Powiększanie ust makijażem permanentnym

0
1293

Pełne, zmysłowe usta à la Brigitte Bardot oznaczają piękno i zmysłowość. Cienkie, wąskie usta, z drugiej strony, często wydają się surowe i zaciśnięte.

Komunikujemy się również ustami niewerbalnie – uśmiech jest wart tysiąca słów.

Celem makijażu permanentnego warg jest harmonijny ogólny obraz, który pasuje do twarzy. Proporcjonalne różnice pomiędzy górną i dolną wargą pod względem kształtu i linii są często postrzegane jako nieprzyjemne, ponieważ na kształt warg mają już wpływ niewielkie odchylenia w kolorze, kształcie i proporcjach.

Makijaż permanentny ust jest zalecany, jeśli:

  • usta są zbyt małe lub zbyt wąskie,
  • usta wydają się blade lub bezbarwne,
  • usta nie mają ładnych konturów,
  • wielkość usta nie jest  pożądana,
  • albo po prostu nie czujemy się komfortowo.

Po makijażu permanentnym usta wyglądają naturalnie świeżo i zawsze są doskonale ukształtowane, dzięki wyraźnym konturom.

PERMANENT-Line opracował następujące opcje ulepszenia ust w ciągu ostatnich 25 lat:

  • Konturowanie warg,
  • Modelowanie warg (częściowe zacienienie)
  • Odświeżanie koloru ust (pełny odcień).

Konturowanie warg

Konturowanie ust podkreśla lub optymalizuje kształt i kolor warg. Rysujemy kontur warg jako cienką linię wzdłuż naturalnej krawędzi warg. Kontur ust jest odpowiedni dla warg, które są postrzegane pod względem kształtu, wielkości i proporcji jako idealne. Zalecamy, aby wybrać kolor trwałego konturu warg jedynie nieznacznie silniejszy niż wewnętrzne powierzchnie warg, dzięki czemu czujemy się komfortowo bez szminki.

Modelowanie warg

Szczególnie starsze kobiety chcą, aby ich usta wydawały się pełniejsze i bardziej żywe. Ale także do balansowania niezrównoważonych kształtów warg możemy zastosować takie rozwiązanie. Tutaj najpierw rysowany jest kontur warg, dzięki któremu możemy skompensować asymetryczny kształt warg. Poprzez kolejne cieniowanie uzyskujemy bardzo naturalnie wyglądające przejście między kolorem nowego konturu zewnętrznego a kolorem własnych warg w środku.

Zgodnie z powszechnym odczuciem estetycznym, dolna warga powinna być nieco pełniejsza niż górna warga.

Nieregularne brzegi warg są kompensowane w pożądanym odcieniu, harmonijnie dopasowany kształt górnej i dolnej wargi i dyskretnie jest podkreślony szminką..

Przywrócenie koloru wargom

Wiele kobiet decyduje się na modelowanie warg, dzięki czemu kolor wewnętrznych powierzchni warg wydaje się jednolity:

Usta z odświeżającym kolorem

Możesz także zastosować pomadkę, ale nie musisz tego robić. Bezbarwny balsam do ust nadaje twojemu ustom połysk i gładkość.

Modelowanie warg polecamy kobietom, które nie są zadowolone z własnego koloru ust lub kształtu ust z jednej strony, z drugiej strony nie chcą widocznego konturu warg.

Możesz także zastosować pomadkę, ale już jej nie potrzebujesz. Bezbarwny balsam do ust nadaje twojemu ustom połysk i gładkość.

Wielu nowych klientów przychodzi do nas z pragnieniem, aby jasne plamy na krawędzi warg zostały zasłonięte przez subtelny kontur warg, nadanie tonu własnemu kolorowi warg lub czymś silniejszego niż własny odcień ust.

Blade usta

Nawet u młodych kobiet kontur warg w pewnym miejscu może być znacznie jaśniejszy niż wewnętrzne powierzchnie wargowe, tzw. nabłonek wargowy.

Zbyt jasne, widoczne kształty ust mogą mieć różne przyczyny:

Wiele osób dostaje od czasu do czasu opryszczkę, pozostawiając jaśniejsze miejsca po leczeniu.

Nawet oparzenia słoneczne i pryszcze na krawędzi wargi pozostawiają podobne zmiany skórne.

Starsi ludzie mają częściowo bardzo suchą skórę, czasami wrażliwe, cienkie, suche obszary skóry. Usta są bardziej plamiste niż u młodszych osób, znacznie węższe.

Modelowanie warg polecamy każdemu, kto nie jest zadowolony z własnego koloru ust lub kształtu wargi z jednej strony, ale z drugiej strony, nie ma widocznych życzeń co do konturu ust.

To stałe upiększanie ust działa naturalnie, ponieważ wyrównuje obszar warg równomiernie w specyficznym dla danego, delikatnym kolorze.

Podstawowe wskazówki

Aby usta wyglądały idealnie, nie używajmy zbyt ciemnych odcieni czerwieni i brązu. Także

mocne pomarańczowe i różowe odcienie na dłuższą metę nie są korzystne. Wybór odpowiedniego koloru oznacza zwykle mieszanie różnych kolorów w celu uzyskania indywidualnego odcienia. Szczegółowy przegląd wszystkich kolorów ust  można znaleźć na karcie kolorów. Nie szkicujemy planowanego kształtu i linii, jak to często się zdarza w przypadku konwencjonalnych konturów. Pigmenty stosowane w tych miejsca często nie spełniają wysokich standardów pigmentacji i dlatego nie powinny trwale dostać się pod skórę. W czasie konsultacji  usuwany jest obecny ozdobny makijaż i szminka, a skóra jest dezynfekowana w okolicy warg. Po odczuleniu skóry warg, za pomocą kremu znieczulającego, można rozpocząć końcowe znakowanie. Farbę nakłada się cienką szczoteczką. W ten sposób zaznacza się kontur warg. Makijaż permanentny ma działanie naprawcze i upiększające. Jest wykonany z uwzględnieniem całej twarzy, wieku, rodzaju karnacji, typu charakter i pragnień i wyobraźni klienta. Tylko wtedy, gdy klient wyrazi na to zgodę, rozpoczyna się wprowadzanie pigmentów. Dzieje się to stopniowo iz małymi przerwami. Raz za razem jest zaznaczony drobnym pędzelkiem, wynik pośredni jest oceniany za każdym razem, następnie wciągany i ostatecznie usuwany jest nadmiar farby.

Pigmentowanie koloru warg –  podczas malowania warg, cieniowanie odbywa się od zewnątrz do wewnątrz, dzięki gładkiemu przejściu do zawsze wilgotnego wnętrza warg. Kąciki ust powinny być jak najbardziej wznoszące się, ponieważ wiek zawsze zaznacza się w kąciku ust.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here