Zabiegi nawilżające na twarz

0
1246

Jeśli skóra na twarzy jest sucha, może łuszczyć się lub swędzieć. Czasami dotykanie jej może być nieprzyjemne, a nawet zranić.

Inne objawy suchej skóry obejmują:

 • Obieranie się,
 • Łuszczenie,
 • Zaczerwienienie,
 • Popielaty wygląd (w przypadku osób o ciemniejszej karnacji),
 • Skóra szorstka lub podobna do papieru ściernego,
 • Krwawienie.

Suchą skórę można zazwyczaj leczyć, poprawiając rutynę pielęgnacyjną lub zmieniając niektóre czynniki środowiskowe. Czasem sucha skóra jest oznaką schorzenia, które powinno być leczone przez lekarza.

Jak mogę pozbyć się suchej skóry na twarzy?

Zanim zaczniesz zmieniać produkty, możesz spróbować złagodzenia suchości. Większość z nich jest łatwa do wdrożenia i może być stosowana razem w celu złagodzenia objawów.

Zmodyfikuj swój prysznic

Jeśli możesz, pomiń gorące prysznice na rzecz letnich. Gorąca woda może wysuszyć skórę, usuwając naturalnie występujące oleje.

Możesz również uznać za korzystne zmniejszenie czasu pod prysznicem do pięciu – dziesięciu minut. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego kontaktu z wodą, co może spowodować, że twoja skóra stanie się mniej sucha.

Unikaj kąpieli lub prysznica częściej niż raz dziennie, ponieważ może to pogorszyć suchość skóry.

Umyj delikatnie twarz

Przy myciu twarzy, należy unikać mydła i środków czyszczących, które zawierają ostre składniki, takie jak alkohol, retinoidy lub alfa-hydroksykwasy. Te niepotrzebne składniki mogą wysuszyć skórę i powodować podrażnienie lub stany zapalne.

Istnieje kilka łagodnych i nawilżających mydeł bez substancji zapachowych, które możesz wypróbować.

Powinieneś poszukać jednego lub więcej z następujących składników, które zatrzymują wilgoć:

 • glikol polietylenowy
 • polilycylosid
 • silikonowe środki powierzchniowo czynne
 • lanolina
 • parafina

Syndety lub syntetyczne środki czyszczące są kolejnym korzystnym składnikiem mydła. Często zawierają substancje chemiczne, takie jak trójtlenek siarki, kwas siarkowy i tlenek etylenu, które są delikatne dla wrażliwej skóry.

Powinieneś również zachować delikatność podczas nakładania mydła lub środków czyszczących na twarz. Używaj tylko opuszków palców i delikatnie trzyj twarz zamiast używać bardziej ściernej gąbki lub ściereczki. Nie szoruj skóry na twarzy, ponieważ może to powodować podrażnienie.

Unikaj mycia twarzy kilka razy dziennie. Jeśli masz do czynienia z suchą skórą, najlepiej będzie umyć twarz tylko w nocy. Oczyści Twoją twarz po długim dniu z brudu i zapobiegnie eliminacji niezbędnych olejków ze skóry.

Nie złuszczaj skóry codziennie. Zamiast tego spróbuj zastosować peeling raz na tydzień. Może to zmniejszyć podrażnienia związane z ostrym szorowaniem.

Zastosuj krem ​​nawilżający

Znajdź balsam, który działa na skórę i używaj go regularnie, zwłaszcza po prysznicu. Stosowanie go w tym czasie może pomóc skórze zachować wilgoć.

Twój nawilżający krem ​​na twarz powinien być pozbawiony zapachu i alkoholu, ponieważ może powodować niepotrzebne podrażnienia. Możesz spróbować kremu nawilżającego, który zawiera filtr przeciwsłoneczny, aby zabezpieczyć się przed działaniem promieni słonecznych. Szukaj produktów, które pomagają zatrzymać wodę w skórze.

Aby przywrócić nawilżenie, wybierz cięższy, oparty na oleju środek nawilżający zawierający składniki, które pomagają utrzymać nawilżenie skóry. Produkty na bazie petrolatum są najlepsze dla skóry suchej lub popękanej. Mają większą siłę nawilżania niż kremy i są bardziej skuteczne w zapobieganiu parowaniu wody ze skóry.

Balsam do ust może pomóc złagodzić suche, popękane lub popękane usta. Powinien zawierać wazelinę lub olej mineralny. Upewnij się, że czujesz się dobrze, gdy go nakładasz i nie powoduje mrowienia w ustach. Jeśli czujesz się źle, spróbuj innego produktu.

Maseczki

Maseczki mają za zadanie oczyścić i głęboko nawilżyć wrażliwą skórę twarzy. Dzięki programowi kosmetycznemu prawdopodobnie kosmetolog nauczył się, jak przygotować i zastosować różne rodzaje maseczek na twarz oraz jak dostosować je do swojego klienta. Na przykład klient cierpiący na trądzik może być zainteresowany maseczką oczyszczającą,, specjalnie opracowaną, aby oczyścić skórę z niedoskonałości. Inni klienci mogą być zainteresowani odmładzającą maseczką, który jest specjalnie opracowana, aby pomóc  skórze wyglądać młodziej i by była bez zmarszczek.

Inni klienci mogą poszukiwać zabiegów na twarz, aby chronić się przed starzejącą się skórą  i zmarszczkami. W takim przypadku kosmetolog może zaoferować natlenione lub kolagenowe leczenie. Obróbka tlenem to strumień wysokoprężnego tlenu, który miesza się z olejkami eterycznymi i witaminami, aby rozjaśnić i unieść skórę. Leczenie kolagenowe nasyca skórę kolagenem, najobficiej występującym białkiem w naszych ciałach, odpowiedzialnym za czystą, młodzieńczo wyglądającą skórę.

Okłady na ciało

Okład na ciało może przyjmować wiele różnych postaci – nawilżający balsam nasycony olejkami eterycznymi, zabieg ziołowy lub okład borowinowy. Można je łączyć z balsamami nawilżającymi i kremami, aby głębiej wnikać w skórę.

Okłady są również często wykorzystywane jako pomoc odchudzająca. Chociaż nie powodują one, że klient odchudza się  samodzielnie, mogą zacieśnić skórę i zapewnić efekt utraty wagi w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

Przy terapii błotem używa się zwykle  pomocą błota z Morza Martwego, znanego na całym świecie ze swoich mineralnych właściwości wapnia, magnezu i żelaza. Kiedy błoto nałożone jest warstwowo na ciele, skóra wchłania minerały, które mogą odtruć, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek, przebarwień i cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here