Co należy wiedzieć o endermologii?

0
1277
Co należy wiedzieć o endermologii

Liczba osób, które decydują się na korzystanie z profesjonalnych zabiegów, wciąż rośnie. Przed zapisaniem się na jakiś wybrany warto jednak zebrać o nim kilka informacji. Dotyczy to również coraz bardziej popularnej endermologii stosowanej zazwyczaj, by wspomagać chudnięcie.

Czym jest endermologia?

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy, który można przeprowadzać niemal na całym ciele włącznie z twarzą. Niesie on ze sobą szereg efektów, a niektóre widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Na czym polega zabieg endermologii?

Do zabiegu wykorzystuje się specjalne, niewielkie urządzenie. Wielkość głowicy dobiera się odpowiednio do części ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Ponadto niezbędny jest również odpowiedni kostium, który zakłada się na jednorazową bieliznę (nie dotyczy to endermologii twarzy). Kostium chroni przed powstawaniem mikrourazów na skutek zabiegu – między dwie rolki dostaje się fałd ciała i w ten sposób jest masowany.

Endermologia efekty

Efekty endermologii to przede wszystkim uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, dlatego często decydują się na niego osoby, które chcą schudnąć. Endermologia efekty to jednak znacznie więcej. Zabieg przyśpiesza również proces oczyszczania organizmu z toksyn, pracę układu limfatycznego. Na dodatek wspomaga tworzenie włókien kolagenowych, dzięki czemu dobrze sprawdza się w walce z cellulitem oraz zmarszczkami.

Przeciwwskazania do zabiegu

Endermologia nie jest odpowiednim zabiegiem dla wszystkich, co wynika z dużej intensywności masażu. Nie jest odpowiedni dla osób z uszkodzeniami naskórka, stanami zapalnymi naskórka, infekcjami skóry, przepukliną brzuszną, dużą liczbą tłuszczaków, zakrzepicą i nowotworami. Nie poleca się go również kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym. Skutki uboczne takiego zabiegu to siniaki, więc osoby nadwrażliwe na dotyk mogą odczuwać duży dyskomfort podczas masażu.

Endermologia cena

Cena za jeden zabieg endermologii to około 150 złotych w przypadku ciała i 50 złotych w przypadku twarzy. Niestety to nie wystarczy do długotrwałych efektów. Do nich potrzeba serii około dziesięciu zabiegów przeprowadzanych z częstotliwością dwóch w tygodniu. Gdyby po jednej serii ktoś chciałby kontynuować zabiegi, wówczas musi odczekać trzy miesiące. Ostatecznie endermologia cena może być więc różna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here