Powiększanie ust na stałe

0
1871

Powiększenie ust jest dobrym sposobem, aby pozbyć się cienkich lub nierównych. Wydają się pulchne i jędrne. Kosztuje to kilka tysięcy złotych.

Jak bolesne jest to?

Po zabiegu usta staną się niewygodne, a siniak i tkliwość utrzymają się nawet przez tydzień. Przez miesiąc może występować obrzęk.

Dla kogo jest najbardziej odpowiedni zabieg?

Ludzie, którzy pragną pełniejszych, elastycznych warg, którzy nie chcą powracać co kilka miesięcy do zastrzyków uzupełniających.Regularnie stosuje się trzy różne rodzaje trwałego wzmocnienia warg – wszczepienie GoreTexu, wszczepienie allodermy i tradycyjnego przeszczepu tłuszczu (obecnie stosowane głównie w chirurgii rekonstrukcyjnej, ponieważ jest to bardziej szczegółowa procedura i można ją wykorzystać do wytworzenia dużej ilości papierowych chusteczek).

Co obejmuje procedura?

Większość operacji na wargi wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku przeszczepu tłuszczu tłuszcz pobiera się z ciała pacjenta – zwykle z żołądka lub dna – zwiniętego w rurkę i wprowadzonego do tunelu wydrążonego z górnej wargi, rozciągającego skórę. W przypadku poważnych przypadków, fragmenty tłuszczu są pobierane z ciała przywiązanego do skóry, aby utworzyć nową wargę, ale jest ona używana głównie w chirurgii warg włosów i innych rekonstrukcjach. Najczęściej stosowane ulepszenia warg teraz używają GoreTex lub allodermy.

GoreTex jest alternatywą dla kolagenu. Jest to jednokierunkowa oddychająca membrana, stosowana do produkcji nieprzemakalnych ubrań, która zapewnia trwałe, augmentacyjne przedłużanie ust. Małe nacięcia są wykonywane po obu stronach wargi, a struna GoreTex jest przeciągnięta i zamocowana na miejscu. Materiał jest porowaty, aby umożliwić wrastanie tkanki, co uniemożliwia jej ruch i umożliwia penetrację białych ciałek krwi. Podobnie jak inne sztuczne implanty, korekta jest trwała, ale powikłania takie jak zapalenie, infekcja i wytłaczanie, choć nieczęste, są bardziej prawdopodobne niż w przypadku materiałów biologicznych.

Alloderma pochodzi z tkanki skóry pobranej od starannie przebadanych dawców skóry. Gruba, bogata w błonnik, głębsza warstwa skóry jest usuwana z ludzkich zwłok, oczyszczana za pomocą chemicznego prania, aby pozbyć się komórek, uniemożliwiając przeniesienie choroby i przygotowaną z użyciem liofilizacji. Bezpośrednio przed użyciem jest rozpuszczany w roztworze soli fizjologicznej i wszczepiany w paski, które są wprowadzane przez małe nacięcia w boku wargi i umieszczane pod skórą, aby poprawić kształt. Jest antyalergiczny i działa jak „rusztowanie” do wrastania naczyń krwionośnych i komórek od biorcy. Z czasem produkt może wchłaniać się do organizmu – do połowy wchłoniętej objętości jest powszechne, chociaż u niektórych pacjentów implant może być całkowicie wchłonięty. Ponieważ jest to ludzka tkanka, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo odrzucenia lub alergii. Niektórzy ludzie wyrażają niepokój, że substancja może szerzyć chorobę, ale jak dotąd nie ma dowodów na poparcie tego, a alloderma jest szeroko stosowana. Rozwijana jest również alternatywa, polegająca na zbieraniu tkanki ze świń i oczyszczanej.

Czy istnieje ryzyko?

Istnieje możliwość, że warga zostanie zainfekowana lub przeszczep może nie przyjąć i może być usunięty. Istnieje możliwość zakażenia, stwardnienia i bliznowacenia za pomocą GoreTexu i alodermy i reakcji alergicznej prowadzącej do zaczerwienienia, swędzenia i tkliwości, ale jest to rzadkie i można je leczyć przez usunięcie implantu.

