Legendy Casio – co w sobie ma słynny G-Shock

0
1381

G-shock to legenda wśród zegarków, które słyną ze swojej szerokiej funkcjonalności i niezniszczalności. Cała kolekcja stanowi grupę wielu modeli w różnych przedziałach cenowych jednak od 1983 roku, gdy na rynek trafił 1. G-Shock firma konsekwentnie kontynuuje to, co zaczęła – zegarki niezawodne i niezniszczalne.

Celem powstania pierwszego zegarka linii po długich latach testów i badań było stworzenie takiego modelu, który będzie niezawodny nawet wtedy, gdy coś mu się stanie. Tak powstał 1. i kultowy model DM-5000C, który już w latach 80. osiadał 200 m wodoszczelności i był odporny na uderzenia i wstrząsy.

Nowa era – nowe funkcje

Z biegiem lat producenci starali się rozwijać myśl o niezawodności swoich zegarków i rozbudowywać je o nowe funkcje i cechy, jak na przykład: zegarek do nurkowania głębinowego odporność na błoto, wysokościomierz i ciśnieniomierz, mechanizm solarny, termometr, kompas, technologia odczytu czasu z wież radiowych na całym świecie, bluetooth do synchronizacji zegarka z telefonem, GPS itd. Z całej kolekcji Casio, współcześnie najbardziej zaawansowany technologicznie jest zegarek G-Shock z serii Master of G, który jest podzielony na żywioły – do zadań specjalnych właśnie w walce z żywiołami, zaopatrzony w m.in. alarm do zbyt szybkiego wynurzania się z wody itp.

Zegarek G-Shock – dla kogo jest odpowiedni?

To proste – dla każdego. Jednak w ramach serii G-Shock są różne modele zegarków. Te najbardziej zaawansowane są produkowane z myślą o ludziach, którzy mają ekstremalne profesje, jak żołnierze, piloci, ratownicy, nurkowie, strażacy itd. Ich cena nie jest również dostępna dla przedstawiciela klasy średniej. Zresztą nie jest mu też potrzebny aż tak zaawansowany zegarek.

Wystarczy wybrać inny model z serii „G”, z funkcjami pożytecznymi dla nas, jak różne pomiary, timer, alarmy, czasy światowe: w tym oczywiście możliwość łączenia z telefonem, aby analizować rozmaite pomiary, np. podczas uprawiania sportów.

A co z zegarkami dla kobiet?

Po ponad 30 latach od premiery Casio stworzyło także zegarek G-Shock dla kobiet, serię Baby-G. Nie różnią się te modele niczym od wersji męskich, mają takie same funkcje. Jedyna różnica to wielkość koperty, co jest oczywiste ze względu na mniejszy rozmiar nadgarstków kobiet niż mężczyzn. Kobieca seria obfituje w rozmaitą liczbę żywych, intensywnych kolorów.

G-Shock – najbardziej znany zegarek

Zegarki G-Shock cieszą się od lat wielką sławą na całym świecie i ogromną popularnością. Dzięki wyrazistej, dużej kopercie i często wyrazistych kolorom zegarki te są łatwo rozpoznawalne na rękach celebrytów, czy sportowców. G-Shock kojarzyć się nawet zaczął dzięki temu ze sportami ekstremalnymi i muzyką hip hopową. Sama marka lubi bawić się designem i dla fanów wprowadza raz na jakiś czas limitowane kolekcje modeli, które powstają we współpracy z innymi markami lub artystami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here