Dlaczego warto używać soczewek jednodniowych?

0
913
Dlaczego warto używać soczewek jednodniowych

O zaletach soczewek kontaktowych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pozwalają one na aktywny styl życia i nie są podatne na działania czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia jak tradycyjne okulary. Wiele osób staje jednak przed dylematem, które soczewki wybrać: jednorazowe czy wielokrotnego użytku? Pierwsza opcja ma wiele zalet, które warto poznać i mieć na uwadze.

Zalety soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim zapewniają one wysoką higienę, gdyż nie odkłada się na ich osad białkowy, który może prowadzić do rozwoju infekcji. Są więc szczególnie atrakcyjną opcją dla alergików. Soczewki wielokrotnego użytku wymagają czyszczenia i odpowiedniego przechowywania. Z soczewkami jednorazowymi ten problem nie istnieje. Po ich zdjęciu po prostu wyrzuca się je do kosza. Nie ma więc żadnego problemu z ich pielęgnacją, nie trzeba spędzać czasu na przygotowywanie pojemnika czy czyszczenia samych soczewek. Soczewki jednodniowe gwarantują także najwyższy komfort noszenia i sprawiają, że łatwiej dopasować się do zaleceń specjalisty. Cechują się uniwersalizmem i wygodą. Szybko można także nauczyć się ich zakładania i zdejmowania.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

Wybierając soczewki jednodniowe, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, taki jak Acuvue Moist. Zapewnia on dodatkowe korzyści. Soczewki zapewniają odpowiednie nawilżenie oczu. Technologia Lacreon sprawia, że wokół soczewki obecna jest trwała otoczka nawilżenia, co przekłada się na komfort ich noszenia. Są one wykonane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu minimalizują ryzyko podrażnień. Soczewki blokują także ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA. Co ciekawe, producent zapewnia, że w razie niezadowolenia z soczewek, zwróci on koszt ich zakupu. To bardzo atrakcyjna oferta. Soczewki jednodniowe Acuvue Moist dostępne są w opakowaniach zawierających 30, 90 lub 160 sztuk. Z pewnością świetnie sprawdzą się w niejednej sytuacji.

Specjaliści są zgodni: soczewki jednodniowe to najlepszy wybór, przede wszystkim ze względów higienicznych. Są wygodne do noszenia i nie wymagają przestrzegania restrykcyjnych zasad ich użytkowania czy czyszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele soczewek jednorazowych, warto więc wybrać takie, które dają dodatkowe korzyści. Można ich używać na co dzień, jak i okazjonalnie. Najważniejsze, aby zawsze mieć na uwadze ich datę ważności. Należy również stosować się do wszystkich zaleceń producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here