Fryzjer – wymagania i obowiązki 

0
1215
fryzjer

Zawód fryzjera z pewnością nie należy do najłatwiejszych zajęć. To zawód usługowy. Fryzjerzy dbają o włosy swoich klientów, pomagają im w doborze odpowiedniej fryzury lub stylu uczesania, doradzają w wyborze najlepszych produktów do danego rodzaju i struktury włosów oraz informują o sposobach najlepszej pielęgnacji. Co należy do obowiązków fryzjera? Jak nim zostać? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/praca-fryzjera-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Realia pracy we fryzjerstwie 

Praca na stanowisku fryzjera wymaga stałego kontaktu z klientami. Między innymi dlatego trzeba być stale przygotowanym na różne, (nie zawsze przyjemne) sytuacje. Klient niezadowolony może nie tylko zepsuć humor, ale też wpłynąć na opinię i dobre imię salonu, w którym pracuje. Dlatego bardzo ważna jest umiejętność skutecznej komunikacji i łagodzenia konfliktów, a także rozumienie potrzeb klienta.

Obowiązki fryzjera

Do głównych obowiązków fryzjera należy:

  • Mycie włosów klientów, wykonywanie masażu głowy i stosowanie środków pielęgnacyjnych
  • Doradzanie w wyborze odpowiedniej fryzury/ uczesania, a także pielęgnacji
  • Strzyżenie i modelowanie włosów
  • Koloryzacja włosów, rozjaśnianie, balejaż, dekoloryzacja
  • Przedłużanie i zagęszczanie włosów różnymi metodami
  • Tworzenie fryzur okolicznościowych
  • Przeprowadzanie zabiegów regeneracyjnych
  • Dbałość o czystość w miejscu pracy

Wymagania w zawodzie fryzjera

Fryzjer powinien być osobą odpowiedzialną oraz sumienną. Od tego, czy wyrobi się ze zrobieniem fryzury zależy również to, czy klient zdąży na przyjęcie, spotkanie biznesowe czy uroczystą kolację. Praca pod presją czasu jest w tym zawodzie codziennością. Podejmując go musimy być tego świadomi. Praca fryzjera powiązana jest również z ciągłym stresem. Malowanie przyszłej panny młodej lub upinanie jej fryzury to bardzo stresujący moment w życiu każdego fryzjera. Dla kobiety ten dzień jest najważniejszym dniem w życiu i ważne jest, aby wyglądać wtedy jak milion dolarów. Spóźnienia są niedopuszczalne w tej branży. Punktualność, sumienność, dokładność i perfekcjonizm mają kluczowe znaczenie w tym zawodzie.

Zobacz też: http://miejscy.pl/praca-dekarza-jak-wyglada/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here