Zabiegi estetyczne na twarz

0
1252

Laserowy zabieg rewitalizacji skóry jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, który pomaga odmłodzić skórę i zmniejszyć działanie słońca, starzenie się oraz niektóre schorzenia skóry twarzy. Zabiegi są bezpieczne, skuteczne i wygodne. Również koszt laserowej odnowy powierzchni skóry jest minimalny w porównaniu do wielu innych opcji leczenia. Dowiedz się więcej o odmładzaniu skóry laserem. Usuwa on uszkodzone zewnętrzne warstwy skóry i stymuluje produkcję kolagenu i nowych komórek skóry w leżących poniżej warstwach, zapewniając gładszą, młodszą i zdrowszą cerę.

Co to jest laserowe odnawianie skóry?

Kosmetyczny zabieg rewitalizacji skóry laserem to metoda zmniejszania widoczności niedoskonałości na powierzchni skóry. Podczas zabiegu laserowej pielęgnacji skóry stosuje się laser do rozpuszczania wiązań molekularnych uszkodzonych komórek skóry, warstwa po warstwie, aż do uzyskania gładszego, bardziej jednolitego wyglądu skóry. Procedura może być również określana jako odmładzanie skóry laserem ze względu na jej działanie przeciwzmarszczkowe lub łuszczenie laserowe, ponieważ uszkodzone warstwy cery są usuwane.

Kandydaci

U niektórych pacjentów zabieg laseroterapii skóry gwarantuje doskonałą pracę polegającą na zmniejszeniu widoczności linii i zmarszczek, blizn i nieregularnej pigmentacji. Jednak pacjenci z niektórymi typami skóry, karnacjami i stanami medycznymi mogą odczuwać zwiększone ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych efektów ubocznych. Laserowe zabiegi rewitalizacji skóry mogą w rzeczywistości pogorszyć wygląd twarzy tego pacjenta. Skonsultujmy się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy jesteśmy dobrymi kandydatami na takie leczenie.

Idealni kandydaci na laserowe odnawianie skóry

Laserowa rewitalizacja skóry to skuteczna procedura dla pacjentów z liniami, zmarszczkami, nierównomierną pigmentacją lub powierzchownymi bliznami na twarzy, takimi jak blizny po trądziku, które nie reagują na łagodniejsze zabiegi. Idealny kandydat do laserowej pielęgnacji ma elastyczną, nietłustą skórę, która nie jest podatna na blizny po niewielkich obrażeniach. Najlepiej, aby odnowienie skóry laserem wykonywano na osobie, która jest wolna od wszelkich problemów medycznych, w tym leków na receptę i istniejących schorzeń, które mogą powodować niepotrzebne ryzyko podczas zabiegu lub okresu rekonwalescencji.

Dobrym kandydatem byłaby osoba, która ma realistyczne oczekiwania co do wyników zabiegu laserowej zmiany skóry. Osoba poszukująca odnowy powierzchni skóry dzięki laserowi, powinna wcześniej uświadomić sobie zarówno korzyści, jak i ograniczenia, związane z tą procedurą. Osoby o jaśniejszych odcieniach skóry są lepszymi kandydatami do tej szczególnej procedury niż osoby o ciemniejszej karnacji, ponieważ ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych skutków ubocznych, takich jak trwałe odbarwienie skóry, jest mniejsze.

Znajdźmy wykwalifikowanego dermatologa kosmetycznego w swojej okolicy

Kto nie jest dobrym kandydatem do laserowego odnawiania skóry?

Osoby z niewielkimi niedoskonałościami skóry często nie są dobrymi kandydatami do laserowej rekonstrukcji skóry. Laserowe zabiegi rewitalizacji skóry są uznawane przez wiele kosmetyczek za zabieg chirurgiczny. Podobnie jak w przypadku każdej operacji, skutki uboczne zabiegów rewitalizacji skóry laserem utrzymują się przez co najmniej tydzień, a często nawet dłużej. W przypadku drobnych niedoskonałości skóry dostępne są łagodne alternatywne zabiegi.

Osoby o bardzo ciemnej karnacji skóry mogą również nie być dobrymi kandydatami do laserowej odnowy skóry. Podczas zabiegu, pigment w docelowej komórce skóry absorbuje wysoce energetyczne światło laserowe i wytwarza intensywne ciepło, powodując zniszczenie komórki. Nadmiar światła laserowego jest albo nieszkodliwie rozproszony, albo jest absorbowany przez otaczające niekierowidowane komórki skóry. U osoby o ciemnej karnacji występuje więcej pigmentu, więc istnieje większe ryzyko wchłonięcia nadmiaru energii laserowej niż u osoby o jaśniejszym odcieniu skóry. Ta niezamierzona absorpcja może powodować skutki uboczne, takie jak przebarwienia skóry, a nawet powstawanie pęcherzy. Zabieg laserowy Fraxel® lub laser erbowy przedstawia nieco mniejsze ryzyko przebarwienia skóry niż laser CO2. Doświadczony dermatolog może jednak podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka uszkodzenia otaczających komórek. Powinniśmy skonsultować się z dermatologiem, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu u pacjentów z problemami ze skórą, aby dowiedzieć się o związanym z tym ryzyku przed wykonaniem tej procedury.

Osoby, które nie są dobrymi kandydatami do laserowego zabiegu, mogą skorzystać z alternatyw. Te łagodniejsze zabiegi można również wykonać w celu zmniejszenia skutków uszkodzeń słonecznych, liniii i nierównego zabarwienia skóry.

Rozważania medyczne

Ze względu na inwazyjny charakter zabiegu, zwłaszcza gdy wykonuje się go za pomocą lasera CO2, wielu lekarzy uważa, że ​​laserowa odnowa skóry jest zabiegiem chirurgicznym, mimo że nie ma tam nacięć. Proces gojenia po jakiejkolwiek operacji może być dla pacjenta różny. W związku z tym wyleczenie skóry laserem będzie bardzo trudne dla pacjenta cierpiącego na zaburzenie układu odpornościowego. Pacjenci, którzy łatwo mają blizny powinni również nie próbować tej procedury z powodów głównie kosmetycznych. Zaburzenia tkanki łącznej, takie jak toczeń rumieniowaty lub zespół Sjogrena również zwiększają ryzyko powikłań i stanowią uzasadniony powód do rezygnacji z leczenia. Chociaż zabieg pielęgnacji skóry laserem może być stosowany w leczeniu blizn trądzikowych, aktywna obecność trądziku może zwiększać ryzyko infekcji. Osoby, które doświadczają regularnych wybuchów wyprysków, powinny skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się zabiegowi. Obecność innych infekcji skórnych, takich jak opryszczka również zwiększa ryzyko powikłań podczas procesu gojenia. Badania wykazały zależność leczenie trądziku środkiem na receptę, Accutane®, ze zmniejszoną zdolnością do gojenia się skóry. Jeśli używaliśmy Accutane® w ciągu ostatnich 18 miesięcy, wielu lekarzy prosi, abyśmy nie poddawali się zabiegowi laserowemu odnawiania skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here