Liposukcja wodna

0
1544

Jest to minimalnie inwazyjny zabieg, wykorzystujący moc wody do łagodnego wypłukiwania niepożądanego tłuszczu. Jeśli dieta i ćwiczenia zawiodą, liposukcja wodna zapewni doskonałe wyniki. Jednocześnie istnieje mniejsze ryzyko siniaków, obrzęków i przestojów, w porównaniu do tradycyjnych procedur i technik liposukcji. Komórki tłuszczowe są skutecznie usuwane, a zabieg zapewnia doskonały kształt ciała. Wyniki są długotrwałe.

Jak przebiega ten zabieg?

Ta metoda wykorzystuje delikatne, minimalnie inwazyjne podejście, aby zapewnić doskonałe rezultaty. Ta innowacyjna, nowa metoda nie powoduje dyskomfortu i traumatycznych doświadczeń, które są typowe dla tradycyjnych rodzajów liposukcji. Zapewnia natomiast długotrwałe rezultaty i pożądaną sylwetkę. Jej działanie opiera się na sile wysoce skoncentrowanej wody. Pozwala delikatnie usunąć i pozbyć się komórek tłuszczowych z organizmu. Dzięki technologii strumieniowej wody, tłuszcz jest eliminowany z organizmu ze znacznie mniejszą siłą niż to było w przypadku starszych metod liposukcji. Moc strumienia wodnego pozwala skutecznie oddzielić komórki tłuszczowe od otaczających je tkanek. Umożliwia swobodny ruch kaniuli ssącej. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko urazu otaczających tkanek, w tym przyłączy do przegrody, naczyń krwionośnych, nerwów, mięśni i skóry.

Czego możemy się spodziewać?

Proces jest bardzo delikatny. Jest zwykle wykonywana w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. Średnio cały zabieg zajmuje 30-45 minut dla każdej części ciała, która została poddana leczeniu. Bezpośrednio po zabiegu można najczęściej wrócić do normalnej aktywności. Nazywany jest również potocznie „przerwą obiadową”, ponieważ zdecydowana większość pacjentów może swobodnie wrócić do swoich czynności po przeprowadzonym zabiegu.

Jakie są zalety tego zabiegu?

Kiedy dieta i ćwiczenia nie przynoszą wystarczających wyników, możemy pomyśleć o liposukcji wodnej. Jest to łagodne rozwiązanie, które nie prowadzi do ostrych efektów, jakie mogą wystąpić po konwencjonalnej liposukcji. Zamiast więc się poddawać bolesnemu procesowi regeneracji, który może zająć nawet kilka tygodni i pozostawić rozległe siniaki i blizny, zdecydujmy się na liposukcję wodną. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza metoda liposukcji. Do innych zalet możemy zaliczyć:

  • mniejsza liczba siniaków i obrzęków,
  • mniej urazów otaczających tkanek,
  • może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym,
  • mogą ją mieć pacjenci, mający nadciśnienie,
  • niskie ryzyko medyczne,
  • minimalny przestój.

W jaki sposób liposukcja wodna różni się od innych metod liposukcji?

Liposukcja wodna na pewno powoduje mniej przestojów, krwawień, obrzęków, blizn i siniaków w porównaniu do tradycyjnych metod liposukcji. Jest też łagodniejsza i bezpieczniejsza. Zapewnia bardziej spójne wyniki. Pacjenci doświadczają też gładkich, długotrwałych efektów przy jednoczesnym minimalnym przestoju i dyskomforcie.

Kto nadaje się do tego zabiegu?

Jeśli nie mamy sporej nadwagi i mamy uparty tłuszcz, którego nie możemy wyeliminować dietą i ćwiczeniami, możemy pomyśleć o tym rodzaju zabiegu. Najczęściej leczone są biodra, brzuch, plecy, uda i kolana. Technika ta może być też niekiedy stosowana do liposukcji twarzy, do pozbywania się tłuszczu pod brodą. Chirurdzy mogą leczyć wiele obszarów jednocześnie,

Jak powinno wyglądać przygotowanie?

Dobry chirurg plastyczny udzieli wszelkich szczegółowych informacji na temat zaleceń dietetycznych i przyjmowania pewnych leków. Musimy też go zapytać, jaki będziemy mieć rodzaj znieczulenia. Wtedy będziemy wiedzieli, czy ewentualnie potrzebujemy kierowcy, który odwiezie nas po zabiegu.

Jakie są koszty?

Koszty liposukcji wodnej są nieco wyższe niż w przypadku innych form liposukcji. Jest to częściowo spowodowane dodatkowymi materiałami, które są potrzebne do wykonania tej techniki. Koszt uzależniony jest od liczby leczonych obszarów i ilości usuniętego tłuszczu.

Jakie jest ryzyko?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą ten zabieg. Przede wszystkim chodzi tutaj o tymczasowy obrzęk i siniaki w miejscu, które było poddane liposukcji. Obszar może być też odrętwiały, ale jest to tymczasowy skutek uboczny. Do innych, rzadko pojawiających się zagrożeń możemy zaliczyć asymetrię, powstawanie kamienia (w wyniku nagromadzenia się płynu) i krwiak (spowodowany pobieraniem krwi poza naczyniami krwionośnymi, która może krzepnąć). Podczas wstępnej konsultacji powinniśmy usłyszeć o ewentualnych skutkach ubocznych.

Co to jest liposukcja ultradźwiękami?

W niektórych przypadkach zalecana może być liposukcja ultradźwiękami. Może być przydatna, jeśli chcemy pozbyć się tłuszczu z obszarów problematycznych. Wykorzystuje energię ultradźwiękową lub fale dźwiękowe, aby skutecznie rozbić komórki tłuszczowe. Komórki tłuszczowe są skutecznie usuwane. Na wstępnej wizycie możemy zapytać lekarza o to, kiedy możemy spodziewać się wyników. Dzięki temu zabiegowi poprawi się nasza sylwetka. Proces gojenia zależy indywidualnie od pacjenta. Przede wszystkim pomaga usunąć tłuszcz z bioder, pleców i klatki piersiowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here