Mikrodermabrazja w ciąży

0
1338

Hormony ciążowe działają niemal na każdą część ciała, szczególnie na skórę. Zwiększona wrażliwość i zatrzymanie płynów to dwie z najczęstszych dolegliwości kobiet w czasie ciąży. Melazma lub czerwona, plamista skóra często określana jest jako maska ciążowa. Podczas gdy niektóre kobiety cierpią na bardzo niewielkie zmiany melatoniczne, inne widzą drastyczne zmiany wraz z postępem ciąży. Podczas gdy dermabrazja i mikrodermabrazja są skutecznymi metodami leczenia tego typu problemów, nie są one uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Zwiększona wrażliwość samej skóry podczas ciąży może prowadzić do podrażnień, wyprysków i nierównomiernych wyników. Poza tym, gdy ciało zwraca pełną uwagę na rosnący płód, czas powrotu do zdrowia może być znacznie dłuższy dla kobiet w ciąży.

Hormony ciążowe

Melazma, związana z hormonami ciążowymi, może być kontynuowana do momentu, aż hormony powrócą do normalnego poziomu, który niestety nie nastąpi po kilku miesiącach od porodu. Jeśli dermabrazja lub mikrodermabrazja są wykonywane podczas gdy poziom hormonów jest wysoki, efekt będzie minimalny lub będzie trwał tylko przez krótki czas; Melazma, związana z ciążą powróci. Ponadto dermabrazja i mikrodermabrazja wymagają stosowania produktów przed i po skórze, które mogą nie być odpowiednie dla kobiet o zwiększonej wrażliwości skóry.

Podczas gdy łatwo jest mieć obsesję na punkcie skóry podczas ciąży, kiedy nowe wybuchy trądziku, dziwne plamy i wysypki związane ze zwiększoną wrażliwością skóry, pojawiają się prawie codziennie. Ale ciąża może nie być porą na wypróbowanie mikrodermabrazji, usunięcie warstwy zniszczonej skóry przez zdrapywanie i odkurzanie martwych komórek. Ponieważ lekarze mają sprzeczne zdanie co do bezpieczeństwa mikrodermabrazji w czasie ciąży, zawsze zapytajmy swojego lekarza przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii podczas ciąży.

Dermabrazja i mikrodermabrazja

Dermabrazja i mikrodermabrazja obejmują skrobanie górnych warstw skóry za pomocą szczotki wykonanej z drutu. Ze względu na zwiększoną wrażliwość i odpowiedź immunologiczną podczas ciąży, kobiety, które oczekują dziecka, mogą być bardziej narażone na infekcje skóry. Zmniejszenie ryzyka infekcji w czasie ciąży jest ważne dla zdrowia matki i jej dziecka.

Zestawy do dermabrazji domowej i mikrodermabrazji są przeznaczone do użytku przez kobiety, które nie są w ciąży. Podczas gdy zestaw domowy nie będzie wpływał na skórę tak mocno, jak zabiegi w gabinecie, nadal istnieje ryzyko na podrażnienie skóry. W zależności od składników użytych w dermabrazji domowej i zestawie do mikrodermabrazji niektóre substancje chemiczne mogą być uważane za niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Cel, powód

Ciąża może czasami dawać „poświatę”, która jest wynikiem zwiększonego przepływu krwi, ale może również sprawić, że nasza skóra stanie się bez życia i matowa, zwłaszcza jeśli powstanie „maska ciąży”, brązowawe przebarwienia wokół oczu i nosa, które medycznie nazywa się melazmą. Mikrodermabrazja może usuwać przebarwienia, przynajmniej tymczasowo. Jednakże, ponieważ produkcja melanocytów nasila się w czasie ciąży, o tyle, jeżeli poziomy hormonów pozostają wysokie przez całą ciążę, istnieje duża szansa, że odbarwienie powróci.

Ryzyko

Skóra w ciąży jest łatwo podrażniona; normalne skutki uboczne mikrodermabrazji, które obejmują zaczerwienienie, suchość skóry, swędzenie i łagodny obrzęk, mogą być nasilone w czasie ciąży. Usunięcie przebarwienia skóry może mieć tylko tymczasowy efekt; Maska ciąży może się powtórzyć. Zwiększona wrażliwość skóry i podrażnienie, jak również wolniejsze gojenie się skóry, które występuje w czasie ciąży, może również zwiększać ryzyko rozwoju infekcji skóry. Niektóre leki stosowane do przygotowania twarzy do leczenia nie powinny być stosowane w czasie ciąży.

Modyfikacje

Mikrodermabrazja może być bezpieczna, jeśli lekarz wprowadzi pewne zmiany w procesie. Należy do nich użycie czegoś innego niż środek czyszczący alfa lub beta-hydroksykwas w fazie oczyszczania wstępnego. Należy również unikać peelingów chemicznych, które są często stosowane na końcu procesu, ponieważ zawierają potencjalnie szkodliwe chemikalia, takie jak kwas salicylowy, który może wpływać na nasze dziecko.

Poprawa

Zmiany hormonalne, a także zmniejszona aktywność układu odpornościowego spowodowana ciążą, mogą powodować, że gojenie się ran będzie wolniejsze niż zwykle. Po mikrodermabrazji musi powstać nowa warstwa skóry; jeśli proces ten spowolni, nasza skóra pozostanie różowa i będzie swędzieć i piec dłuższy czas. Bardziej prawdopodobne jest również, że będziemy mieć do czynienia z bliznami lub obszarami hipopigmentacji, jeśli zastosowane leczenie wywołuje silne podrażnienie.

Zestawy domowe

Nie używajmy domowych zestawów do mikrodermabrazji podczas ciąży; podczas gdy chemikalia zawarte w zestawach do mikrodermabrazji dostępnych bez recepty mogą powodować mniej podrażnień niż te używane przez profesjonalistów, mogą również być niebezpieczne w czasie ciąży.

Dlatego raczej powinniśmy unikać mikrodermabrazja w ciąży, dla bezpieczeństwa swojego i dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here