Jak nie witać się z psem? – popełniane błędy

0
1144
pies

Wiele osób podczas spaceru widząc uroczego pieska, ma nieodpartą ochotę, aby się z nim przywitać oraz go pogłaskać. Poza braku zapytania się o zgodę właściciela często popełniany również inny błąd – sposób powitania, pozycja oraz mowa ciała. W jaki sposób nie witać się z psem?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-nie-witac-sie-z-psem/

Jak nie witać się z psem?

Często kiedy jesteśmy fanami psów od razu chcemy złapać z nimi kontakt. Nie każdy piesek jednak będzie do tego zdolny. Kucanie i głaskanie psa od razu, jeśli go nie znamy nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli jest to pies, który was zna lub jest to wasz pies, zanim kucniecie, sam do was podbiegnie, aby się przywitać i zostać pogłaskanym. 

Kiedy jednak mamy doczynienia z psem, którego nie znamy musimy uważać na każdy swój ruch, ponieważ może on być ryzykowny. Pies was nie zna, jesteście dla niego obcymi obiektami. Pierwsze co musicie zrobić, to wyciągnąć w jego stronę ręce lub zniżyć się do jego poziomu.

Oczywiście tak jak człowiek, każdy pies jest inny. Psiak ze schroniska, który jest po przejściach może zareagować agresją, kiedy wyciągniecie do niego rękę. Zwłaszcza gdy w poprzednim domu był bity. Psiak nie zna waszych zamiarów i nie wie, że jedyne co chcecie zrobić to przywitać się z nim i pogłaskać.

Pies musi być oswojony

Niezależnie od tego czy będziecie mieli kontakt z obcym psem w parku, czy poznajecie po raz pierwszy psiaka waszej dziewczyny lub waszego chłopaka, przyjaciółki czy też sąsiadki. Zawsze postępujcie w ten sam sposób, jeżeli nie znaliście psa wcześniej. 

Swojego własnego pupila możecie głaskać, tylko kiedy chcecie. Zwierzak ten jest jednak wasz, zna was, ufa wam, jest do was bardzo przywiązany. Pupil może nawet spać z wami w jednym łóżku. Dla obcego psa możecie być jednak potencjalnym zagrożeniem.

Zobacz też: http://www.jollyville.pl/kennel-klatka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here