Joga twarzy – czy faktycznie jest skuteczna?

0
1219
Joga twarzy - na czym polega?

Joga twarzy to naturalny sposób na zachowanie nieskazitelnego i młodego wyglądu. Poprzez regularnie i prawidłowo wykonywane ćwiczenia, możemy poprawić owal twarzy i zredukować głębokość zmarszczek, a przy okazji zrelaksować się.

Głównym zadaniem jogi twarzy jest przywrócenie skórze jędrności i elastyczności, pozbycie się toksyn, poprawienie krążenia krwi oraz wygładzenie zmarszczek.

Czy joga twarzy jest skuteczna?

Na twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które tak samo można ćwiczyć, jak na innych partiach ciała. Dzięki systematycznym ćwiczeniom, zwiększymy ich objętość oraz napięcie. Zaletą tej metody odmłodzenia jest to, że jogę twarzy można wykonywać o każdej porze dnia oraz praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy przeznaczyć na to kilka minut dziennie, a efekty będą zauważalne już po 2-3 tygodniach. Skóra będzie wyglądałam jak po liftingu.

Przeczytaj też: http://miejscy.pl/hifu-lifting-bez-skalpela-czy-to-mozliwe/

Jak przygotować się do jogi twarzy?

Podstawą każdych ćwiczeń, jest rozgrzewka. Bez niej ani rusz. Kolejna ważna rzecz, to natłuszczenie skóry twarzy, za pomocą dowolnego olejku lub kremu odżywczego. Joga wpływa na poprawę kondycji całego ciała, nie tylko twarzy. Dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy się wyprostować się, można wykonywać ćwiczenia na stojąco lub leżąco.

Zamykamy oczy i zaczynamy rozgrzewkę. Żeby rozruszać i jednocześnie rozluźnić mięśnie twarzy, należy wyobrazić sobie kulę, która na początku znajduje się na naszym czole, następnie spływa na naszą całą twarz.

Żuchwą, należy poruszać raz w prawo, raz w lewo. Kolejnym ważnym ćwiczeniem jest patrzenie w okno lub inny przedmiot, bez poruszania jakimikolwiek mięśniami.

Jogę twarzy, lepiej ćwiczyć samodzielnie, czy z instruktorem?

Jeżeli dopiero planujemy rozpocząć swoją przygodę z jogą twarzy i za bardzo nie wiemy jak się za to zabrać, należy skorzystać z lekcji z instruktorem. Jest on po to, żeby nam wyjaśnić jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenia, żeby nie ucierpieć. Dodatkowo obejrzy nas i oceni, które partię twarzy należy trenować.

Gdy już opanujemy podstawy jogi twarzy, możemy zacząć ćwiczyć ją samodzielnie. Na początku zaleca się wykonywanie tego przed lustrem, po to żeby kontrolować zakres ruchów mięśni. Ćwiczenia należy zawsze wykonywać starannie i powoli.

Źródło: https://lifestylecoach.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here