Mikrodermabrazja – cena

0
1350

Twoja skóra jest narażona na czynniki środowiskowe każdego dnia. Z biegiem lat promienie słoneczne, zanieczyszczenia i inne czynniki mogą odcisnąć piętno na Twojej skórze. Terapia mikrodermabrazją może pomóc zredukować lub wyeliminować zmarszczki i drobne linie, „kurze łapki”, plamy starcze, lekkie blizny potrądzikowe i niepożądane pigmentacje, które mogą pojawić się na skórze w czasie.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to niechemiczna, nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje mikrokryształy w aerozolu, aby usunąć zewnętrzną warstwę suchych, martwych komórek skóry i odsłania młodszą, zdrowszą skórę. Mikrodermabrazja zachęca również do produkcji nowej warstwy podstawowej komórek skóry o wyższym poziomie kolagenu i elastyny, co dodatkowo poprawia wygląd skóry. Mikrodermabrazja jest znacznie łagodniejsza niż dermabrazja. Dermabrazja to bardziej intensywna procedura stosowana w leczeniu głębszych zmarszczek twarzy, skrajnych uszkodzeń słonecznych i blizn.

Kandydaci

Pacjenci z drobnymi zmarszczkami twarzy, plamami starczymi, uszkodzeniami słonecznymi, nierównomierną pigmentacją, zatkanymi porami, problemami z teksturą skóry lub drobnymi bliznami są dobrymi kandydatami do mikrodermabrazji. Pacjenci z trądzikiem różowatym lub trądzikiem mogą również korzystać z zabiegów mikrodermabrazji. Delikatny strumień mikrokryształów może wyeliminować lub poprawić niedoskonałości i stany skóry, usuwając górną warstwę martwych i zniszczonych komórek skóry, aby odkryć nową, świeżą skórę.

Idealni kandydaci

Idealnymi kandydatami do mikrodermabrazji są zdrowi dorośli, którzy mają stosunkowo niewielkie stany lub niedoskonałości skóry oraz realistyczne oczekiwania co do tego, co może i nie może zrobić mikrodermabrazja. Ponieważ mikrodermabrazja jest łagodną, ​​nieinwazyjną procedurą, która nie może zaradzić zwiotczałej skórze lub poprawić głębokich zagnieceń twarzy lub fałd, takie problemy należy rozwiązać za pomocą procedur takich jak lifting twarzy, napinanie skóry laserem i Thermage®.

Mikrodermabrazja na trądzik

Mikrodermabrazja może być stosowana w leczeniu trądziku i blizn spowodowanych trądzikiem. Zabiegi mikrodermabrazji mogą wyeliminować lub znacznie zmniejszyć wygląd lżejszych blizn. Jednak w przypadku głębokich blizn potrądzikowych (znanych jako „ślady po skórze” lub „blizny po trądziku”) mikrodermabrazja może nie być w stanie zapewnić pożądanych rezultatów. Głębsze blizny można zazwyczaj skutecznie leczyć dermabrazją lub trądzikiem chemicznym z trądzikiem. Pacjenci z aktywnym trądzikiem mogą również skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji, które złuszczają skórę i usuwają zatkane pory oleju i brudu. Ponieważ polerujące działanie kryształu i usunięcie komórek skóry może pogorszyć trądzik, zaleca się konsultację z dermatologiem lub chirurgiem kosmetycznym, aby ustalić, czy trądzik lub blizny potrądzikowe pacjenta mogą być skutecznie leczone za pomocą mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry twarzy, charakteryzującym się zaczerwienieniem, widocznymi naczyniami krwionośnymi, obrzękiem i / lub wykwitami skórnymi, które wyglądają podobnie do trądziku. Mikrodermabrazja może być stosowana w celu zmniejszenia zaczerwienienia związanego z trądzikiem różowatym. Jeśli jednak zdiagnozowano u ciebie trądzik różowaty i rozważasz mikrodermabrazję, powinieneś skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem kosmetycznym przed rozpoczęciem leczenia, ponieważ mikrodermabrazja może negatywnie wpływać na aktywny trądzik różowaty.

Kto nie jest dobrym kandydatem?

Mikrodermabrazji nie zaleca się osobom z głębokimi bliznami, aktywnymi bliznowatymi zmianami, nierozpoznanymi zmianami, niedawnym wybuchem opryszczki, brodawkami na twarzy, aktywnym trądzikiem (etapy 3 i 4), zaburzeniem układu odpornościowego lub niestabilną cukrzycą. Kobiety w ciąży nie powinny podlegać mikrodermabrazji. Kandydaci, którzy niedawno przeszli zabieg chemiczny lub inną procedurę skórną, np. wstrzyknięcia kolagenu, powinni odczekać dwa do trzech tygodni przed wykonaniem mikrodermabrazji. Przyszli pacjenci powinni również powstrzymać się od woskowania lub depilacji skóry przez kilka tygodni przed zabiegiem mikrodermabrazji. Osoby z głębokimi bliznami, zmarszczkami na twarzy lub innymi umiarkowanymi lub ciężkimi ubytkami skóry powinny rozważyć silniejsze leczenie, takie jak chemiczne peelingi, dermabrazja lub laserowe odnawianie skóry.

Koszt

Koszt mikrodermabrazji zależy od takich czynników, jak ilość mikrodermabrazji potrzebnej pacjentowi, liczba zabiegów, opłaty lekarza prowadzącego i region geograficzny, w którym przeprowadzana jest leczenie. Koszt mikrodermabrazji jest mniej kosztowny niż niektóre inne kosmetyczne opcji odmładzania twarzy, w szczególności zabiegi chirurgiczne, takie jak lifting twarzy.

Zagrożenia i korzyści

Mikrodermabrazja to bezpieczna, niechirurgiczna procedura „obiadowa”, która zapewnia wiele korzyści. Mikrodermabrazja zmniejsza lub eliminuje drobne linie twarzy, zmarszczki i inne oznaki starzenia; poprawia wygląd blizny potrądzikowej i inne blizny świetlne; i nadaje skórze wszystkich kolorów i rodzajów świeżą, zdrowo wyglądającą poświatę. Czyni to wszystko praktycznie bez efektów ubocznych. A ponieważ mikrodermabrazja wykorzystuje niealergiczne kryształy do leczenia skóry, jest to doskonały zabieg dla skóry wrażliwej na działanie chemikaliów. Mikrodermabrazja nie stanowi żadnego poważnego zagrożenia, gdy jest wykonywana przez kwalifikowanego specjalistę. U niektórych osób po mikrodermabrazji może wystąpić lekkie podrażnienie skóry. Historia skóry i zdrowia wszystkich osób jest w pewnym stopniu różna, dlatego ryzyko i korzyści związane z mikrodermabrazją należy rozpatrywać indywidualnie dla każdego przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here