Botoks na włosy

0
1593

Botoks na włosy to zabieg kosmetyczny, który ma na celu wzmocnienie siły i wyglądu włosów.
Istnieją dwa rodzaje botoksu do leczenia włosów, które są obecnie dostępne. Zrozumienie, w jaki sposób mogą one pomóc, pozwolą osobie zdecydować, czy są odpowiednie.

Czym jest botoks na włosy?


Istnieją dwa rodzaje leczenia botoksem włosów: botoks do włosów i wstrzykiwanie botoksu w skórę głowy.
Botoks został zareklamowany do użytku, aby mieć piękniejsze włosy. Istnieją dwa rodzaje terapii botoksem.

Pierwszym z nich jest botoks do włosów, który w ogóle nie zawiera botoksów. Zamiast tego, używana jest aplikacja do stosowania miejscowego, przeznaczona do „wypełniania” zniszczonych włosów, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i zdrowsze.

Druga aplikacja polega na wstrzyknięciu preparatu Botoks do skóry głowy. Botoks jest związkiem wytworzonym z toksyny botulinowej, substancji, która powoduje paraliż mięśni.

Podczas gdy toksyna botulinowa może być toksyczna w dużych ilościach, lekarze stosują ją w mniejszych ilościach do kilku korzystnych celów. Mogą one obejmować zmniejszenie pocenia się, zwalczanie migreny, leniwego oka i trudności w połykaniu, a także w celach kosmetycznych.

Kto może używać botoksu na włosy?


Miejscowe zastosowania produktów sprzedawanych jako botoks na włosy są zwykle zalecane dla tych, którzy mają łamliwe, zniszczone lub kędzierzawe włosy. Osoby, których włosy zostały uszkodzone przez stylizację i farbowanie cieplne, mogą również skorzystać z zabiegów wygładzających i wzmacniających włosy.

Zastrzyki z botoksu na skórę głowy są sprzedawane osobom, które nadmiernie się pocą, ponieważ pocenie się może spowodować, że włosy staną się żylaste i nieczyste szybko.

Osoby, które otrzymują zastrzyki, mogą potrzebować dłuższej regeneracji między zabiegami. Zastrzyki Botoks są również pogłębione, aby zwiększyć wzrost włosów, ale nie zostało to udowodnione.

Jak działa botoks na włosy?

Botoks do iniekcji skóry głowy
Osoba może nie poci się tak bardzo, gdy botoks wstrzykiwany jest w skórę głowy.
Pomysł botoksu na włosy wywodzi się z teorii, że miejscowe zabiegi mogą wypełniać uszkodzone porcje włosów, sprawiając, że włosy stają się gładsze i zdrowsze. To samo dotyczy botoksu, który jest wstrzykiwany do twarzy, aby zmniejszyć wygląd linii i zmarszczek.

Niektóre produkty, które są sprzedawane jako botoks do włosów, obejmują posiadają specjalne włókna. Ten produkt zawiera związek, który firma nazywa „Intra-Cyclane”, który ma na celu wygładzenie i zgrubienie włosów.

Inne firmy i salony fryzjerskie mogą wprowadzać na rynek kombinację produktów – takich jak witaminy , olejki eteryczne i kolagen – jako botox do włosów.

Takie produkty można sprzedawać online.

Kiedy botoks wstrzykiwany jest w skórę głowy, zmniejsza pracę gruczołów ekrynowych lub potowych. W rezultacie osoba może nie doświadczyć tak dużej ilości potu.

Zastrzyki z botoksu mogą powodować mniejszą częstość kręcenia i zdolność do wydłużania czasu bez mycia włosów. Jednym z pseudonimów tego podejścia do botoksu na włosy jest „Blotox”, ponieważ doniesiono, że zastrzyki przedłużyły żywotność.


Zagrożenia i czynniki ryzyka

Podczas gdy miejscowy botoks do iniekcji włosów ma na celu wzmocnienie włosów i poprawę ich wyglądu, czasami dzieje się odwrotnie.

Większość stylistów nie zaleca stosowania tych zabiegów więcej niż trzy do czterech razy w roku. W przeciwnym razie mogą wystąpić pęknięcia włosów, ścieńczenie i otępienie.

Istnieje również ryzyko, że ​​te zabiegi nie zadziałają. Są też bardzo drogie.

Zastrzyki z botoksu do skóry głowy mogą być krótkoterminowym rozwiązaniem dla włosów kędzierzawych lub przetłuszczających się. W końcu organizm pochłania botoks do układu, co oznacza, że ​​dana osoba może zacząć widzieć mniejszy efekt około 2 do 3 miesięcy po wstrzyknięciu botoksu.

Podobnie jak w przypadku leczenia miejscowego, zastrzyki z botoksu mogą być kosztowne. Niektóre zabiegi mogą kosztować więcej niż 4000 zł.

Inne opcje leczenia

Użycie ciepła na włosach powinno zostać zredukowane, aby wzmocnić włosy, ponieważ stylizacja termiczna może osłabiać i uszkadzać włosy.
Botoks jest tylko jednym z wielu zabiegów dostępnych dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich włosów.

Eksperci od urody uważają kuracje keratynowe za podobne do botoksu na włosy. Zabiegi te polegają na zastosowaniu specjalnego rozwiązania do włosów w celu wygładzenia i wzmocnienia. Niektóre składniki obejmują keratynę i aminokwasy.

Jednakże badano niektóre sposoby leczenia keratyną, ponieważ zawierają one składniki, takie jak glikol metylenowy lub formalina. Są to środki konserwujące, które stają się związkiem formaldehydowym po podgrzaniu.

Formaldehyd jest znanym czynnikiem rakotwórczym, co oznacza, że ​​może powodować raka. Dlatego te zabiegi nie są zdrowe.

Inne zabiegi wygładzające, wykorzystujące keratynę, taką jak płynna Keratyna i Organix Brazilian Keratin Therapy, są dostępne w salonach fryzjerskich. Zamiast formaliny lub glikolu metylenowego, te zawierająi zawierają związek znany jako biformyl.

Chociaż naukowcy nie uważają, że biformyl jest tak niebezpieczny jak formaldehyd, może on nadal powodować znaczne podrażnienie skóry, oczu i dróg oddechowych.

Możemy również nabyć produkty keratynowe i przeciwdziałające pienieniu w sklepach z artykułami kosmetycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here