Botoks – lwia zmarszczka

0
1696

Lwia zmarszczka to zmarszczka mimiczna, która pojawia się między brwiami, tuż pod czołem. Może stać się widoczna nawet wtedy, gdy twarz odpoczywa – dlatego mówimy o widocznych zmarszczkach. Lwia zmarszczka jest szczególnie widoczna, ponieważ znajduje się pośrodku twarzy, wyrównuje się z oczami i dlatego może wywołać niezadowolenie. Istnieją sposoby, aby zapobiec jej pojawieniu się lub wzrostowi, ale aby to zrobić, musimy zrozumieć, w jaki sposób powstaje. Powtarzalne skurcze mięśni brwiowych są główną przyczyną lwiej zmarszczki. W rzeczywistości skóra w tym obszarze jest szczególnie pożądana, pozostawiając pomarszczony naskórek. Ważne jest również rozważenie naturalnego procesu starzenia się naszej skóry. Z czasem skóra wytwarza mniej kolagenu i zwykle traci jędrność. Te dwie czynności razem tworzą zmarszczki, które widzimy. Starzenie się jest procesem nieuniknionym, ale zmarszczki mimiczne mogą czasami oznaczać skórę, zwykle zaczynając od  30 roku życia. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań opóźniających ich powstawanie i łagodzących ich wygląd.

Jakie są rozwiązania, aby poradzić sobie z  lwią zmarszczkę?

1 -Zastrzyki neuromodulacyjne

Każdy stan zwiotczenia skóry ma swoje własne leczenie. Pierwszym krokiem w kierunku pozbycia się lwiej zmarszczki jest pomoc w lepszym reagowaniu skóry na skurcze mięśni twarzy. Neuromodulatory, wstrzykując naturalne proteiny, rozluźnią mięśnie. W związku z tym ruchy mimiczne zmniejszą się, a skóra mniej zaangażuje się w ekspresyjne ruchy, eliminując widoczność tych zmarszczek. Ta technika musi być podawana przez pracownika służby zdrowia, który ma doświadczenie w dziedzinie iniekcji, aby dostosować leczenie do Twoich konkretnych potrzeb. Istnieje wiele różnych rodzajów produktów – kosmetyki Botox, Dysport i Xeomin są szczególnie polecane przez  wtryskiwacze ze względu na ich wydajność i niezawodność. Zastrzyki są mikropodawne, proste, szybkie i niechirurgiczne. Zabieg jest bezbolesny – pacjenci często porównują go do małego ukąszenia owada. Wyniki mogą zająć od 1 do 2 tygodni, aby były w pełni widoczne, a pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po leczeniu. Wyniki będą trwać od 3 do 4 miesięcy, a zmarszczki będą stopniowo pojawiać się ponownie, jeśli leczenie zostanie przerwane, dlatego konieczne jest połączenie różnych metod leczenia, które są ukierunkowane na różne przyczyny lwiej zmarszczki.

2  Zabiegi kwasem hialuronowym

Aby przeciwdziałać drugiej przyczynie widocznych zmarszczek, musimy walczyć z procesem starzenia się skóry. Po pewnym czasie nasza skóra osuwa się, odpręża i produkuje mniej kolagenu. Niektóre kosmeceutyki wygładzają skórę i stymulują produkcję kolagenu. Wydajne produkty, takie jak żel TNS Recovery Complex z Skin Medica firmy Allergan Laboratories, który wykorzystuje kombinację czynników wzrostu, 0.5 Retinol od Skin Medica jako krem ​​na noc lub serum do oczu Eye firmy Is Clinical dla obszaru wokół oczu, są idealne w celu wzmocnienia cery i tekstury skóry. Produkty te można z łatwością zintegrować z rutynową pielęgnacją skóry, a używanie ich podczas przyjmowania zastrzyków neuromodulacyjnych poprawia wyniki. Lwia zmarszczka zostaje wygładzona, a twoja skóra stopniowo odzyskuje jędrność, by uzyskać bardziej zrelaksowany wygląd.

„Lwia zmarszczka” to pojedyncze zmarszczki lub kilka równoległych zmarszczek, które znajdują się na czole między brwiami. Jest często nazywane „czołomatem marsjańskim”, ponieważ nadaje twarzy poważny i zły wygląd. Może pojawić się w młodym wieku i jest spowodowane przez intensywną mimikę twarzy lub podczas czytania lub po prostu, gdy próbujesz się  skoncentrować. Za każdym razem, gdy marszczysz brwi, mięsień ściąga skórę między brwiami, co powoduje równoległe pionowe fałdy między nimi. Zmarszczki nie są zwykle widoczne w młodym wieku, kiedy skóra jest jeszcze gładka. Kiedy jednak starzeje się i wszystkie procesy starzenia zaczynają się, zmarszczki stają się głębsze i przez to bardziej widoczne. Z czasem stają się trwałe nawet wtedy, gdy mięśnie na czole są rozluźnione.

Co to jest toksyna botulinowa na zmarszczki na twarzy?

Pierwszymi oznakami starzenia są często zmarszczki wokół oczu, czoła, policzków i warg. Zmarszczki są normalną cechą ludzkiej twarzy. Ale wielu ludzi czuje, że zmarszczki sprawiają, że wyglądają na zmęczonych lub starszych.

Zmarszczki na czole są znacznie zredukowane po leczeniu, nawet gdy pacjent kurczy mięśnie twarzy.

Aby zmniejszyć pojawianie się zmarszczek, niektórzy ludzie decydują się na zastrzyki (strzały) toksyny botulinowej. Te iniekcje są często nazywane ich markami, takimi jak Botox®, Dysport® lub Xeomin®. Zastrzyki rozluźniają niektóre mięśnie twarzy, a pewne zmarszczki stają się mniej zauważalne przez pewien okres.

Rodzaje zmarszczek

Istnieją dwa rodzaje zmarszczek: dynamiczne zmarszczki iz bardzo drobne linie i zmarszczki.

Dynamiczne zmarszczki są spowodowane przez mięśnie twarzy, które poruszają się, gdy się śmiejesz, śmiejesz i mrużysz oczy. Często występują one wokół warg, na czole i między brwiami. Są także „kurzymi łapkami” w kącikach twoich powiek. Każdy rodzi się z dynamicznymi zmarszczkami. Wraz z wiekiem zmarszczki stają się głębsze i łatwiejsze do zauważenia. Toksyna botulinowa może być używana do zmniejszenia widoczności tych dynamicznych zmarszczek.

Bardzo cienkie linie i zmarszczki powstają, gdy kolagen w skórze zaczyna się rozrzedzać. Kolagen to białko znajdujące się głęboko pod warstwami skóry. Starzenie się i uszkodzenie słońcem powoduje ścieńczenie kolagenu. Sprawia, że ​​skóra na twarzy rozciąga się i ugina, tworząc drobne zmarszczki. Toksyna botulinowa nie usuwa drobnych linii i zmarszczek. Istnieją jednak inne sposoby na zmniejszenie ich wyglądu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here