Co warto wiedzieć przed zabiegiem powiększania piersi?

0
727
powiększanie piersi

Wiele kobiet decyduje się na powiększenie piersi. Obecnie sporo klinik oferuje ten zabieg w bezpiecznych warunkach, gwarantując najwyższą jakość usług. Warto jednak przed operacją dowiedzieć się nieco więcej o powiększaniu piersi.

Na czym polega operacja powiększenia piesi?

Powiększenie piersi to zabieg, który odbywa się przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Ponieważ jest to operacja, która bezpośrednio integruje w nasze ciało, wprowadzają do jego środka obcy element, często konieczne jest zostanie w klinice na noc.

Obecnie zabieg powiększenia piersi wykonuje się na kilka różnych sposobów. Jeśli powiększenie ma być niewielkie, można w tkankę piersiową wstrzyknąć specjalny żel, który wypełni biust. Najczęściej stosowaną metodą jest jednak umieszczenie w piersi implantu, wypełnionego solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. W tym przypadku nacina się przestrzeń wokół brodawki, a następnie pod gruczoły lub mięśnie piersiowe aplikuje się implanty. Profesjonalne powiększanie piersi oferuje ClinicForYou, jeśli przed zabiegiem nurtują Cię pytania, warto jak najwięcej rozmawiać ze specjalistami z kliniki. Osoba odpowiedzialna za operację powinna też przedstawić wizualizację, jak będą wyglądać piersi po zabiegu.

Dla kogo zabieg powiększenia piersi?

Powiększanie piersi wybierane jest często przez kobiety, które źle się czują z uwagi na kształt i rozmiar swojego biustu. Taki zabieg może mieć na celu samo powiększenie biustu o rozmiar lub dwa, ale równie często na operację decydują się kobiety z asymetrią piersi lub po częściowym usunięciu piersi na przykład wskutek nowotworu. W taki przypadku jedną pierś dopasowuje się po prostu do drugiej. Powiększenie piersi poprawia także ich kształt i jędrność. Po zabiegu przez kilka tygodni należy nosić specjalną bieliznę korygującą, która pomaga piersiom zyskać odpowiedni kształt i wspomaga proces leczenia. Wiele kobiet decyduje się na różna zabiegi plastyczne piersi na przykład po karmieniu – są to m.in. lift piersi czy redukcja piersi. Zabiegi takie znacząco podwyższają komfort życia i sprawiają, że kobieta czuje się lepiej sama ze sobą.

Czy powiększenie piersi jest bezpieczne?

Wiele kobiet zastanawia się, czy powiększanie piersi jest bezpieczne. Po newsach, które obiegły swego czasu świat, jakoby si;ikonowy implant eksplodował w samolocie powodując zagrożenie życia pacjentki, wiele osób ostrożniej zaczęło patrzeć na zabiegi piersi. Warto jednak zaznaczyć, że najnowsze metody powiększania piersi są stosunkowo bezpieczne i jak najmniej inwazyjne. Obecnie implanty nie są wypełniane samym silikonem, a  wspomnianym już żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Substancje te nie stanowią zagrożenia dla organizmu pacjentki. Ważne jest jednak, aby wszelkie wątpliwości rozwiewać na bieżąco, w ramach rozmów w lekarzami i specjalistami, którzy przygotowują klientkę do zabiegu. Dobry lekarz odpowie szczegółowo na wszystkie pytania i przedstawi pacjentce plan rekonwalescencji i efekty, jakich może się ona spodziewać po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here