Laryngolog w Katowicach – diagnostyka i leczenie

0
1002
Laryngolog w Katowicach - diagnostyka i leczenie

Przewlekły ból gardła, zatkane ucho, nawracający i trudny do wyleczenia katar, uczucie zatkanego ucha, utrudnione oddychanie – to tylko kilka dolegliwości, które kwalifikują się do wizyty u lekarza, który zajmuje się tego typu schorzeniami. Jest to oczywiści laryngolog Katowice, który diagnozuje i leczy choroby górnych dróg oddechowych.

Przerost trzeciego migdała – dziecko u laryngologa

Małe dzieci są często pacjentami w poradniach laryngologicznych. Jedną z najczęstszych chorób, które zdarzają się maluchom, jest przerost trzeciego migdała. Dlatego tak ważne jest, aby do specjalisty udać się wystarczająco wcześnie. Utrudnione oddychanie, nawracające infekcje gardła, przewlekły katar – to wszystko ma wpływ na stan trzeciego migdała, który jest szczególnie narażony na intensywne ataki wirusów i bakterii. Konsekwencją tego jest jego znaczne przerośnięcie, które może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem oraz słuchem. Laryngolog dziecięcy Katowice zajmuje się między innymi przewlekłymi nieżytami gardła i nosa, które wcześnie zdiagnozowane i wyleczone, pozwalają uniknąć poważniejszych chorób.

Typowe i nietypowe objawy

Nie wszystkie objawy są tak typowe. Niektóre wydają się w ogóle nie związane z chorobami laryngologicznymi. Są to, np. nawracające bóle głowy, zaburzenia węchu i smaku, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Laryngolog katowice zanim przystąpi do leczenia, zleca również badania dodatkowe, które pomogą wykluczyć inne schorzenia, np. neurologiczne. Są to przede wszystkim morfologia, wymaz, RTG, USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Jednak pierwszym i najważniejszym badaniem jest badanie fizykalne przy pomocy dłoni i wziernika.

Poradnia laryngologiczna Katowice

Specjalistyczny gabinet, w którym laryngolog dziecięcy Katowice, wstępnie diagnozuje oraz leczy choroby górnych dróg oddechowych, obejmuje również konieczne zabiegi chirurgiczne, w tym między innymi usunięcie trzeciego migdałka u dziecka. Niestety, czasami jest to zabieg konieczny, choć bywa, że można tego uniknąć i wdrożyć innych sposób leczenia. Poradnia laryngologiczna Katowice to wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne rozwiązania w diagnostyce i leczeniu. Fachowe podejście do małego pacjenta sprawia, że podstawowe badania fizykalne, które przecież do przyjemnych nie należą, przebiegają sprawnie i szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here