Mikrodermabrazja przed i po

0
1395

Każdego dnia jesteśmy bombardowani wieloma substancjami zanieczyszczającymi i chemicznymi, które wybitnie szkodzą naszej skórze. To prawda, że najbardziej zewnętrzna warstwa naszej skóry jest najbardziej na nie narażona. Kiedy stajemy się bardziej świadomi skutków narażania na szkodliwe substancje, możemy bardziej się skupić na problemach skórnych. Dlatego nadszedł czas znaleźć środki zaradcze.

Co to jest mikrodermabrazja?

Jest to proces złuszczania, który wykorzystuje ręczne urządzenie do rozpylania drobnych kryształów na całej powierzchni skóry. Następnie delikatnie ją zasysa w celu usunięcia najbardziej zewnętrznej warstwy skóry, która często się składa z martwych komórek. Zabieg ten nie wymaga użycia żadnych substancji chemicznych ani inwazyjnej procedury.

Leczy liczne problemy skórne bez inwazji

Mikrodermabrazja jest uważana za nieinwazyjną, ponieważ dotyka jedynie najbardziej zewnętrznej warstwy skóry, czyli warstwy rogowej. Oznacza to, że zabieg nie spowoduje zranienia skóry ani nie będzie wymagał żadnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ nie przejdzie głębiej. Wykorzystywane jest małe ręczne narzędzie, które przesyła bardzo cienkie kryształy – inaczej zwane mikrokryształami – przez skórę, które zostaną odkurzone lub zasysane po powierzchni w pojedynczych ruchach. Ten łagodny proces eksfoliacji skutecznie eliminuje warstwę martwych komórek skóry, które nagromadziły się na powierzchni skóry. Dzięki temu będziemy mieć młodzieńczą i promienną skórę. Z tego powodu najlepszymi kandydatami do mikrodermabrazji są Ci, którzy mają stosunkowo niewielkie problemy zdrowotne, jak:

  • plamy starcze,
  • zmarszczki lub delikatne linie,
  • uszkodzenia słoneczne,
  • zablokowane pory,
  • nierówną pigmentację,
  • drobne blizny,
  • problemy z teksturą skóry.

Wszystko, co wymaga leczenia podskórnej warstwy, np. napinania zwiotczałej skóry lub korygowania głębokich bruzd twarzy, nie może być usunięte przez mikrodermabrazję.

Zapewnia wyniki w krótkim czasie

Zabiegi trwają krótko, od 20 minut do godziny. Po zabiegu możemy odczuwać lekkie zaczerwienienie i tkliwość skóry przez jej złuszczanie. Jednak to ustąpi szybko, po jednym lub dwóch dniach. Jednak całkowite wyleczenie może zająć dwa tygodnie. Dopóki skóra całkowicie się zregeneruje, nie możemy angażować się w działania, które będą oznaczać długie okresy ekspozycji na słońce. Jednak i tak jest to szybsza regeneracja w porównaniu do innych metod leczenia.

Co ważniejsze, możemy zobaczyć wyniki nawet natychmiastowo. Gdy zaczerwienienie ustąpi, możemy natychmiast zobaczyć zmiany: twarz będzie miał zdrowszy, młodzieńczy blask, a skóra będzie grubsza i z drobniejszymi liniami.

Wielu pacjentów wymaga kolejnych zabiegów w celu uzyskania najlepszych wyników. Sesje zwykle przeprowadza się w odstępie co najmniej jednego do dwóch tygodni, z typowym minimum pięciu zabiegów i powszechnym maksimum dwunastu zabiegów.

Pierwszy zestaw zabiegów jest często nazywany „początkowym cyklem leczenia”, ponieważ niektórzy pacjenci będą potrzebować dodatkowych sesji mikrodermabrazji do regularnego utrwalania wyników.

Poprawia cerę

Co 27-28 dni skóra regeneruje się w celu wytworzenia nowych komórek, by zastąpić te stare, martwe. Nowe komórki zmuszają stare do przejścia do najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Często te martwe komórki naturalnie odpadają, ale niektóre dalej pozostają na powierzchni skóry. Ich nagromadzenie spowoduje skupisko starych, martwych komórek. To w konsekwencji sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać staro, będzie sucha i się łuszczyła. Cera będzie nierównomierna i stanie się przez to matowa.

Aby mieć świecącą, żywą cerę, martwe komórki skóry muszą zostać wyeliminowane za wszelką cenę. Jednym z bardzo skutecznych sposobów jest złuszczanie skóry poprzez mikrodermabrazję.

Pomaga stworzyć ochronę przed wypryskami

Gruczoły łojowe są częścią skóry, która produkuje sebum (olej), który natłuszcza skórę i zapobiega jej wyschnięciu. W przeciwnym razie zawsze będziemy bardziej podatni na skaleczenia i otarcia. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóry, często dochodzi do nagromadzenia się martwych komórek skóry. W końcu spowoduje to zatkanie porów. Gruczoły te będą nadal wytwarzać sebum, który może gromadzić się na skórze i przyciągać bakterie i kurz. W rezultacie nastąpi nagromadzenie produkowanego oleju, który spowoduje infekcję, znaną jako pryszcz lub zaskórnik. Mikrodermabrazja skutecznie odblokowuje pory przez złuszczanie. Dlatego warto poddawać się tym zabiegom w regularnych odstępach czasu. W ten sposób będziemy utrzymywać napięte, wolne pory, które ochronią nas przed przyszłymi wypryskami na skórze.

Sprawia, że wyglądamy znacznie młodziej

W miarę jak się starzejemy, proces regeneracji skóry stopniowo zwalnia, aż będzie na poziomie 50 dni, a nie 27-28. W rezultacie, nasza skóra staje się bardziej szorstka i pomarszczona z biegiem lat. Badania pokazują, że szybka utrata wilgoci w skórze, pobudzi jej głębszą warstwę do produkcji większej ilości kolagenu. Mikrodermabrazja złuszcza zewnętrzną warstwę skóry, pocierając jej powierzchnię drobnymi kryształkami, co powoduje szybką utratę wilgotności. Zabiegi należy powtarzać regularnie. Należy pamiętać o odpowiedniej regeneracji skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here