Czy będą jakieś trwałe blizny?

Blizna na wardze powinna być minimalna, z GoreTexem i alodermą, ale w przypadku przeszczepu tłuszczu pojawi się mała blizna w kształcie półksiężyca, na której pobierano przeszczep tłuszczu na ciele.

Jak długo trwają efekty?

Efekty powinny być trwałe, ale ponieważ usta poruszają się bardzo, to zachęca do reabsorpcji tkanki. Można oczekiwać, że co najmniej połowa implantów GoreTex i alloderm pozostanie na stałe i dwie trzecie przeszczepu tłuszczu.

Jaki jest czas regeneracji?

Odzyskiwanie trwa od dwóch do sześciu tygodni, ale w ciągu kilku dni możesz być nieobecny z ukrytym makijażem. Na początku wystąpi pewien dyskomfort, ale zwykle nie ma bólu. Przez kilka dni będziesz musiał unikać gorących napojów i intensywnych ćwiczeń i światła słonecznego przez kilka tygodni.

Powiększanie ust przy użyciu wypełniaczy pełnych jest opcją dla tych, którzy uważają, że tymczasowe wypełniacze nie działają, lub dla tych, którzy woleliby nie mieć wypełniaczy skórnych wykonywanych okresowo.

Chociaż wypełniacze skórne z kwasu hialuronowego są obecnie najpopularniejszą formą zastrzyków warg, ich długowieczność nie jest wystarczająca dla niektórych pacjentów. Autologiczny transfer tkanki tłuszczowej do ust  wymaga zebrania niewielkiej ilości tłuszczu poprzez liposukcję w okolicy brzucha, bioder lub wewnętrznych ud oraz przeniesienie tego tłuszczu na usta.

Trwały wypełniacz do powiększania ust

Stały wypełniacz warg jest opcją dla tych, którzy nie chcą częstych zastrzyków warg lub tam, gdzie wypełniacze tymczasowe nie są zadowalające.

Zastosowano wypełniacz, który utrzymuje się przez około 10 lat, a ten produkt był używany przez 400 000 pacjentów na całym świecie w ciągu ostatnich 20 lat.

Ryzyko stosowania trwałych wypełniaczy do ust jest bardziej znaczące w porównaniu z tymczasowymi wypełniaczami warg, dlatego też podejmowane są dodatkowe środki ostrożności.

Infekcja jest większym ryzykiem podczas wykonywania powiększania ust przy użyciu stałego wypełniacza. Nalegamy, aby zabieg przeprowadzano na sali operacyjnej w sterylnych warunkach. Podawane są również profilaktyczne antybiotyki, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Infekcja w stałym wypełniaczu może być głęboko osadzona i trwać przez cały czas wypełniania, powodując powikłania, takie jak twardość, grudki lub guzki.

Możliwa jest także reakcja immunologiczna organizmu, co może prowadzić do tworzenia się guzków lub ziarniniaków z wstrzykiwanego stałego wypełniacza.

Występuje pewien stopień zapalenia, który pojawia się po trwałym wstrzyknięciu wypełniacza, jest większa tendencja niż w przypadku tymczasowych wypełniaczy.

Technika wtryskowa jest o wiele bardziej krytyczna w przypadku wypełniaczy stałych, ponieważ nie można łatwo naprawić jakichkolwiek błędów. Zagrożenia obejmują; asymetrię, bryły, nadmiar i niedopełnienie. Używamy tępo zakończonych kaniuli, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości. Tępo zakończone kaniule są zwykle dłuższe niż ostre igły i można wstrzykiwać dłuższe „nitki” wypełniacza, zmniejszając ryzyko grudkowatości. Ponadto, w przypadku trwałych wypełniaczy skórnych, występuje  całkowite znieczulenia warg przed wstrzyknięciem wypełniacza, aby zminimalizować dyskomfort i poruszanie się pacjenta podczas zastrzyków.

Po wstrzyknięciu stałej warstewki do ust nie jest zalecane wstrzykiwanie innych wypełniaczy, takich jak tymczasowe wypełniacze. Dalsze ulepszenia można osiągnąć przy kolejnych wtryskach tego samego rodzaju stałego wypełniacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here