Mikrodermabrazja z kwasami – czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

0
1064

Jeżeli zastanawiamy się nad przeprowadzeniem mikrodermabrazji albo peelingu chemicznego, powinniśmy przeczytać ten artykuł. Warto trochę poznać ich specyfikę, sprawdzić, czy można je zrobić po kolei czy lepiej zachować między nimi odstęp, aby uzyskać maksymalne korzyści. Niektórzy pacjenci decydują się oba zabiegi zrobić razem. Warto zastanowić się jakie zalety, a jakie skutki uboczne niesie ze sobą takie rozwiązanie.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, zwana jest również peelingiem energetycznym. Jest rodzajem kosmetycznej operacji skórnej. W tej procedurze, najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli wierzchnia, którą można najbardziej zauważyć, jest usuwana za pomocą delikatnego ścierania. Profesjonaliści będą go robić bardzo delikatnie. Nie jest to zabieg, który można wykonać tylko raz i spodziewać się rewelacyjnych wyników. W tej formie leczenia, możemy potrzebować regularnie przeprowadzanych sesji w sugerowanych przez specjalistę odstępach czasu. Dzięki temu nasza skóra będzie ładnie wyglądać i wygładzi się. Podczas zabiegu, gdy zewnętrzna warstwa skóry zostanie usunięta, martwe komórki stopniowo oddalą się od powierzchni skóry. Dzięki temu nasza skóra będzie wyglądała młodziej i stanie się gładsza.

Czym jest peeling chemiczny?

Jest to rodzaj zabiegu na skórę, dzięki któremu staje się ona miększa i gładsza, a także będzie wyglądała znacznie młodziej. Podczas zabiegu, roztwór chemiczny zostanie nałożony na skórę w bezpieczny sposób. Spowoduje to kontrolowaną śmierć tkanek w danym obszarze. Zastosowanie tego specyficznego roztworu stworzy również rodzaj powierzchownej rany na skórze. W miarę, jak rana zacznie się goić, dzięki naturalnego procesu gojenia się, skóra stanie się młodsza i czystsza.

Czy mikrodermabrazja i peeling chemiczny wzajemnie się uzupełniają?

Jedna z teorii, głoszona przez większość specjalistów i praktyków, zajmujących się pielęgnacją skóry, brzmi, że jeżeli chcemy wykonać mikrodermabrazję lub peeling chemiczny, powinniśmy pomyśleć o ich połączeniu.

Jedną z głównych przyczyn, znajdujących się u podstaw takiego myślenia jest to, że podczas gdy jeden zabieg pozwala usunąć martwe komórki z powierzchni i warstw skóry, drugi może przynieść różne korzyści skórze. W rezultacie uważa się, że obie procedury leczenia i pielęgnacji skóry mogą się świetnie wzajemnie uzupełniać, zamiast szkodzić. Jeśli będziemy oba zabiegi wykonywać razem, jeden po drugim, po przeprowadzeniu odpowiedniej konsultacji i po zrozumieniu, ile czasu potrzebujemy na zrealizowanie obu zabiegów, najprawdopodobniej uzyskamy najlepsze i najskuteczniejsze wyniki.

Uważa się, że wyniki te są, dzięki takiemu rozwiązaniu, znacznie bardziej widoczne, długotrwałe i lepsze niż w przypadku samodzielnego leczenia.

Dlaczego warto łączyć te zabiegi? Jakich pozytywnych i negatywnych wyników możemy się spodziewać?

Kiedy rozpoczniemy mikrodermabrazję, profesjonalista usunie większość naskórka, który jest górną warstwą skóry.

Z drugiej strony, jeśli wykonamy peeling chemiczny po mikrodermabrazji, przywrócimy przeciwutleniacze w częściach skóry, w których tkanki są jeszcze żywe. Ta część skóry nazywana jest właściwą.

Warto zastanowić się, jak zabiegi lecznicze są wykonywane i jak działają na naszą skórę. Mikrodermabrazja będzie działać jak mechaniczny proces złuszczania skóry, który pomoże usunąć wszelkie zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, podczas gdy peeling będzie działał jako rodzaj eksfoliacji chemicznej, która zasadniczo pomoże dodać składniki odżywcze z powrotem do warstw skóry.

Czy można bezpiecznie stosować mikrodermabrazję z kwasami?

Gdy będziemy robić osobno mikrodermabrazję z kwasami uzyskamy wspaniałe korzyści. Jeżeli jednak połączymy je po konsultacji z dobrym specjalistą od pielęgnacji skóry, spodziewajmy się jeszcze szybszych i lepsze rezultaty.

Oba zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że skóra będzie wyglądała jak nowa i młodsza. Po wykonaniu razem tych zabiegów, najpierw usuniemy martwe komórki skóry, które są obecne na jej powierzchni. W ten sposób zacznie ona lepiej oddychać. Po usunięciu martwych komórek skóry, pobudzimy i aktywujemy wzrost nowych komórek skóry. Kiedy wykonamy tylko mikrodermabrazję, uzyskamy bardziej skuteczne właściwości złuszczające, ale będą one jeszcze bardziej efektywne i widoczne, jeżeli połączymy je z kwasami.

Powinniśmy jednak pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, zanim zdecydujemy się na takie zabiegi:

  • Przede wszystkim porozmawiajmy ze specjalistą od pielęgnacji skóry, który przeprowadzi rzetelną konsultację i wykona oba zabiegi.
  • Dokona oceny naszej skóry i podejmie ostateczną decyzję, czy może wykonać oba zabiegi czy też nie.
  • Jednym ze sposobów, w jaki może to zrobić, jest najpierw wykonanie mikrodermabrazji, a później przejście do peelingu chemicznego. W takim przypadku wykona jeden z zabiegów raz na dwa tygodnie i na zmianę.
  • Czasami może wykonać mikrodermabrazję i podczas tej samej sesji, przeprowadzić peeling chemiczny. Taka sesja może przynieść znacznie lepsze korzyści i chronić przed starzeniem i złuszczaniem się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here