Liposukcja brzucha – cena

0
2073

Starzenie się powoduje ogólną redystrybucję tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach brzucha.

Tłuszcz, trudny do usunięcia

W przypadku kobiet, poród może pozostawić po sobie niezłomny i nieestetyczny tłuszcz z brzucha. I oczywiście genetyka też się liczy. Ale jeśli chodzi o liposukcję, nie wszystkie tłuszcze są sobie równe. Tłuszcz, który jest oporny na dietę i ćwiczenia fizyczne, to zazwyczaj tłuszcz podskórny, który znajduje się pod skórą i na ścianie mięśni brzucha. Dobra wiadomość jest taka, że ​​liposukcja ma na celu jego usunięcie. Liposukcja może usuwać boczki, rekonstruować  środek i poprawić kształt. Liposukcja nie jest rozwiązaniem odchudzającym.

W jaki sposób nie działa liposukcja?

Chociaż liposukcja jest używana do pozbycia się tłuszczu, nie jest to rozwiązanie odchudzające. Liposukcja działa najlepiej na złogi tłuszczu, które są skoncentrowane w poszczególnych obszarach i odporne na ćwiczenia, szczególnie w okolicach brzucha, ud, bioder i pośladków. Możesz stracić niewiele kilogramów, ale nie będzie to znaczące. Liposukcja również nie ustabilizuje wypukłego żołądka, który jest spowodowany osłabieniem w ścianie brzusznej, i nie spowoduje zaciśnięcia luźnej skóry. W przypadku tonizowania i spłaszczania okolicy brzucha, liposukcja jest czasami łączona z abdominoplastyką, znaną również jako brzuszek, w którym tłuszcz jest usuwany z brzucha, naprawiana ściana mięśni i usuwana jest nadmierna skóra.

 

Jak działa liposukcja brzucha?

Technika „liposukcja tumescencyjna” jest najczęstszą metodą usuwania tłuszczu z okolic żołądka, pośladków, ud i kostek, a także najbezpieczniejsza. „Tumescent” oznacza, że ​​duże ilości zbuforowanej wody morskiej są wstrzykiwane do tkanki tłuszczowej pod skórą Doktor robi cięcie w obszarze tłuszczowym, który ma być leczony, następnie wkłada pod skórę słoną rurkę zwaną kaniulą, która jest przymocowana do próżni, a na końcu kaniuli jest sztywna różdżka, lekarz porusza nią w tę iz powrotem w szybkich ruchach w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej Zabieg trwa od 45 minut do 2 godzin, z czasem regeneracji do 2 tygodni.Pełny efekt liposukcji obserwuje się od 6 do 12 tygodni po wykonaniu zabiegu. zabandażowane, a pacjent musi nosić ucisk na jeden do dwóch tygodni Ból i zasinienie może trwać do dwóch tygodni, a obrzęk może trwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Lekarz umieści rurkę słomianą zwaną kaniulą pod skórą.

Kto może wykonywać liposukcję?

Każdy licencjonowany lekarz może wykonywać liposukcję, ale zwykle jest wykonywana przez chirurgów plastycznych i dermatologów w ich gabinetach w znieczuleniu miejscowym, chociaż może być wykonywany w szpitalu w znieczuleniu ogólnym. Nie jest wymagane specjalne szkolenie, chociaż niektóre profesjonalne stowarzyszenia lekarzy zalecają go. Wybierając lekarza, warto zastanowić się, czy przeszedł specjalne szkolenie w zakresie liposukcji i ile ich wykonał.

Tłuszcz nigdy nie śpi

Chociaż prawdopodobieństwo odnowienia się usuniętych komórek tłuszczowych jest niewielkie, wykazano, że tłuszcz w ciele powraca do poziomu preliposukcji w ciągu roku po zabiegu, szczególnie wracając do obszaru brzucha. Naukowcy są przekonani, że organizm rekompensuje szybką utratę tłuszczu poprzez nakładanie większej ilości tłuszczu. Korzyści kosmetyczne wynikające z liposukcji zostały najczęściej utracone po roku. Późniejsze badania sugerują jednak, że dzięki ćwiczeniom można uniknąć nawrotu tłuszczu z brzucha.

Najlepsi kandydaci do zabiegu

Najlepiej mieć prawidłową wagę ciała, ale jednocześnie zmagać się z nadmierną tkanką tłuszczową w okolicy brzucha. Lepsze rezultaty uzyskuje się u młodszych pacjentów. Mają oni bowiem twardą, elastyczną skórę. Jednak jednocześnie pamiętajmy, że wiek nie jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Po operacji pacjent musi nałożyć odpowiednie ubranie uciskowe. Dzięki temu następuje szybsze obkurczenie skóry i pojawiają się mniejsze obrzęki. Takie ubranie musimy nosić przez 2-4 tygodnie, a oprócz tego przez kilka miesięcy bieliznę uciskową. Klinikę można opuścić najczęściej po spędzeniu w niej doby po zabiegu. Jeśli zaś chodzi o rekonwalescencję w domu, to musi ona trwać przynajmniej tydzień. Po około 2 tygodniach zdecydujmy się na specjalne masaże, a przez miesiąc unikajmy większego wysiłku fizycznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here