Zabiegi na twarz po 50

0
1271

Czy zgadniesz, że Michelle Pfeiffer,  Elle Macpherson i Vanessa Williams (pierwsza czarna kobieta, która wygrała  tytuł Miss Ameryki) mają już 50 lat? Christie Brinkley, ma ponad 60 lat, ma niemożliwie młodą i świecącą twarz! Co sprawia, że ​​te kobiety są tak promienne i  wyglądają na dużo młodsze? Świetne geny i wegańskie diety, oczywiście, ale oto prawdziwy powód: te gwiazdy korzystają z dzisiejszych sprawdzonych zabiegów kosmetycznych.

Profilaktyka i proaktywne zabiegi pielęgnacyjne nie są kluczowe dla spowolnienia oznak starzenia się. Ważny jest wybór odpowiednich zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, które zapewniają naturalne rezultaty, dzięki temu kobiety wyglądają i czują się lepiej niż kiedykolwiek.

Twoja skóra w latach 50. i 60. – czego można się spodziewać

Kiedy kobiety osiągają wiek 50 lat, mają tylko około jednej dziesiątej estrogenu, który poprzednio posiadały. Ponieważ estrogen stymuluje produkcję kolagenu i oleju, ta dramatyczna utrata podczas menopauzy może objawiać się jako bardzo sucha, popękana skóra, a istniejące drobne i głęboko osadzone zmarszczki staną się bardziej wyraźne. W miarę jak twarz zaczyna opadać, mogą pojawić się problemy żuchwy z opadaniem szczęki i policzków. Następuje naturalna utrata objętości, która rozpoczęła się w latach 40., co oznacza zatopione policzki, cieńsze usta, błyszczące oczy i wyraźne linie wokół ust. Ciemne plamki na skutek uszkodzeń słonecznych mogą pojawić się lub pogorszyć na dłoniach i twarzy. I coraz wolniejszy ruch komórek wpływa na twarz, gdy linie pionowe i poziome się pogłębiają, końcówka nosa opada, a skóra staje się zauważalnie cieńsza.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne w wieku 50 i 60 lat

  1. Objętościowe wypełniacze skórne: Zalecane są zastrzyki Juvederm Voluma w okolicy policzka, aby odzyskać utraconą objętość i podnieść żuchwy. Aby dowiedzieć się, jak działa Juvederm Voluma, czego można się spodziewać, a jeśli jesteś dobrym kandydatem, przeczytaj na temat sposób leczenia.
  2. Wypełniacze wzmacniające kolagen: Zabieg może zastąpić utracony kolagen dla subtelnych, ale zauważalnych wyników. Jest wstrzykiwany głęboko w warstwę skóry, aby wzmocnić strukturę skóry i pobudzić produkcję nowego kolagenu. Stosuje się go przede wszystkim do przywrócenia pełności w przypadku średnich i głębokich zmarszczek na twarzy, takich jak linie uśmiechu, linie marionetki, fałdy nosowo-wargowe i zmarszczki brody i inne zatopione obszary, takie jak policzki i skronie.
  3. Wstrzyknięcia neurotoksyny: Botox, Dysport i Xeomin mogą zmiękczyć poziome linie na czole i prostopadłe linie zmarszczek między brwiami, kurze łapki, nosowe linie zeza i linie wokół szyi.
  4. Lasery Fraxel i CO2: te bardziej agresywne lasery mogą zwalczyć rosnące oznaki uszkodzenia słonecznego i poprawić ogólną strukturę skóry. Skonsultuj się z lekarzem, aby powiedział Ci o tym, co musisz wiedzieć: próg bólu, czas regeneracji, skuteczność i koszt.
  5. Ultoterapia: skóra dojrzała zwykle wymaga dwóch zabiegów Ultoterapii rocznie w celu zmniejszenia wiotkości skóry. Ten nieinwazyjny zabieg złuszczający skórę wykorzystuje technologię ultradźwiękową do zaciśnięcia i uniesienia skóry twarzy i szyi, dzięki czemu stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnego liftingu twarzy. Energia ultradźwiękowa zaciska mięśnie i głęboką tkankę i stymuluje własny kolagen do wzrostu i wzmocnienia, wzmacniając rusztowanie podtrzymujące skórę, co skutkuje mocniejszą, gładszą, bardziej uniesioną skórą.

W przypadku 50 lat, ważne jest zachowanie elastyczności i nawilżenia

Ze względu na utratę estrogenu w okresie menopauzy, skóra w średnim wieku produkuje mniej kolagenu, który może pozostawiać ją cieńszą i bardziej suchą, z dużo mniejszą elastycznością niż w młodości.

Pojawiają się głębokie zmarszczki i linie uśmiechu, kurze łapki, przerzedzone usta i pustka pod oczami.

W spa: Poszukaj „nawilżających” lub „ujędrniających” zabiegów z maseczkami i olejkami roślinnymi, które głęboko nawilżają. Zabiegi z użyciem roślin morskich – jak wodorosty i algi – są bogate w witaminy i minerały śladowe, które ujędrniają i nawilżają skórę.

W domu: Poszukaj intensywnych składników nawilżających i olejów odżywczych (wiesiołek, rokitnik, nasiona marchwi, ogórecznik i geranium), aby uzyskać działanie przeciwutleniające i witaminy A i C na cienką, suchą skórę. Rozpoczęcie procesu odnowy skóry oraz produkcji kolagenu i elastyny.

Kremy ujędrniające zawierające wodorosty lub składniki na bazie glonów dostarczają również odżywczych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy i pomagają zapobiegać rozkładowi włókien elastyny.

Jeśli twoja skóra jest wyschnięta, najpierw nałóż surowicę, a następnie nałóż krem ​​nawilżający na wierzch.

Opcje leczenia dla starzenia się skóry

W przypadku wczesnych objawów starzenia się wystarczą zabiegi z użyciem retinoidów, witaminy C i alfa-hydroksykwasów. Peelingi chemiczne, dermabrazja, urządzenia do obrazowania ultradźwiękowego lub laserowe nawierzchnie mogą stanowić opcję dla umiarkowanych i poważnych uszkodzeń słonecznych twarzy.

Głębsze linie twarzy mogą być potraktowane toksyną botulinową lub wypełniaczami, w tym zastrzykami kwasu hialuronowego, własnym tłuszczem i implantami.

Niektóre osoby mogą zdecydować się na operację, na przykład lifting twarzy, lifting brwi lub zabieg kosmetyczny na powiekach. Niezależnie od tego, czy robisz którąś z tych rzeczy i jak wiele robisz, jest to Twój osobisty wybór Jeśli zastanawiasz się nad tym, zaplanuj konsultację z chirurgiem, aby omówić swoje cele, opcje, koszty, ryzyko i korzyści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here