Co to jest blokada antyalkoholowa?

0
790
Co to jest blokada antyalkoholowa

Zasiadanie za kółkiem po wypiciu alkoholu – niezależnie od tego, jakie ilości trunków zostały spożyte – to działanie bardzo nierozsądne. Może ono doprowadzić do tragicznych dla zdrowia i życia konsekwencji. Nie ma zatem nic dziwnego, że w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drodze stosuje się takie nowoczesne rozwiązania jak na przykład blokada antyalkoholowa.

Czym jest blokada antyalkoholowa?

Czym właściwie jest samochodowa blokada antyalkoholowa? Istotę funkcjonowania tego mechanizmu dobrze pokazuje już sama nazwa tego urządzenia. Jest to prosty w budowie, ale bardzo skuteczny system, który powstrzymuje osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu przed uruchomieniem samochodu. W ten sposób nie wyruszą oni w trasę jako kierowcy, stanowiąc przy tym poważne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Blokada antyalkoholowa – kiedy jej instalacja w samochodzie jest obowiązkowa?

Jak wiadomo, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu jest w Polsce surowo karane. Co więcej, przepisy w tym zakresie zostały znacząco zaostrzone w ostatnich latach. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest traktowane jako:

wykroczenie – jeśli kierowca miał od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi.
przestępstwo – w przypadku stężenia alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila.
W obydwu przypadkach do często stosowanych sankcji, oprócz punktów karnych, kary finansowej, aresztu lub pozbawienia wolności – jest sądowe orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jeśli chodzi o ostatni spośród wymienionych rodzaj kary, to możliwe jest jego skrócenie. Oczywiście, aby uzyskać tego typu złagodzenie sankcji, należy spełnić szereg warunków. Należy do nich między innymi przedłożenie wniosku do sądu. Prośba powinna zawierać odpowiednie uzasadnienie. Należy ją uzupełnić zaświadczeniem o niekaralności. Ponadto, o złagodzenie zakazu można wnioskować dopiero, gdy minęła więcej niż połowa orzeczonej kary.

Jeśli sąd zgodzi się na złagodzenie sankcji, to kierowca musi stosować się do wymogu, jakim jest prowadzenie pojazdów wyposażonych wyłącznie w blokadę alkoholową.

Montaż blokady antyalkoholowej – gdzie kupić?

Blokada antyalkoholowa to rozwiązanie stosowane nie tylko w przypadku prowadzenia aut osobowych. Rozwiązanie to jest użyteczne także w przypadku firm działających w branży transportowej, kurierskiej, przemysłowej, budowlanej itd. Instalując samochodowy system blokujący, przedsiębiorca zyskuje gwarancję, że nietrzeźwość pracownika nie doprowadzi do tragicznego w skutkach wypadku.

Montażem blokady antyalkoholowej zajmują się profesjonalne firmy. Jeśli poszukujesz usługodawcy, który cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu i oferuje alkomaty blokujące o najwyższej jakości, skorzystaj z oferty sklepu internetowego Alkomaty.net.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here