Mikrodermabrazja w domu

0
1559

Jeżeli nie stać na mikrodermabrazję w domu i martwimy się o ceny, jakie są proponowane w salonach lub klinikach kosmetologicznych, zawsze możemy wypróbować ten zabieg w domu. Ma wiele zalet i jest fantastyczną metodą, która pozwala zwalczyć wiele chorób skórnych, a także spowolnić, a nawet w niektórych przypadkach odwrócić proces naturalnego starzenia się. Dzięki mikrodermabrazji w domu, nie tylko kontrolujemy swój budżet, ale także zapewniamy sobie prywatność i wygodę.

Mikrodermabrazja jest nieoperacyjną mechaniczną procedurą, która sprzyja złuszczaniu skóry i umożliwia jednocześnie lepszą stymulację krążenia krwi. W ten sposób przyspieszamy odmładzanie skóry. Innymi słowy jest to nieinwazyjny zabieg, który pozwala wyleczyć głęboko skórę. Dzieki niemu cera jest jaśniejsza, bardziej promienna i młodsza.

Mikrodermabrazja przeprowadzana w domu

Wykonując zabieg w domu, nie musimy już martwić, czy zdążymy na daną godzinę. Najbardziej opłacalnym sposobem na przeprowadzeniem zabiegów, jest wykonanie ich w domu samemu. Kupno zestawu lub maszyny do domowej mikrodermabrazji jest praktyczną, ale satysfakcjonującą decyzją. Często kosztuje mniej niż przeprowadzenie jednorazowej sesji u dermatologa.

W jaki sposób działa mikrodermabrazja?

Wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia. Pozwoli złuścić skórę za pomocą mikrokryształów lub końcówki mineralnej. Ma właściwości ścierne, dlatego skutecznie usuwamy suche i martwe komórki skóry i zanieczyszczenia. Ciało interpretuje proces jako uraz i stymuluje wzrost młodszej, jaśniej wyglądającej skóry.

Dzięki tej procedurze uwalniane są wyższe poziomy elastyny i kolagenu, co powoduje wygładzanie ogólnej struktury. Przyczynia się też do lepszego koloru i wyglądu skóry.

Mikrodermabrazja klasyczna a diamentowa

Maszyna do mikrodermabrazji składa się z pompy, próżni, rurki łączącej i rękojeści. Pompa wyzwala ciągły przepływ obojętnych kryształów w celu szorowania skóry, podczas gdy próżnia jest używana do pompowania martwych komórek naskórka i kryształów. Te obojętne kryształy obejmują wodorowęglan sodu, chlorek sodu, tlenek magnezu i tlenek glinu.

Z kolei mikrodermabrazja diamentowa nie wykorzystuje mikrokryształów w procedurze. Zamiast tego, ręczne urządzenie z chropowatą powierzchnią koncówki jest używane podczas całego zabiegu. Jest to więc o wiele bezpieczniejszy sposób radzenia sobie ze skórnymi dolegliwościami wokół oczu i ust. Dzięki temu można ją stosować w domu.

Najlepsi kandydaci do mikrodermabrazji

Do tego zabiegu najlepiej nadają się zdrowe osoby z niewielkimi niedoskonałościami skóry. Powinny mieć też realistyczne cele odnośnie efektów zabiegu. Z tego zabiegu mogą też skorzystać osoby z nierównomierną pigmentację, zatkanymi porami, trądzikiem, zaskórnikami, drobnymi zmarszczkami skóry, drobnymi bliznami i plamami starczymi.

Jednak do tego zabiegu nie nadają się osoby z chorobami, takimi jak czynne blizny lub brodawki. Kobieta w ciąży powinna odłożyć ten zabieg, aż do narodzin dziecka.

Idealne odstępy między zabiegami

Należy przestrzegać przerw między kolejnymi sesjami. Dzięki temu skóra będzie mogła wrócić do zdrowia. Wielu dermatologów zaleca co najmniej dwutygodniową przerwę między kolejnymi zabiegami. Jednak należy przestrzegać wszystkich zaleceń. Dzięki temu skóra nie będzie uszkodzona. Pamiętajmy, że częstotliwość każdego zabiegu uzależniona jest od rodzaju skóry, posiadanych problemów skóry i oczekiwań pacjenta.

Kroki w mikrodermabrazji

Kupując profesjonalny zestaw do mikrodermabrazji lub maszynę, będziemy mieć też instrukcję obsługi. Upewnijmy się, że postępujemy zgodnie z nią. Dzięki temu osiągniemy pożądane rezultaty i zapobiegniemy uszkodzeniu skóry w jakikolwiek sposób. Każde urządzenie może się nieznacznie różnić.

Przykładowa sesja terapeutyczna

  1. Oczyśćmy skórę za pomocą bezolejowego, bezzapachowego łagodnego środka czyszczącego. Unikajmy natomiast ostrych środków czyszczących, które mogą sprawić, że skóra wyschnie bardziej niż zwykle i będzie wrażliwa na proces mikrodermabrazji.
  2. Wytrzyjmy skórę do sucha bawełnianym ręcznikiem. Ważne jest, aby twarz była zupełnie sucha. Dzięki temu maszyna do mikrodermabrazji będzie działala najbardziej efektywnie,
  3. Włączmy urządzenie do mikrodermabrazji i wolną ręką naciśnijmy delikatnie jeden obszar skóry. Obróćmy urządzenie na skórze ruchem okrężnym do góry, wykonując tylko 1 lub 2 przejścia.
  4. Powtórzmy cały proces na całą twarz, szyję lub inny obszar leczenia.
  5. Po zabiegu nałóżmy niezbędne oleje, balsamy lub kremy do pielęgnacji skóry. Nie zapomnijmy najpierw użyć tonera, aby przywrócić poziom pH skóry.
  6. Nawilżmy całkowicie naszą skórę, by zmniejszyć zaczerwienie wrażliwych obszarów.

Najlepszy nawilżacz po mikrodermabrazji

Po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienie, nadwrażliwość niektórych obszarów skóry. Dobrze jest znaleźć odpowiedni środek nawilżający, którzy przywróci właściwe nawilżenie i ułatwi gojenie. Bezzapachowy, nie powodujący zaskórników jest wysoce zalecany po mikrodermabrazji. Powinien zawierać mniej substancji drażniących niż standardowe kremy do twarzy i balsamy. Dzięki temu skóra będzie lepiej nawilżona. Nie powinien zatykać porów. Może też zapewniać ochronę przeciwsłoneczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here