Jaką obroże wybrać dla psa?

0
612
Jaką obroże wybrać dla psa

Spośród wielu akcesoriów to właśnie obroże dla psa wydają się tym najbardziej oczywistym i banalnym. W teorii wystarczy rzucić na nią okiem, aby ocenić czy będzie pasować na naszego pupila. Niemniej jednak w praktyce nie jest to takie szybkie i proste.

Przy dopasowywaniu odpowiedniego rozmiaru obroży należy wziąć pod uwagę jej długość i szerokość. Przy ustaleniach idealnych wymiarów obroży, koniecznie zmierz obwód szyi swojego psa i sprawdź w tabeli rozmiarów jaki rozmiar jest dla niego odpowiedni.

Obroża antykleszczowa – jaką wybrać?

Obroża foresto, którą oferuje sklep Weterynaryjny.pl jest to z pewnością jedna z najlepszych obroży chroniących nasze pupile przed kleszczami na rynku. Ten produkt wykorzystuje imidaklopryd oraz flumetrynę, co stanowi trwałą barierę dla każdej postaci rozwoju pcheł oraz kleszczy. Obroża foresto zaczyna spełniać swoją rolę w pełni już po 48 godzinach od założenia jej.

Obroża świecąca – innowacyjny gadżet!

Jeżeli jesteś fanem spacerów ze swoim pupilem po zmroku, zastanów się nad zakupem obroży świecącej. Taki produkt ma z reguły dwa tryby – ciągły i migający. Pamiętaj, że nie podpina się do niej smyczy, także traktują tę obroże jako dodatkową. Silikonowy materiał, z którego świecące obroże są wykonywane, jest elastyczny, przyjemny w dotyku oraz odporny na zabrudzenia. Wybierając tę opcję możesz mieć pewność, że nie stracisz swojego psa z pola widzenia, nawet w środku nocy.

Klasyczna obroża na klamrę?

Zamiast sprzączki taka obroża jest wyposażona w plastikową klamrę, co zdecydowanie ułatwia szybkie i sprawne zakładanie oraz zdejmowanie jej. Klamry są produkowane z bardzo wytrzymałego materiału, a ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne, niskie temperatury oraz czas. Dodatkowo obroże na zatrzask można regulować i dopasowywać do szyi psa.

Obroża na metalową sprzączkę

Zdecydowanie jest to najpopularniejszy model obroży dla psów. Jej zapięcie umożliwia regulację długości i optymalne dopasowanie obroży do szyi psa. Łącząc metalową sprzączkę z dobrej jakości materiałem z pewnością otrzymasz gwarancję długiej wytrzymałości takiej obroży.

Jakich produktów się wystrzegać?

Najgorszym typem obroży jest obroża zaciskowa, którą zakłada się psu przez głowę. Jej obwód zmniejsza się podczas gdy pies zaczyna ciągnąć. Jest to szalenie niebezpieczne i może powodować nawet utratę życia psa. Warto pamiętać, że to szkolenie ma za zadanie oduczyć psa ciągnięcia, a nie obroża. Tak zwala kolczatka, która wbija się psu w gardło, gdy ten zaczyna szarpać, również jest przez nas nie polecana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here