Jak udekorować salon w stylu DIY, by nadać mu niepowtarzalnej atmosfery?

0
686
Jak udekorować salon w stylu DIY, by nadać mu niepowtarzalnej atmosfery

O tym, że w ostatnich latach trend DIY (z ang. do it yourself, czyli zrób to sam) zyskuje coraz więcej wielbicieli, wiadomo nie od dzisiaj. Dzięki prostym rozwiązaniom współczesne domy i mieszkania zyskują oryginalny i nietuzinkowy rys, a ich właściciele mogą poszczycić się nowymi umiejętnościami. Jak zatem można w prosty, ale efektywny sposób wykorzystać ten nurt do udekorowania swojego mieszkania i otoczenia?

Salon na miarę czasów – jak samodzielnie stworzyć nowoczesne meble?

Aby pokój dzienny prezentował się nie tylko modnie, ale i wyjątkowo, warto wprowadzić w nim kilka modyfikacji. Świetnym pomysłem mogą być rozmaite przedmioty DIY, takie jak dekoracje ścienne albo własnoręcznie przygotowany żyrandol, ale nie tylko. Coraz więcej osób w wolnym czasie chętnie konstruuje funkcjonalne meble, takie jak stoliki do kawy albo niecodzienne siedziska w postaci obłożonych poduszkami palet lub puf wykonanych z pieńków drzew. Warto pamiętać, by wspomniane pieńki pozyskiwać ze sklepów budowlanych, ponieważ w przeciwieństwie do tych pochodzących bezpośrednio z lasu, są one już odpowiednio przygotowane do wykorzystania we wnętrzach.

Jak własnoręcznie przygotować stolik?

Wykonanie stolika nie jest szczególnie skomplikowane. Jeśli w planie jest zrobienie go z gotowych kawałków drewna, wystarczy połączyć je ze sobą za pomocą odpowiednich śrub oraz złączek, co zapewni stabilność oraz gwarancję, że cała konstrukcja nie rozpadnie się po kilku godzinach. Ciekawym rozwiązaniem może być także przymocowanie do dużego, jednolitego kawałka drewna przezroczystego blatu ze szkła lub prześwitującej pleksi. Nada to meblowi niepowtarzalnego charakteru, a przy okazji idealnie dopełni wnętrze w klimacie skandynawskim.

Regał na książki własnego projektu – jak się do tego zabrać?

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni salonu może być też wykorzystanie wolnej ściany jako potencjalnego regału na posiadaną kolekcję książek. Dzięki półkom rozmieszczonym w dowolnym układzie, np. piramidalnym, stopniowanym czy nawet w kształcie okręgu, można stworzyć niesamowitą instalację. Choć jest to teoretycznie wykorzystanie już gotowych przedmiotów, to samo konstruowanie regału jak najbardziej wpisuje się w charakter DIY. Ponadto odwiedzając okoliczny sklep dla kreatywnych można nabyć wiele ciekawych dodatków, które przydadzą się podczas ustawiania przedmiotów na półkach, takich jak np. standy do podtrzymywania książek. Warto także sprawdzić ofertę online, na przykład w sklepie internetowym Dekolo.pl

Oświetlenie idealne – co zrobić, by nadać salonowi przytulnej atmosfery?

Nieco bardziej zaawansowani rękodzielnicy mogą także śmiało sięgnąć po oświetlenie, które zamontowane pod półkami zapewni niesamowity efekt. Najlepiej do tego zadania nadadzą się minimalistyczne lampki LED na podklejanym pasku albo własnoręcznie przygotowane łańcuchy. Do ich skomponowania można użyć małych żarówek szklanych lub plastikowych, w których umieści się lampeczki LED oraz ulubione akcesoria, np. brokat, który dodatkowo będzie rozpraszać światło, zielony mech a nawet piórka. Taki łańcuch można zawiesić zarówno w otoczeniu półek, jak i niedaleko ulubionego fotela albo kanapy.

Więcej informacji – sprawdź sklep internetowy dla osób kreatywnych https://dekolo.pl/ – dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here