Księgowy – ile zarabia? 

0
1041
księgowa

Wielu osobą praca na takim stanowisku może wydawać się monotonna i nudna. Jest to jednak złe spojrzenie, które nie do końca pokrywa się z zadaniami postawionymi w tym zawodzie. Praca księgowego jest wymagająca oraz odpowiedzialna. Nie oznacza to jednak, że jest nudna! Wręcz przeciwnie, pracując dużej korporacji codziennie będziemy mieli przed sobą nowe zadania do wykonania. Zanim podejmiemy jednak decyzję dotyczącą tego, czy powinniśmy spróbować swoich sił w takim zawodzie, dobrze jest rozeznać się jak wyglądają zarobki na tym stanowisku. Ile jest w stanie zarobić księgowej? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-ksiegowy/ 

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia księgowego? 

Wysokość zarobku na takim stanowisku zależy od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się doświadczenie zawodowe oraz uzyskane w toku nauki certyfikaty. Poziom wykształcenia odgrywa znaczącą rolę, kiedy chodzi o określenie wysokości wynagrodzenia. Zdecydowanie lepiej zarabiają osoby posiadające wykształcenie wyższe kierunkowe niż osoby, które takowego nie posiadają. Na wysokość zarobków wpływ ma również wielkość firmy, które pracuje dany księgowy. Inne wynagrodzenie będą dostawały osoby, które prowadzą działalność na własny rachunek, a inne pracujący na etacie. W wielu przypadkach zarobki księgowego mogą być podrażnione od przychodów firmy w danym miesiącu. 

Zarobki księgowego 

Zarobki księgowego różnią się w zależności od wyżej wymienionych czynników. Możemy padać jednak medianę wynagrodzeń, która przedstawiona została na portalu wynagrodzenia.pl. Z portalu wynika, że mediana zarobków księgowego wynosi 4820 zł brutto. 25% osób zarabia mniej, niż 3920 zł brutto, drugie tyle Więcej, niż 5990 zł brutto. Wszystko zależy jednak od stanowiska, a także sytuacje każdego pracownika pracującego na takim stanowisku. 

Benefity pozapłacowe wynikające z pracy księgowego 

Do najpopularniejszych benefitów pozapłacowych wynikających z pracy księgowego zalicza się prywatną opiekę zdrowotną, karnety na siłownię oraz fitness, a także możliwość korzystania z produktów oraz usług firmy, po niższej cenie lub z czasem również za darmo. 

Pracownicy większych korporacji mogą skorzystać z programów takich jak owocowe dni czy prezenty na urodziny jubileusz obchodzone przez pracownika. Dotyczy to nie tylko księgowych, ale przedstawicieli innych zawodów pracujących w danej firmie. 

Zobacz też: http://mamatezkobieta.pl/jak-wyglada-praca-ksiegowego-wymagania-i-obowiazki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here