Liposukcja kawitacyjna – opinie

0
9039

Liposukcja kawitacyjna to zabieg niechirurgiczny wykorzystujący technologię do rozkładania nadmiaru tłuszczu. Jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, pobytu w szpitalu lub okresu rekonwalescencji. Jest oferowany w wielu klinikach chirurgii plastycznej w całej Polsce i zyskuje na popularności ze względu na możliwość wykonywania zabiegów w gabinecie, ponieważ nie jest to zabieg chirurgiczny.

Chociaż ta procedura zwykle niesie ze sobą  małe ryzyko i istnieje niewielka liczba skutków ubocznych, niektórzy pacjenci powinni unikać tej procedury.

Jak działa liposukcja kawitacyjna?

– Ta nieoperacyjna procedura działa przy użyciu technologii ultradźwiękowej w celu nakierowania złogów tłuszczu w obszarach problemowych.

– Najbardziej problematyczne obszary, w których wykonywane są zabiegi liposukcji, to brzuch, boczki, wewnętrzne części ud, kolana, wewnętrzne części kolan, podwójny podbródek i obszar ramienia. Te obszary mogą również korzystać z liposukcji kawitacyjnej. Wiele innych obszarów może również poddanych temu zabiegowi. Nie wahaj się zapytać swojego lekarza lub kosmetologa, jeśli masz obszar, który nie jest tutaj wymieniony.

– W procedurze wykorzystuje się ultradźwięki o niskiej częstotliwości do rozbijania błon tłuszczowych. Dzieje się tak dlatego, że komórki tłuszczowe nie mają wystarczającej struktury, aby wytrzymać wibracje z częstotliwością ultradźwięków. Jedną z dobrych rzeczy, dotyczących tego rodzaju leczenia jest to, że nie wymaga specjalnego przygotowania przed zabiegiem.

– Zmierzona zostanie powierzchnia docelowa, a następnie rozpocznie się obróbka, polegająca na przemieszczaniu się maszyny w układzie kołowym nad obszarem zabiegu przez 20-30 minut. Czas trwania sesji leczenia zależy od wielkości leczonego obszaru i grubości tkanki tłuszczowej.

– Zazwyczaj pacjent potrzebuje 3-12 sesji, aby osiągnąć optymalne wyniki. Sesje powinny być rozmieszczone nie częściej niż co 4 dni, a większość gabinetów planuje je w odstępie tygodnia. Każda dodatkowa sesja opiera się na wynikach ostatniej sesji.

– Po sesji zostaniesz poproszony o zwiększenie spożycia płynów, aby pomóc organizmowi przetworzyć i spłukać nadmiar tłuszczu, który został podzielony przez procedurę. Zaleca się, abyś wypijał 8 szklanek wody na dzień przed sesją i co najmniej 8 szklanek wody następnego dnia, niektóre kliniki sugerują swoim klientom wypijanie do 2 litrów wody, aby pomóc w wypłukaniu tłuszcz i toksyn, które są uwalniane podczas zabiegu.

– Należy również unikać spożywania alkoholu. Nie tylko powoduje odwodnienie, ale także działa na wątrobę i układ limfatyczny, podczas gdy ciężko pracują, aby wyeliminować nadmiar tłuszczu i toksyn z organizmu.

– Zaleca się unikania solarium i opalania się w okresie leczenia. Postępowanie zgodnie z instrukcjami i wskazówkami sugerowanymi przez twoją klinikę pomoże uzyskać najlepsze wyniki z twojej procedury. Mogą również zapewnić ci specjalne wytyczne dietetyczne i harmonogram ćwiczeń, które mogą pomóc w osiągnięciu optymalnych rezultatów.

Ryzyko i kto nie jest idealnymi kandydatem?

Liposukcja kawitacyjna jest ogólnie uważana za procedurę niskiego ryzyka.

1) Zaobserwowano pewne skutki uboczne, takie jak bolesność i siniak w leczonym obszarze.

2) Nie ma potrzeby powrotu do zdrowia, a po zabiegu ludzie mogą kontynuować normalne czynności.

3) Jest kilku typów pacjentów, którzy powinni unikać tej procedury. Osoby cierpiące na choroby zakaźne, takie jak HIV, choroby przenoszone drogą płciową, nie są dobrymi kandydatami do tej procedury. Jeśli cierpisz na ostrą chorobę, taką jak grypa, zaleca się, aby nie wykonywać tej procedury, dopóki nie poczujesz się znowu dobrze.

4) Osoby chorujące na raka, niewydolność nerek lub wątroby lub stłuszczenia wątroby nie są uważane za dobrych kandydatów do tej procedury ze względu na sposób, w jaki organizm przetwarza tłuszcz i dodatkowe obciążenie, jakie ta procedura nakłada na twoje ciało. Po zabiegu  ciało będzie musiało włożyć wysiłek w eliminację tłuszczu, który może obciążać twój system, zwłaszcza jeśli jest już zagrożony.

5) Kolejna część populacji, która powinna ponownie rozważyć wykonanie tej procedury, to osoby z implantami, takimi jak rozruszniki serca lub protezy elektryczne, ponieważ urządzenie ultradźwiękowe może zakłócać ich działanie.

6) Osoby cierpiące na padaczkę lub stwardnienie rozsiane lub te, które są w ciąży lub karmią piersią również nie powinny się poddawać temu zabiegowi. Jeśli masz tocznia lub inny problem autoimmunologiczny nie powinieneś mieć tej procedury j bez wcześniejszej rozmowy z twoim reumatologiem. Musisz poinformować osobę, wykonującą zabieg o swoim stanie.. Podejmie ostateczną decyzję, czy może to zrobić, czy nie.

7) Nie możesz być dobrym kandydatem, jeśli masz problemy skóry, a proces eliminacji tłuszczu wpłynie na twój system drenażu limfatycznego i może to wystarczyć, by wywołać zaostrzenie objawów. Osoby przyjmujące niektóre leki, takie jak warfaryna i inne leki przeciwzakrzepowe, nie powinny mieć wykonywanej tej procedury.

To bardzo skuteczny zabieg.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here