Jak działa mikrodermabrazja na blizny?

0
1260

Mikrodermabrazja jesr bezpieczną, skuteczną i wygodną procedurą, którą można wykonać, wykorzystując profesjonalny preparat do pielęgnacji skóry. Cały zabieg może trwać 20 minut w przypadku niewielkiej blizny lub potrwać znacznie dłużej, jeżeli blizny są wielkie.

Zalety mikrodermabrazji

Jest ogólnie skuteczna w zmniejszaniu drobnych linii i zmarszczek, plam starczych i płytkich blizn po trądziku lub innych problemach skórnych, nawet minimalizując pojawiające się rozstępy. Zmniejsza również powiększone pory, poprawia miękkość skóry i nadaje jej całościowo zdrowy wygląd. Usuwa delikatnie górne warstwy suchej, martwej skóry i stymuluje krążenie krwi w leczonym obszarze.

Skutki uboczne

Zabieg jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Większość pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort lub w ogóle go nie odczuwa. Najlepiej sprawdza się w leczeniu problemów skórnych na twarzy, ale często jest stosowana również w innych częściach ciała.

Większość pacjentów nie ma żadnych skutków ubocznych. U niektórych pojawia się jedynie łagodne zaczerwienie leczonej skóry i uczucie ucisku, które są tymczasowe i można je leczyć za pomocą dobrego środka nawilżającego, takiego jak arganowa żelowa surowica lub żel do odnowienia dermy.

Mikrodermabrazja do usuwania blizn

Może zmniejszyć blizny, wynikające ze schorzeń skóry, takich jak trądzik, operacje chirurgiczne lub przypadkowe uszkodzenia. Blizna może być płytka lub podniesiona. Może wymagać wielu zabiegów, zanim się ją zredukuje. Mikrodermabrazja może znacznie poprawić wygląd blizny bez bólu, pooperacyjnego dyskomfortu lub długiego czasu gojenia, ponieważ inne metody leczenia pozostawiają klientowi długi czas regeneracji. Dzięki zabiegowi skóra będzie miała ładną teksturę. Mikrodermabrazja wygładzi krawędzie i powierzchnie blizny, a także rozjaśni obszar wokół niej, w którym wystąpiło powierzchowne przebarwienie.

Sposób działania mikrodermabrazji

Blizny można usunąć dzięki odpowiedniemu urządzeniu. Ma ono ręczny uchwyt ablacyjny. Składa się z narzędzia, podobnego do różdżki. Jest ono przymocowane rurą do próżni. Kiedy różdżka wnika w skórę, sterylny kryształ bezpośrednio usuwa górną warstwę rogową naskórka. Ta warstwa składa się z martwych komórek, które sprawiają, że skóra jest matowa, ziemista i zmęczona. Nieregularny kształt kryształu sprawia, że może on doskonale wygładzić skórę i prążkowane krawędzie blizn. Korekta blizn może potrwać osiem tygodni, w niektórych przypadkach więcej.

Wyniki mogą się różnić u poszczególnych pacjentów. Pacjenci mający umiarkowane lub głębokie blizny, mogą potrzebować więcej niż jednego zabiegu, zanim zauważą widoczne wyniki. Wtedy mikrodermabrazję należy przeprowadzić 5-7 razy, co dwa-trzy tygodnie. Kluczem w serii zabiegów jest zapewnienie skórze właściwego czasu odpoczynku między kolejnymi sesjami. Po osiągnięciu pożądanego rezultatu, sugerowana jest jedna sesja utrwalająca, raz w miesiącu. Po trzech miesiącach leczenia można zauważyć znaczącą różnicę.

Po leczeniu

Podczas, gdy skóra leczonego obszaru może być różowa lub czerwona, jaśnieje zwykle po kilku godzinach od zabiegu. Pacjenci mogą odczuwać również swędzenie i uczucie, podobne do łagodnego oparzenia słonecznego. Ważne jest, aby zrozumieć, że aby mikrodermabrazja była całkowicie bezpieczna, skóra potrzebuje wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i regenerację. Aby uniknąć komplikacji i nadmiernie intensywnego leczenia, musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Oczyszczajmy twarz (lub inny obszar, poddany zabiegowi) czystą wodą, natychmiast po zabiegu. Dzięki temu usuniemy wszelkie pozostałości komórek skóry lub kryształów.

Używajmy wysokiej jakości kremu nawilżającego zarówno rano, jak i w nocy przez co najmniej tydzień. Dzięki temu zmniejszymy szczelność i ograniczamy obieg do minimum.

Używajmy kremów przeciwsłonecznych przez cały czas, nawet w pochmurne dni. Należy zwrócić uwagę na wybierany produkt.

Mówiąc o słońcu, klienci powinni zachować ostrożność, aby uniknąć ekspozycji na słońce, przez co najmniej tydzień po zakończeniu leczenia. Świeża nowa skóra jest trochę delikatna i szczególnie podatna na uszkodzenia słoneczne.

Mikrodermabrazja jest wspaniałym, niedrogim środkiem do zmniejszania blizn. W przypadku blizn starszych, potrzebny będzie 8-tygodniowy plan leczenia. Chociaż nie wystarczy jednorazowy zabieg, jest to opłacalny i całkiem znośny sposób radzenia sobie z przebudową blizny bez cierpienia, tygodni leczenia, działań niepożądanych i ryzyka, związanego z pooperacyjną i inwazyjną metodą pozbywania się blizn. Dodanie peelingów chemicznych i innych nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, a także skuteczny program pielęgnacji domowej, przyspieszają wyniki, które można dzięki niej uzyskać.

Mikrodermabrazja a blizny potrądzikowe

Działa najlepiej w przypadku blizn potrądzikowych, które powodują jamki w skórze. Zabieg działa na blizny, które leżą płasko na naskórku. Nie poprawią natomiast wyglądu blizn, które są głębsze niż inne potrądzikowe. Może być przydatna dla osób, posiadających aktywne łagodne i umiarkowane wypryski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here