Kosmetyki koreańskie — w czym tkwi ich fenomen?

0
952

Nie da się, ukryć, że od pewnego czasu, koreańskie kosmetyki, zyskały sporą sławę w Europie. To właśnie, po produkty od naszych wschodnich sąsiadów, coraz częściej i chętniej sięgamy, darząc je szczególnym zaufaniem. Nie trudno je dostrzec w sklepach, gdyż opakowania kosmetyków koreańskich, są zachowane w ich typowym, azjatyckim designie. Tym razem, to jednak nie atrakcyjne, przyciągające uwagę opakowania, tak wabią klientów! Kosmetyki koreańskie są przede wszystkim doceniane za wysoką skuteczność.

Piękna, nieskazitelna uroda Koreanek…

Trzeba przyznać, że to same Koreanki, są żywą reklamą, doskonałej skuteczności ich kosmetyków. Ich zadbana i młodo wyglądająca cera, to najlepsze potwierdzenie, na to, że to, się po prostu sprawdza! Młody i promienny wygląd Koreanek, niewątpliwie inspiruje kobiety z całego świta. Taka cera, nie jest jednak ich naturalną domeną, to skrupulatna pielęgnacja skóry, która jest dla nic wręcz codziennym rytuałem, sprawia, że mogą cieszyć się jej doskonałą kondycją. Istotną kwestią, jest również fakt, że Koreańczycy, bardzo precyzyjnie określają swój kanon piękna, a pogoń za nim rozpoczyna się od młodych lat. Producenci kosmetyków koreańskich muszą zatem sprostać niezwykle wymagającym konsumentom. Dlatego, swoje produkty opierają na naturalnych i sprawdzonych składnikach. Przyświeca im cel, by kosmetyk był bezpieczny dla skóry i dostarczał, to co najlepsze.

Popularność koreańskich kosmetyków!

Koreańczycy zdecydowanie nie szczędzą sobie, relaksu, jaki zapewniają im kosmetyki pielęgnujące. Dlatego w kategorii kosmetyków koreańskich, znajdziemy na prawdę szeroki i różnorodny wybór produktów. Raczej nie stawiają oni na produkty uniwersalne, czy wielofunkcyjne. Samą podstawę ich „rytuału piękna” stanowi 10 etapów, co wymaga posiadania gamy różnych specyfików. Zatem wśród towarów kosmetycznych, prosto z Korei, znajdziemy min. pianki i balsamy do demakijażu, różnego typu peelingi, toniki, kremy to twarzy i pod oczy, produkty o zwiększonej ilości składników aktywnych, takie jak serum, koncentraty i ampułki, a także maseczki. Oczywiście nie brakuje również kosmetyków do makijażu, czyli podkładów, kremów BB, czy pudrów. Szybko można zauważyć, że Koreańczycy uwielbiają maski, które starają się fundować swojej skórze minimum dwa razy w tygodniu. Za ich sprawą, ta moda i część pielęgnacji, również przywędrowała do nas. W drogeriach dostępnych jest mnóstwo maseczek do twarzy typu peel-off, w płacie lub glinki. Zdecydowanie cieszą się one ogromną popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here