Domowe zabiegi na twarz

0
1281

Pielęgnacja twarzy jest miłym i godnym pochwały aktem samodzielnego troszczenia się o siebie. Jednak zobowiązanie się do wizyt, zalecanych raz w miesiącu wiąże się często z ogromną ceną, na którą większość z nas nie może sobie pozwolić. Na szczęście, wiele zabiegów, które dostajemy podczas leżenia na stole do masażu wymaga wizyty w spa. Tak, jak się okazuje, maseczka nawilżająca lub szorowanie enzymatyczne, które twój kosmetolog stosuje na twojej twarzy, nie wymaga posiadania dyplomu. Nawet dermatolodzy mają swoje ulubione domowe zabiegi pielęgnacyjne. Istnieje mnóstwo zabiegów na twarz, od żeli po maski, a nawet peelingi chemiczne, które można wykonywać w zaciszu własnego domu.

Masaż twarzy

Jest to prawdopodobnie najprostszy zabieg do wykonania w domu, ponieważ zazwyczaj wymaga tylko użycia rąk. A dlaczego jest najlepszy? Jest bezpłatny – może nawet pomóc w zapobieganiu zmarszczkom! Istnieje kilka różnych rodzajów technik masażu twarzy, z których możesz skorzystać, aby się zrelaksować. „Niektórzy preferują korzyści relaksacyjne, a inni cenią za podnoszenie i stymulowanie. Często ulubionym jest masaż – drenaż limfatyczny, który stymuluje naskórek i dren, by zatrzymywać płyny. Ta prosta, a zarazem skuteczna technika masażu zapewnia jaśniejszą, świeższą i ciaśniejszą cerę.

Mikrodermabrazja

Ta nieinwazyjna terapia złuszczająca skórę wykorzystuje małe kryształy lub diamentową końcówkę do delikatnego usuwania martwych komórek skóry i zapewnienia równomiernego odcienia skóry (tylko upewnij się, że nie robisz tych złuszczających błędów). Jest idealny dla każdego, kto szuka bardziej promiennego, gładszego i bardziej zrelaksowanego wyglądu, choć nie jest idealny dla osób o wrażliwej skórze, szczególnie osób z trądzikiem lub trądzikiem różowatym. Kiedy robisz to w domu, ważne jest, aby zwracać baczną uwagę na skórę – jeśli masz jakiekolwiek wypryski lub skazy, będziesz chciał uniknąć przechodzenia przez nie, ponieważ spowoduje to rozprzestrzenianie się bakterii. Należy również unikać przeszukiwania jakichkolwiek pękniętych naczyń włosowatych, ponieważ spowoduje to dodatkowe uszkodzenie powierzchni. Zaleca się użycie kremu lub peelingu, który ma maleńkie granulki, które pomagają w fizycznym usuwaniu martwych komórek skóra.Tylko uważaj, aby nie złuszczać! Zaleca się  przeprowadzanie mikrodermabrazji raz lub dwa razy w tygodniu, po zastosowaniu nawilżającej lub rozjaśniającej maski i unikaniu ekspozycji na słońce następnego dnia.

Zabieg złuszczający – peeling

Jeśli cenisz bezpieczeństwo, gdy chodzi o złuszczanie, prosty peeling może dać takie same rezultaty i jest stosunkowo niezawodny w użyciu. Istnieje kilka różnych peelingów złuszczających, które można wykonać w domu lub kupić idealne produkty, które zawierają wiele odżywczych składników odżywczych, których nie można tak łatwo znaleźć w domu. Niezależnie od tego, jakiego typu używasz, zawsze najlepiej zacząć od zwilżenia skóry ciepłą wodą, ponieważ przygotowuje to skórę do złuszczania. Następnie, zaleca się stosowanie peelingu z niewielkim naciskiem, wykonując okrągłe ruchy, aby stymulować wzrost komórek. Częstotliwość złuszczania naskórka może wpływać na to, jak szybko zobaczysz wyniki  Zachowaj ostrożność i zastanów się nad swoim typem skóry przy każdej próbie nowego leczenia lub metody, takiej jak ta. Różne typy skóry reagują w zależności od tego, ile mają wilgoci. Jeśli masz tłustą skórę, istnieje ryzyko, że brud i olej uwięzią w twoich porach częściej, więc powinieneś złuszczać dwa razy częściej niż ktoś o suchej skórze.

Peelingi chemiczne

Kiedy większość z nas słyszy słowo peeling w odniesieniu do pielęgnacji skóry, natychmiast martwi się, że skończy się to na czerwonej twarzy i plamach, a la Samantha z  Seksu w Wielkim Mieście. Ta kultowa scena powoduje lęk w sercach naiwnych królowych piękności na całym świecie, ale zamaskowała rzeczywistość, że rozjaśniające peelingi mogą zdziałać cuda na twojej skórze. Delikatnie (tak, delikatnie!) usuwa wierzchnie warstwy skóry, aby odsłonić pozbawioną plam, linii i wibrującą skórę, która leży tuż pod twoimi kilkoma warstwami (tutaj jest jeszcze coś, co musisz wiedzieć o otrzymywaniu peelingu chemicznego). Proces aplikacji różni się w zależności od produktu, ale zwykle po prostu nakładamy krem ​​lub żel palcami, pozostawiamy go na zalecany czas, a następnie odrywamy, gdy jest suchy. Bądźmy jednak ostrożni, gdy przeprowadzamy sami peeling chemiczny w domu. Jeśli będziemy robić go zbyt często lub zbyt długo będziemy go zostawiać na naszej skórze, niż jest to zalecane,  może spowodować poparzenia skóry, a nawet doprowadzić do blizn.. I możesz chcieć zachować większą ostrożność w zależności od rodzaju skóry. Osoby z rudymi włosami i bladą skórą i te z ciemną karnacją powinni uważać na peelingi chemiczne, a także osoby stosujące izotretinoinę w leczeniu trądziku. Zaleca się peelingi zawierające enzymy owocowe jako aktywne składniki w celu ograniczenia skutków ubocznych.

Dlatego tak ważne jest dopasowanie rodzaju zabiegu do swojej skóry, jeśli chcemy, aby był bezpieczny i przyniósł imponujące efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here