Zabiegi na twarz po 40

0
1198

Wraz ze starzeniem się skóry powstają zmarszczki. Zmarszczki są oznaką utraty elastyczności skóry ze względu na wiek, ekspozycję na wiatr lub słońce, niezdrową dietę, palenie tytoniu lub dowolną kombinację tych czynników. Szczególnie uszkodzenia spowodowane słońcem powodują przedwczesne zmarszczki. Promienie ultrafioletowe ze słońca mogą przeniknąć przez skórę i uszkodzić leżący pod nią kolagen i inne struktury podtrzymujące.

Przyczyny

Istnieje wiele wzorców zachowań związanych z przedwczesnymi zmarszczkami. Najbardziej powinniśmy unikać  palenia. Może ono negatywnie wpłynąć na zdrowie skóry, prowadząc do uszkodzenia i infekcji. Kiedy osoba pali, naczynia krwionośne zwężają się, co ogranicza przepływ krwi do kończyn, a także skóry. Ponieważ krew przenosi tlen i inne substancje odżywcze na skórę, proces ten pozbawia  potrzebnych związków chemicznych. Zanieczyszczenia środowiskowe, takie jak emisje samochodowe, mają podobny skutek. Zmarszczki mogą być również wynikiem ekspozycji na słońce, wiatr i inne warunki środowiskowe. Regularne nawilżanie, codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych i odpowiednie ubrania są najlepszymi sposobami na zaradzenie tym zagrożeniom.

Zaawansowana pielęgnacja skóry – dermatologia kosmetyczna

Skuteczne rozwiązania w zakresie leczenia zmarszczek i usuwania zmarszczek przez dermatologa kosmetycznego obejmują peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, zabiegi laserowej odnowy powierzchni i IPL ™ fotoodmładzanie. Dzięki różnym środkom, procedury te usuwają uszkodzone i martwe zewnętrzne warstwy skóry, ujawniając nową, zdrową skórę i zwiększając produkcję kolagenu. Peelingi chemiczne wykorzystują roztwór kwasu, aby zasadniczo „wypalić” górne warstwy skóry. W zabiegu mikrodermabrazji dermatolog używa sprayu drobnych kryształów do usuwania zewnętrznych warstw skóry. Laserowe zabiegi i IPL ™  wymaga stosowania intensywnych promieni świetlnych do rozbijania i usuwania martwych i zniszczonych warstw skóry. Po tych zabiegach zmarszczki zostają wyeliminowane lub zredukowane, a skóra wydaje się dużo młodsza i zdrowsza.

Thermage® to kolejna skuteczna kuracja usuwania zmarszczek dostępna u wykwalifikowanego dermatologa kosmetycznego. W zabiegu Thermage® lekarz używa fal radiowych do podgrzania podstawowej struktury skóry, co powoduje jej zaciśnięcie. Zmniejsza to wygląd zmarszczek. Główną zaletą tej procedury jest to, że nie wymaga ona żadnego czasu odzyskiwania.

Zastrzyki i wypełnienia

BOTOX® Kosmetyczne i wstrzykiwalne wypełniacze są również skuteczne w leczeniu i usuwaniu zmarszczek. Mogą zminimalizować pojawianie się zmarszczek, a wypełniacze do wstrzykiwań mogą być stosowane do poprawiania rysów twarzy i rozwiązywania strukturalnych niespójności. Chociaż istnieją wyjątki, preparaty do wstrzykiwania na ogół zapewniają estetyczne wzmocnienie przez kilka miesięcy, zanim wymagają leczenia.. Najczęściej stosowanymi lekami do wstrzykiwań są:

BOTOX® Cosmetic: BOTOX® Cosmetic injections to najbardziej popularne zabiegi kosmetyczne w Stanach Zjednoczonych. W leczeniu wstrzykuje się  niewielkie ilości toksyny botulinowej typu A tymczasowo unieruchamia mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za zmarszczki.

Kolagen: Kolagen jest szczególnie skuteczny do czasowego leczenia i usuwania zmarszczek. Kolagen może być stosowany do wypełniania pomarszczonych obszarów skóry, dzięki czemu wydaje się bardziej płaski i gładszy. Inhalacje kolagenowe można również stosować w wielu innych zastosowaniach, takich jak rzeźbienie warg i wypełnianie blizn.

Wypełniacze kwasu hialuronowego: Restylane® jest przykładem żelu kwasu hialuronowego, który można stosować do wzmacniania i wygładzania skóry, co czyni ją bardzo skuteczną w leczeniu zmarszczek. Wypełniacze kwasu hialuronowego mają tę zaletę, że są mniej podatne na wywoływanie reakcji alergicznych niż niektóre inne wypełniacze do wstrzykiwań.

Napełniacze hydroksyloapatytu wapnia: wyzwalają produkcję naturalnego kolagenu przez organizm. Zapewnia to szczególnie długotrwały efekt usuwania zmarszczek.

Transfer tłuszczu: Procedura przenoszenia tłuszczu polega na usunięciu tłuszczu z jednej części ciała, oczyszczeniu i przefiltrowaniu go, a następnie wstrzyknięciu go do innej części ciała w celu leczenia zmarszczek. W tym podejściu wykorzystuje się substancję z  ciała pacjenta, która ma tę zaletę, że zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i kompatybilność.

Chirurgia plastyczna twarzy

Najbardziej dramatyczne metody leczenia i usuwania zmarszczek to zabiegi chirurgii plastycznej twarzy, takie jak lifting twarzy, lifting brwi i lifting oczu. Procedury te są popularne i skutecznie zwalczają zmarszczki na twarzy dzięki długotrwałym efektom. Chirurgia plastyczna twarzy napina skórę i usuwa jej nadmiar  i tłuszczu z określonych obszarów twarzy, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Często wykonuje się je w połączeniu z zabiegami dermatologii kosmetycznej w celu złuszczania skóry. Operacja wszczepienia implantów twarzy może być również stosowana do usuwania zmarszczek i poprawy konturów twarzy. Popularne opcje obejmują powiększanie policzków i powiększanie podbródka. Jest popularny wśród pacjentów, którzy mają nadmierne fałdy skóry i zmarszczki wokół szczęki i dekoltu. Często wykonuje się zabieg w celu zwiększenia liftingu twarzy lub zabiegu chirurgii plastycznej twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here