Jak współczesna ortopedia korzysta z wiedzy o komórkach macierzystych?

0
1629
Jak współczesna ortopedia korzysta z wiedzy o komórkach macierzystych?

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać sprawność oraz zdrowie na długie lata. Jednak nie zawsze możemy uchronić się przed urazami czy schorzeniami, na które nie mamy wpływu. Siedzący tryb życia, dźwiganie, nieprawidłowa postawa (np. garbienie się) czy otyłość bardzo wpływają na kondycję naszych kości. Stawy kolanowe i biodrowe są jednymi z bardziej narażonych na zwyrodnienia. Co zrobić, gdy pojawia się ból przy każdym ruchu oraz trudności w poruszaniu się? Na pewno nie można bagatelizować objawów. Maści przeciwbólowe tylko na chwilę przynoszą ulgę, aby na dobre pozbyć się problemu należy udać się do lekarza. Jednak aby leczenie było skuteczne, należy wybrać terapię, która jest polecana przez specjalistów. Zapytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie jak obecnie leczy się schorzenia stawów. Okazuje się, że nowoczesna medycyna regeneracyjna wykorzystuje w terapiach ortopedycznych komórki macierzyste, które przynoszą zaskakujące efekty.

Z jakimi schorzeniami można zgłosić się na terapię komórkami macierzystymi?

  • choroby stawów kolanowych
  • choroby stawów biodrowych
  • choroby zwyrodnieniowe małych stawów rąk
  • uszkodzenia mięśni, więzadeł i ścięgien
  • uszkodzenia chrzęstnych stawów
  • po zabiegach naprawczych więzadła krzyżowego przedniego i tylnego
  • zaburzenia zrostu kostnego po złamaniach
  • uszkodzenia łąkotki oraz wspomaganie ich gojenia

Jak wygląda zabieg pobierania i wszczepiania komórek macierzystych?

Terapia komórkami macierzystymi jest bezpieczna i małoinwazyjna. Komórki macierzyste są pobierane od Pacjenta, najczęściej z tkanki tłuszczowej w powłokach brzusznych. Następnie są separowane i zagęszczane, aby powstała skondensowana zawiesina komórkowa. Po tym zawiesina jest podawana w miejsca uszkodzeń tkankowych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jest także zaliczany do zabiegów “chirurgii jednego dnia”.

Jakie są zalety korzystania z komórek macierzystych w ortopedii?

Największą zaletą leczenia komórkami macierzystymi jest fakt, że są one w pełni akceptowane przez organizm Pacjenta. Są wszczepiane tej samej osobie od której zostały pobrane, dlatego nie trzeba obawiać się o ich odrzucenie. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic potwierdzają, że cała procedura jest bardzo dobrze tolerowana przez Pacjentów. Aby spotęgować efekty leczenia można łączyć terapię z inną metodą regeneracji tkanek – z osoczem bogatopłytkowym. Należy jednak pamiętać, że na powodzenie leczenia bardzo duży wpływ mają cechy Pacjenta, czyli wiek, jakość tkanki tłuszczowej, inne schorzenia oraz przyjmowane leki.

Dlaczego należy leczyć zwyrodnienia stawów?

Zwyrodnienia stawów w znacznym stopniu wpływają na jakość życia. Utrudniają codzienne funkcjonowania, a w rozwiniętym stadium choroby mogą nawet uniemożliwić poruszanie się. Nikt z nas nie chce być na zawsze unieruchomionym, dlatego bardzo ważne jest, by rozpocząć terapię. Właściwości komórek macierzystych to rewolucyjne odkrycie, które ułatwia leczenie wielu dziedzinom medycyny, nie tylko ortopedii. Warto wykorzystać możliwości swojego organizmu i pomóc sobie, nim nie będzie za późno.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu komórkami macierzystymi w ortopedii, odwiedź stronę Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/komorki-macierzyste/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here