Jak wybrać radcę prawnego?

0
733
Jak wybrać radcę prawnego

Każdy wie, że tematy dotyczące kwestii prawych bywają wyjątkowo delikatne. Z tego powodu chciałoby się, by za każdym razem zajmowali się nimi wyłącznie najlepsi specjaliści. Stąd też oczywiste, że powinno się korzystać z usług dobrych i zaufanych radców prawnych. Jak ich znaleźć? Jak wybrać?

Korzystaj z poleceń

Przede wszystkim korzystaj z poleceń swoich krewnych i znajomych. Istnieje duża szansa, że ich opinie będą bardziej wiarygodne niż te anonimowe w internecie. Jeśli znasz kogoś, kto rozwiązał już sprawę podobną do Twojej… to po prostu poproś go o namiar do radcy, który mu w tym pomógł.

Prosząc o polecenia, pytaj nie tylko o to, czego dotyczyła sprawa, ale także o to, jak przebiegała współpraca, jaki był jej wynik i jaki był koszt. To ważne, bo pozwoli Ci przygotować się do pierwszej rozmowy z radcą prawnym i będziesz mógł ocenić, czy jego usługi w ogóle mieszczą się w Twoim budżecie.

Rankingi

Dobry radca prawny powinien znaleźć się na liście rankingowej np. Rzeczpospolitej. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy specjaliści się na niej znajdują. Jednak obecność na liście może być dowodem na to, że kancelaria radców ma już ugruntowaną renomą i spore doświadczenie. Jeśli zależy Ci na kimś, kto jest w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowane sprawy, to często skorzystanie z ich usług może być najlepszym pomysłem.

Możesz też przyjrzeć się lokalnym listom radców prawnych. Bez trudu znajdziesz takie bazy w internecie. Zwykle oferują one w jednym miejscu wiele informacji na temat jednego specjalisty. Dzięki temu możesz dowiedzieć się szybko, w jakim rodzaju spraw się specjalizuje dany radca i jak współpracę z nim oceniają klienci.

Osobiste spotkania

Nie każdy o tym wie, ale bardzo ważna jest możliwość osobistego spotkania z radcą prawnym. O najważniejszych sprawach powinno się przecież rozmawiać twarzą w twarz. Jeśli więc radca prawny, którego chcesz zatrudnić, wciąż nie ma czasu na spotkanie z Tobą, to raczej nie będzie też miał wystarczająco dużo czasu, by dobrze zająć się Twoją sprawą.

Z tego powodu warto upewnić się, że radca jest gotowy umówić się z Tobą w dogodnym terminie, tak by mógł przeanalizować przyniesione przez Ciebie dokumenty i udzielić Ci porady prawnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here