nas pojawić rozstępy. Utrata wagi i uzyskanie ładnego ciała, nie ogranicza się tylko do kobiet. Czasami mężczyźni mogą mieć więcej rozstępów, ponieważ ich skóra jest mniej elastyczna i poddają się bardziej rygorystycznemu treningowi.

Co to są rozstępy?

Jeśli zauważyliśmy długie, wąskie smugi czerwonych, purpurowych, różowych lub czerwonawo brązowych blizn na skórze, wiemy, że to nic innego jak rozstępy. Chociaż kolor może być różny w zależności od rodzaju skóry i jej odcienia. Rozstępy powstają w wyniku szybkiego i ekstremalnego rozciągania skóry, co zakłóca produkcję kolagenu, białka, które sprawia, że nasza skóra jest silna i elastyczna.

Rozciągnięta skóra pęka głęboko pod naskórkiem, gdzie elastyna, powodująca odbicie się skóry do pierwotnego kształtu, jest rozdarta. Istnieje wiele powodów, dla których może cierpieć na rozstępy. Zwykle ma charakter dziedziczny lub problem spowodowany jest ciążą, przyrostem masy ciała lub jej utratą, starzeniem się, stosowaniem sterydów i szybkim wzrostem mięśni.

Kto może cierpieć na rozstępy?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą cierpieć na rozstępy. Na podstawie badań, 90% kobiet w ciąży ma rozstępy, a 70% kobiet, które nie są w ciąży, również są dotkniętymi tymi bliznami. Tymczasem 40% mężczyzn również cierpi z tego samego powodu.

W okresie dojrzewania średnio 7 dziewcząt i 4 chłopców na 10, otrzymuje je z powodu hormonalnych i gwałtownych zmian wzrostu. Niezależnie od przyczyny, z pewnością trudno jest pozbyć się rozstępów, szczególnie tych starszych. Być może, kilka razy sprawdzaliśmy już w Google, jak usunąć stare rozstępy. Mikrodermabrazja może być dobrym wyborem. Nie można zapobiec pojawiania się rozstępów na skórze, ale dzięki postępowi technologicznemu można sprawić, by zmiękły. Jedną z szeroko stosowanych metod jest mikrodermabrazja. To bezpieczna, niechirurgiczna procedura usuwania martwych komórek naskórka z najwyższej warstwy skóry, dzięki ręcznemu elementowi, który kieruje kryształy tlenku glinu (główny składnik złuszczania się) na powierzchnię skóry. Zabieg trwa około 30-60 minut, nie jest bolesny, ale powoduje uczucie ocieplenia i rozgrzania. Mimo, że najlepiej, by zabiegi były wykonywane przez specjalistów od pielęgnacji skóry, dostępne są również maszyny i produkty, które można kupić, aby wykonać domową mikrodermabrazję na rozstępy.

Czy skutecznie złuszcza najbardziej zewnętrzną warstwę skóry?

Mikrodermabrazja wykorzystuje małe kryształki, pozwalające usunąć martwe komórki skóry z naskórka. Problem wykracza poza najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Znajduje się dokładnie w skórze właściwej. Tak, to prawda, ale rozstępy wymagają silnej eksfoliacji, aby usunąć całą uszkodzoną skórę. Rozstęp jest częścią uszkodzonej skóry. Nasza skóra przechodzi naturalny proces regeneracji komórek, usuwający stare, uszkodzone komórki, zastępując je nowszymi, świeższymi. Starzenie się, zmniejsza tempo naturalnego procesu regeneracji komórek. Przez to nasze problemy stają się jeszcze bardziej widoczne. Właśnie dlatego musimy je złuszczać. Dzięki temu możemy usunąć uszkodzone komórki i stworzyć nowe. Czasami złuszczanie może powodować podrażnienie, dlatego ważne jest stosowanie produktów odmładzających, pomagające skórze przejść naturalny proces gojenia.

Czy pobudza produkcję kolagenu i elastyny?

Zarówno kolagen, jak i elastyna są ważnymi składnikami naszej tkanki skórnej. Kolagen nadaje skórze siłę, młodzieńczą barwę i ochronę, a elastyna sprawia, że skóra jest elastyczna. Kolagen występuje w różnych warstwach skóry, natomiast elastyna znajduje się w jej środkowej części. Rozstępy są znakiem, że brakuje nam ich obu. Mikrodermabrazja nie tylko złuszcza, ale także umożliwia skórze wytwarzanie większej ilości kolagenu i elastyny. Jeżeli chcemy zrobić ją w domu, róbmy to stopniowo. Rozpocznijmy od sesji raz w tygodniu, stopniowo zwiększając częstotliwość do dwóch lub trzech razy w kolejnych tygodniach. Aby zmaksymalizować efekty mikrodermabrazji, użyjmy Retina-A do zwiększenia produkcji elastyny i zastosujmy domowe serum witaminy C w celu zwiększenia produkcji kolagenu w ramach planu leczenia.

Czy pomaga innym procedurom kosmetycznym i produktom działać skuteczniej?

Najprawdopodobniej odkąd mamy rozstępy, sprawdziliśmy już wiele produktów dostępnych bez recepty, metody domowe i wiele innych rzeczy, aby zniknęły. Mimo to, wcale się nie zmniejszyły. Wydaje się, że nie ma odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się rozstępów. Produkty, które obiecują imponujące rezultaty, nie są wcale wiarygodne. Prawda jest taka, że nie zauważamy dużych efektów, ponieważ nie wnikają w głębsze warstwy skóry. Dzięki mikrodermabrazji, produkty, których można stosować do leczenia rozstępów, stają się bardziej skuteczne. Mikrodermabrazja pozwala im wniknąć głęboko w poszczególne warstwy skóry. Warto tutaj stosować produkty, zawierające witaminę C, retinol i GHK.

Dlatego mikrodermabrazja ma wiele zalet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here