Botoks w ciąży

0
9900

Większość przyszłych matek zna podstawowe zasady i ograniczenia w ciąży: dużo odpoczywać, nie palić i nie pić – ale co z procedurami kosmetycznymi, takimi jak Botox?

Badania nad botoksem w ciąży

Pomimo niewielkich badań w celu ustalenia, jaki, jeśli w ogóle, może mieć wpływ botox na wymazywanie zmarszczek na kobiety w ciąży i ich nienarodzone dzieci, lekarze położnicy i kosmetycy zdecydowanie powiedzieli, że nie zalecają swoim ciężarnym pacjentkom wstrzyknięcia popularnego leku.

Nie można powiedzieć, że to nie jest bezpieczne, ale można powiedzieć, że nie jest to zalecane. W czasie ciąży najczęstsze ogólne założenie jest takie, że każdy rodzaj leczenia lub interwencji uzasadniający ryzyko … jest w porządku, ale nie ma żadnego medycznego uzasadnienia dla Botoxu w ciąży.

Brak badań dotyczących stosowania Botoxu w czasie ciąży powinien być czynnikiem odstraszającym.

Dopóki dowody będą sprzeczne lub mylące, nie powinniśmy się decydować na botoks w ciąży.

A jeśli chodzi o kobiety, które dostają Botox przed zajściem w ciążę, nie ma możliwości sprawdzenia, czy będzie miało to długoterminowy wpływ na nienarodzone dziecko.

Jeśli kobieta w ciąży zrobiła zabieg jeszcze przed zajściem w ciążę, teraz nic nie może już na to poradzić. Nie znamy żadnego określonego ryzyka.

Toksyna botulinowa

Botox jest nazwą handlową toksyny botulinowej A, jednej z toksyn wytwarzanych przez bakterie zatrucia jadem kiełbasianym, które powodują zatrucie pokarmowe. Związek jest bezpieczny po wstrzyknięciu pod skórę i działa osłabiając lub paraliżując mięśnie lub blokując nerwy, przez co zmarszczki i linie stają się mniej widoczne.

Efekty trwają około trzech do czterech miesięcy. Działania niepożądane mogą obejmować ból w miejscu wstrzyknięcia,objawy, takie jak przy grypie, ból głowy i rozstrój żołądka.

Jednym z powodów, dlaczego jest tak niewiele badań na temat zabiegów kosmetycznych podczas ciąży jest to, że trudno jest zweryfikować efekty tego procesu, lekarze i naukowcy musieliby rzeczywiście wykonać zabiegi na kobietach w ciąży.

Nikt tak naprawdę nie chce sprawdzać działania narkotyków w czasie ciąży, chyba że jest to coś, co ratuje życie. To dlatego, że zawsze będziemy się martwić, że może to być złe dla dziecka

Prawdopodobnie botoks nie jest [szkodliwy, ale lepiej nie wykonywać go w czasie ciąży.,

Zmiany skórne w czasie ciąży

Lekarze namawiają kobiety w ciąży, aby pamiętały, że połączenie hormonów i zwiększony przepływ krwi sprawi, że twarz będzie się „świecić” w trakcie ciąży i że zabiegi kosmetyczne mogą pozostać niezauważone w ciąży.

Jest wiele zmian w skórze w czasie ciąży. Większość kobiet jest podpuchniętych i zyskuje, więc naprawdę nie ma powodu, aby robić Botox podczas ciąży.

Po co marnować pieniądze, kiedy nie wiesz, jak będziesz wyglądać po dziewięciu miesiącach?

Jedną z zalet ciąży jest to, że jeśli miałaś jakiekolwiek zmarszczki przed [zanim zaszłaś w ciążę], nie będą one wykazywały takiej aktywności w czasie ciąży.

Alternatywy do botoksu

Większość z nas uwielbia nasze rytuały pielęgnacyjne, na nasze włosy i paznokcie, laserowe zabiegi, zabiegi na twarz, a nawet zastrzyki. Ale potem przychodzi czas – cudowny czas –  kiedy zmieniamy bieg i decydujemy się na założenie rodziny. Czas od urodzenia poprzez wychowanie niemowlęcia może być tak pięknym okresem w życiu kobiety. Jednak może również komplikować te rytuały, które sprawiają, że czujemy się piękne i błyszczące, a ich utrzymanie może zacząć przypominać tor przeszkód. Unikajmy tych produktów ze względu na chemikalia i tych zabiegów, ponieważ te urządzenia nie są bezpieczne.

Jednym z takich zabiegów są zastrzyki z botoksu. Ciąża, poród i karmienie piersią mogą być stresujące i męczące, a stres i sen stają się receptą na więcej zmarszczek. Kobiety, które zaszły w ciążę i używają botoxu do zwalczania zmarszczek, mogą się zastanawiać, co, jeśli w ogóle, mogą zrobić, aby pozbyć się zmarszczek i kurzych łapek, podczas gdy ich leczenie nie jest możliwe. Na szczęście istnieją alternatywy, na których możemy polegać, aby odeprzeć niechciane linie podczas ciąży i okresu karmienia piersią. Aby zrozumieć te alternatywy, warto zrozumieć, jak działa Botox.

Botox, nazwa handlowa toksyny botulinowej A neurotoksyny, wkroczył w świat piękna w bardzo pośredni sposób. Botox działa paraliżując mięśnie i jako taki początkowo był używany do zwalczania skurczy mięśni. W końcu uświadomiono sobie, że wpływ Botoxu na mięśnie może być wykorzystany do tymczasowego usunięcia zmarszczek. Zasadniczo mięśnie, w których wstrzyknięty jest Botox zostają sparaliżowane i nie mogą już „zgnieść”. Ponownie, jest to tylko efekt tymczasowy i trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy, w którym to momencie należy powtórzyć wstrzyknięcie. Problem polega na tym, że z powodu braku badań na ten temat, większość dermatologów ma skłonność do błądzenia jeśli chodzi o bezpieczeństwo i nie zaleca stosowanie zastrzyków z botoksu podczas ciąży. Takie samo ostrożne podejście zaleca się podczas karmienia piersią, ponieważ nie jest jasne, czy Botox dostanie się do mleka matki.

Więc jakie są alternatywy? Istnieje kilka gotowych produktów, które pomogą Ci utrzymać skórę bez zmarszczek. Składnik kosmetyczny Argireline jest czasem nazywany „naturalnym botoksem”. Wiele nowych produktów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku wykorzystuje ten dodatkowy składnik, ponieważ ma tę samą funkcję co toksyna botulinowa. Argireline jest pochodzenia roślinnego, a nawet ma związek biochemiczny z Botoxem. Działa zmniejszając drobne linie i zmarszczki do 27%. Kolejnym kosmetycznym składnikiem, który pomaga odeprzeć zmarszczki mimiczne, jest Leuphasyl. Leuphasyl działa poprzez oddziaływanie na komórki nerwowe w leczonym obszarze i jako taki, skurcz mięśni jest rozluźniony. Ten składnik działa najlepiej, gdy jest połączony z Argireline.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here