Mikrodermabrazja twarzy

0
1176

Mikrodermabrazja jest powszechnie stosowanym zabiegiem, stosowanym jako szybkie rozwiązanie. Nawet jedna sesja może przynieść spore efekty w leczeniu w przypadku wielu osób. Gwarantuje też widoczne rezultaty, jeżeli chcemy lepiej wyglądać, gdy wybieramy się na specjalne wydarzenie lub określony czas. To również dobre rozwiązanie dla tych osób, które mają ograniczony budżet albo mają dobre zdrowie. Jednak osoby, które maja poważniejsze problemy zdrowotne, np. częste skazy, nierówności, przebarwienia, blizny lub głębokie zmarszczki, powinny wybrać długoterminowy plan leczenia.

Czy warto wybrać maszynę do domowej mikrodermabrazji?

Maszyny do mikrodermabrazji, którą można przeprowadzić w domu, są coraz bardziej popularne. Chociaż pozwalają sporo zaoszczędzić i są dla wielu wygodniejsze, istnieją pewne niebezpieczeństwa, o których należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na tę opcję. Przede wszystkim należy unikać produktów niskiej jakości, zwłaszcza jeżeli chcemy przeprowadzać regularne terapie albo nie jesteśmy profesjonalistami. Prawdziwe obrażenia możemy spowodować przez zbyt agresywne złuszczanie. Systemy leczenia domowego mogą powodować małe wyżłobienia na skórze, prowadzące do stanu zapalnego skóry, infekcji, dodatkowych blizn, a także zaczerwienienia i bólu. Chociaż tego typu maszyny są opłacalne, mogą nie przynosić długoterminowych korzyści dla naszej skóry, a czasami mogą niestety nawet wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego, jeżeli chcemy wybrać bezpieczniejszą i korzystniejszą opcją leczenia, skontaktujmy się najpierw ze specjalistą od pielęgnacji skóry.

Jeżeli będziemy korzystać z wysokiej jakości sprzętu, będziemy mogli profesjonalnie regulować ustawienia, w zależności od dolegliwości skórnych. Będziemy mogli korzystać z najlepszego materiału do złuszczania skóry. W ten sposób uzyskamy równomierny odcień skóry. Oprócz leczenia górnej warstwy skóry, zastosowanie odpowiedniego podciśnienia stymuluje dobrze głębsze warstwy skóry. Dzięki temu następuje zwiększona produkcja kolagenu. Skóra będzie wyglądała na dużo młodszą.

Młoda skóra dzięki mikrodermabrazji

Przy zwiększonym krążeniu i usunięciu martwych komórek naskórka, kanały są otwarte, aby umożliwić zwiększone nawodnienie i łatwiejsze dostarczanie składników odżywczych do komórek, stymulujących produkcję kolagenu. Warto pamiętać, że produkcja kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem i może być znaczącym wyzwaniem dla zwiększenia tych poziomów. Niewystarczająca synteza kolagenu znajduje się u podstaw coraz cieńszej skóry i powstawania zmarszczek. Skóra, która nie wygląda na pulchną, miękką lub gładką, może cierpieć na brak kolagenu. Dzięki regularnym zabiegom mikrodermabrazji, możemy na długo pomóc skórze zachować młodzieńczą gładkość i pulchność.

Leczenie mikrodermabrazją

Odsysanie światłem, stosowane w mikrodermabrazji, może również wspomagać dotlenienie skóry. Tlen jest ważny dla optymalnego funkcjonowania wszystkich komórek, a ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się dostępność tlenu, komórki cierpią i pogarsza się ich stan. Dlatego ściany komórkowe stają się coraz słabsze. Przyszłe komórki skóry będą również słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia, a także z kolei może powodować brzydkie przebarwienia i plamy starcze. Dzięki regularnym zabiegom, przeprowadzanym przez dobrze wyszkolonego kosmetologa, mikrodermabrazja jest skutecznym sposobem na odmłodzenie komórek skóry i zwiększenie dotlenienia w tkance skórnej w celu poprawy trwałości skóry.

Mikrodermabrazja jest uważana za terapię mięśniowo-powięziową. Przy niskim natężeniu masażu, terapie mięśniowe pomagają „oderwać” tkankę pod skórą. Dzięki temu można wyeliminować fałdy i głębokie linie. Wiele linii uśmiechu, zmarszczek, brzydkich plam po papierosach i innych zmarszczek na twarzy, spowodowanych jest nie tylko stanem skóry, ale także podłożem mięśniowo-powięziowym. Okresowe ich rozrywanie może sprawić, że skóra będzie pełniejsza i młodsza. Masaż w pewien sposób uwalnia bolesne punkty spustowe, znajdujące się w naszym ciele. Dlatego efekty są tak widoczne.

Poważne problemy skórne

Dla osób z poważniejszymi lub bardziej skomplikowanymi chorobami skóry, idealny będzie profesjonalnie przygotowany plan leczenia. Mikrodermabrazja jest skutecznym sposobem leczenia dla wielu klientów. Może skutecznie nawodnić i dostarcza więcej składników odżywczych i silniejsze nasycenie tlenu do tych tkanek. Nawet po jednym zabiegu mogą wystąpić znaczne różnice w wyglądzie i kondycji skóry. Jeżeli zaś będzie systematycznie powtarzać zabiegi, opanujemy nawet trudne problemy skórne, a z czasem poprawimy kondycję leczonej skóry.

Rodzaje i zalety mikrodermabrazji

Istnieją dwa rodzaje mikrodermabrazji, używająca kryształów i ich nie używająca. Pozwala poprawić kondycję skóry.

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Jest idealna dla wszystkich rodzajów skóry i jej odcieni. Stanowi doskonałą alternatywę dla peelingów chemicznych i dla każdego, kto ma wrażliwą skórę, dla kobiet w ciąży i tych, którzy chcą uniknąć ostrych składników. Jest doskonała dla tych, którzy mają zaskórniki, trądzik i białe krostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here