Domowa mikrodermabrazja

0
1635

Tak jak wszyscy, chcielibyśmy raz w tygodniu udać się do salonu na poważną sesję relaksacyjną, jednak ograniczenia czasowe i finansowe często powstrzymują nas od tego marzenia. Mikrodermabrazja to jedna z tych metod leczenia, na które nie stać wiele kobiet, a po wykluczeniu cen salonów, plany zostają wstrzymane/.

Ale czy kiedykolwiek myślałeś o mikrodermabrazji domowej?

Urządzenia do użytku domowego przeszły długą drogę w ostatnich latach i są teraz równie zaawansowane i skuteczne, jak ich odpowiedniki w salonach. Jedyna różnica polega na tym, że sam będziesz zajmował się leczeniem, a po każdym leczeniu nie będziesz wydawał pieniędzy.

Czym różnią się mikrodermabrazja w salonie a w domu?

Istnieją różne poziomy mikrodermabrazji; niektóre mogą być podawane tylko przez przeszkoloną pielęgniarkę lub dermatologa, inne muszą być przeprowadzane przez przeszkolonego technika w spa lub klinice, a niektóre są całkowicie bezpieczne do użytku domowego.

Podstawowa mechanika procedury jest zawsze taka sama, bez względu na to, kto jest poddawany leczeniu. Urządzenie zabiegowe zasysa skórę do głowicy zabiegowej za pomocą ssania próżniowego (nie martw się, ledwie możesz to poczuć). Następnie mikrokryształki z tlenku glinu lub końcówka z diamentową końcówką są używane do wygładzania komórek powierzchniowych i tworzenia niewielkich otarć. Skóra wykrywa leczenie jako atak i działa w celu zastąpienia utraconych komórek skóry w dniach następujących po leczeniu. To ujędrnia skórę, zwiększa produkcję kolagenu i zmniejsza widoczność drobnych linii, zmarszczek i skaz.

Czy to boli?

Mikrodermabrazja nie powinna boleć w żaden sposób, więc jeśli odczuwasz dyskomfort poza lekkim mrowieniem, natychmiast przerwij leczenie. Możesz spodziewać się zaczerwienienia podobnego do oparzeń słonecznych przez 24-48 godzin po zabiegu, a twoja skóra może być trochę suchsza niż zwykle. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zabieg na salon czy alternatywę w domu, upewnij się, że Twoja skóra jest wcześniej dobrze oczyszczona, a następnie zastosuj uspokajający krem ​​nawilżający.

A co z wynikami?

Wyniki są w dużej mierze bardzo podobne w przypadku zabiegów na salonach i w domu, z tą różnicą, że możesz przejąć kontrolę nad swoim harmonogramem leczenia. Podczas gdy wiele salonów i klinik oferuje indywidualne zabiegi lub blokuje rezerwacje, urządzenie domowe zapewnia pełną swobodę w decydowaniu o tym, jak często leczysz skórę – zapewniaj 6-7 dni przerwy między zabiegami! Niektórzy uważają, że są zadowoleni z wyników po 5-7 zabiegach, podczas gdy inni wolą po prostu „doładowywać” co kilka miesięcy.

Funkcje do rozważenia przed zakupem systemu mikrodermabrazji

Kupując system mikrodermabrazji, ważne jest, aby mieć świadomość kilku kluczowych cech, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb. Istnieje kilka różnych projektów, funkcji i kluczowych komponentów dla każdego systemu. Standardowy zestaw zawiera silnik podciśnieniowy, pojemnik na odpady, taki jak usunięte resztki skóry oraz mikroukład lub ręcznik, który jest stosowany do nakładania leczenia mikrodermabrazją na skórę.

Systemy mają różne mocne strony, dlatego ważne jest poznanie siły ssania produktu. Zadaniem tego urządzenia jest skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i martwej skóry, dlatego siła ssania jest ważną cechą. Jeśli ma silne ssanie, urządzenie z łatwością usunie resztki skóry. Ewentualnie złe ssanie pozostawi martwe komórki skóry, wymagające ręcznego złuszczania skóry.! Niektóre systemy są wyposażone w monitor, dzięki czemu można odczytać i / lub wyregulować ciśnienie ssania.

Możesz również spojrzeć na projekt produktu. Upewnij się, że otwór na drążek ma odpowiedni rozmiar i pożądany poziom ścierania. Jeśli otwór jest zbyt mały, ścieranie będzie bardzo skoncentrowane i mniej skuteczne. Bardziej prawdopodobne jest również podrażnienie skóry, ponieważ będziesz musiał wielokrotnie przeszukiwać części skóry. Bardzo małe otwory mogą również uniemożliwić ci kontrolę nad podciśnieniem, co może ostatecznie doprowadzić do pęknięcia naczyń włosowatych. Doprowadzi to również do niespójnych rozmiarów kryształów, które mogą zaszkodzić przepływowi powietrza w urządzeniu. Jeśli chodzi o końcówki diamentowe, chcesz mieć pewność, że wskazówki są dobrze wykonane – te dobrej jakości dadzą lepsze rezultaty i będą trwać dłużej. Więc nie warto oszczędzać na kiepskiej jakości końcówkach.

Poszukaj maszyny, która jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu, więc nie wymaga wiele praktyki. Ważne jest, aby urządzenie zawierało instrukcję obsługi i płytę DVD do samouczków. Jeśli nie masz doświadczenia z mikrodermabrazją, najlepiej kupić produkt, który nie jest skomplikowany.

Najlepiej jest też poszukać maszyny, która jest lekka i wytrzymała. Maszyna, która jest łatwa w obsłudze i obsługiwaniu, jest preferowana, ponieważ trzeba ją trzymać przez kilka minut podczas pracy na skórze. Nawet wysokiej jakości systemy nie powinny być bardzo ciężkie. Kompaktowa i lekka maszyna, która jest łatwa do manewrowania, jest najlepsza. Chociaż możesz myśleć, że lekkie maszyny nie mogą być trwałe, tak długo jak postępujesz zgodnie z instrukcjami konserwacji, powinny one trwać co najmniej kilka lat. Poszukaj maszyny, która zawiera gwarancję, dzięki czemu wiesz, że producent stoi za swoim produktem.

Przeczytaj opinie o maszynach przed ich zatwierdzeniem, aby upewnić się, że zostały przetestowane i sprawdzone. Chcesz zainwestować rozsądną kwotę w przyzwoitą maszynę, z której będziesz zadowolony.

Wyniki, których można się spodziewać w domu

Prawdopodobnie nie zauważysz rezultatów z dnia na dzień, ponieważ twoja skóra potrzebuje czasu, aby zacząć rozwijać nowe komórki. Z czasem jednak można spodziewać się lepszego wyglądu skóry twarzy i może pomóc w usuwaniu przebarwień skóry i innych problematycznych obszarów. Może to obejmować zmniejszenie wyglądu blizn, plam starczych, uszkodzeń słonecznych, blizn potrądzikowych, cienkich linii i zmarszczek.

Chociaż rutynowe wykonywanie zabiegów mikrodermabrazji może być częściej wykonywane w domu, niż przy profesjonalnym przygotowaniu, możesz osiągnąć wyniki bliskie temu, co można osiągnąć dzięki zabiegom spa. Oczywiście po zakupie maszyny koszty eksploatacji są minimalne. Ważne jest jednak, aby zachować cierpliwość podczas pielęgnacji skóry i nauczyć się prawidłowego sposobu korzystania z wybranej maszyny, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here