Papierowe słomki – czy mają jakieś wady?

0
1175
Papierowe słomki - czy mają jakieś wady?

Słomki z papieru doprowadziły do istnej rewolucji. Stały się przedmiotem wielu dyskusji i sporów, w których zwykle jednak zwyciężają przeciwnicy plastiku. Zamiast jednak dumać nad tym, czy warto z nich korzystać, lepiej szczegółowo omówić sobie główne wady i zalety papierowych słomek, by dojść do konkretnych i rzeczywistych wniosków. To wtedy cała prawda wyjdzie na jaw. Okaże się, czy biodegradowalne słomki papierowe naprawdę mogą zastąpić plastik.

Wad papierowych słomek nie ma wiele, dlatego warto od nich rozpocząć omawianie tematu. Jedyną złą stroną tych wyrobów może być to, że niestety producenci dalej próbują na nich oszukiwać. Mimo iż sporo mówi się teraz o tym, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko, to jednak niektóre koncerny wydają się mieć to dosłownie gdzieś, bo choć w teorii tworzą produkty z papieru i nieraz się tym szczycą, to w rzeczywistości ich papierowe słomki są obkładane warstwami plastiku! Chcąc więc kupić coś ekologicznego, klient musi zachować pewną ostrożność. Nie może ufać producentom na słowo. Powinien najpierw sprawdzić skład produktu, a dopiero potem po niego sięgnąć – jeżeli okaże się, że rzeczywiście w stu procentach został wykonany z papieru.

Eko słomki papierowe według niektórych mają jeszcze jedną poważną wadę. Są drogie. A przynajmniej tak twierdzą osoby, które jeszcze z nich nie korzystają. Najprawdopodobniej robią to z pobudek egoistycznych – chcą zagłuszyć własne wyrzuty sumienia spowodowane ciągłym użytkowaniem plastiku. No bo czy te kilkanaście groszy naprawdę robi komukolwiek różnicę? Plastik nie jest jakoś wyjątkowo tańszy od papieru. Ceny obu materiałów są dość podobne. Oczywiście plastik jest ciut tańszy, ale różnica jest tak minimalna, że nikt nie powinien specjalnie się nią przejmować. Producenci wychodzą zresztą klientom na przeciw i proponują im ekologiczne słomki z papieru w specjalnych zestawach, które zwykle mają atrakcyjne ceny. Sprzedażą tych artykułów zajmują się również hurtownie. Z ich usług skorzystają przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here