Lampa led do domowego użytku – na co zwrócić uwagę

0
1224
Lampa led do domowego użytku - na co zwrócić uwagę

Wybór lampy do utwardzania lakierów hybrydowych lub żeli jest bardzo ważny. Po pierwsze dlatego, że nie ma po co wydawać pieniędzy na coś, co słabo nam posłuży lub szybko się zepsuje. Po drugie – od jakości lampy będzie zależeć także trwałość naszej stylizacji.

Warto zatem przed zakupem rozejrzeć się po rynku oraz dowiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki kilku prostym radom będziesz mogła się przekonać, czy podejmujesz dobry wybór i nie wyrzucasz pieniędzy w błoto.

Jaka jest różnica między lampą LED a lampą UV?

Lampa UV jest wynalazkiem nieco starszym niż lampa LED i już od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia wielu salonów kosmetycznych. Pomimo tego, że różne modele mają różne moce naświetlania, zdecydowanie lepiej jest wybierać powyżej 18W. Dają one gwarancję lepiej utwardzonego lakieru.

Często ciemniejsze kolory lakierów wymagają dłuższego utwardzania pod lampą UV. Dodatkowo, to że lampa wciąż świeci, nie oznacza, że jej żarówki działają prawidłowo. Kiedy tylko na którejś z nich pojawi się ciemny nalot, powinnaś je wymienić. Niezmienianie żarówek może być jednym z powodów, dla których Twój manicure nie utwardza się.

Dlaczego warto wybrać lampę LED?

Dawniej lampa LED nie nadawała się do utwardzania żelu – służyła głównie do manicure hybrydowego. Obecnie technologia poszła na tyle do przodu, że produkowane są lampy LED, które utwardzają zarówno żel do paznokci, jak i lakiery hybrydowe. To duże ułatwienie dla osób, które korzystają z jednej i drugiej formy stylizacji.

Lampa LED także może mieć różne moce – 12W, 24W, 36W lub 48W. Tutaj też warto zwrócić uwagę szczególnie na lampy o mocy od 24W w górę. Im większa moc, tym szybsze utwardzanie lakieru, a co za tym idzie – duża oszczędność czasu. Dzięki wykorzystaniu żarówek ledowych, znika też problem konieczności regularnej wymiany żarówek. Ledy mają żywotność nawet kilkunastu lat, co jest także bardzo ekonomiczne.

Dlaczego moc lampy ma takie znaczenie?

  • Przede wszystkim dlatego, że większa moc oznacza lepsze utwardzenie lakieru. Jeśli lakier nie zostanie odpowiednio utwardzony będzie się marszczył, a nawet odchodził całymi płatami. A przecież główną zaletą manicure żelowego i hybrydowego ma być ich trwałość.
  • Po drugie – jak już wspomnieliśmy – utwardzanie jest także szybsze i krócej trwa. W przypadku niektórych lamp może to być nawet 5 sekund!
  • Po trzecie – nieprawidłowo utwardzony lakier, trzymany na paznokciach kilka tygodni, może mieć na nie zły wpływ. To właśnie dlatego lampa LED jest często tak demonizowana, a manicure hybrydowy uważany za niezdrowy dla paznokci. Jeśli nie będziemy dbać o prawidłowe utwardzenie, możemy nabawić się alergii i podrażnień. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednią lampę.

Czy warto sugerować się wyglądem lampy LED?

Jako kobieta na pewno zwracasz uwagę na to, aby Twoja przyszła lampa LED była atrakcyjna wizualnie. Nie ma w tym nic złego – w końcu będziesz spędzać przy niej kilka godzin miesięcznie. Warto, aby jej wygląd wywoływał w Tobie pozytywne emocje. Na szczęście dzisiejszy rynek oferuje coraz solidniejsze rozwiązania w pięknej formie.

Nie musisz więc martwić się o to, że dobra lampa LED to tylko taka, która jest duża, masywna i zwyczajnie brzydka. Oczywiście najpierw zwracaj uwagę na aspekty techniczne, ale zapewniamy cię, że coraz więcej dobrych lamp jest także projektowanych z myślą o najbardziej wymagających estetkach. A taką na pewno jesteś, skoro zależy Ci na tym, by Twój manicure był nieskazitelny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here