Liposukcja ramion

0
1417

Liposukcja ramion za pomocą mikrokanalików zapewnia doskonałe efekty kosmetyczne. Ramiona są jednym z obszarów, które konsekwentnie zapewniają najwyższy poziom satysfakcji i zadowolenia pacjentów z liposukcji.

Odpowiedni pacjent

Nie każda osoba jest dobrym kandydatem. Ale w przypadku odpowiednich pacjentów, wyniki są najbardziej satysfakcjonujące. Liposukcja ramion jest prawie wyłącznie zabiegiem dla kobiet. Ćwiczenia ramion nie zmniejszą objętości tłuszczu, znajdującego się na ramionach. Większość kobiet nie chce mieć też mieć muskularne lub męsko wyglądające ramiona.

Cele kosmetyczne

Liposukcja zapewnia kobietom większe poczucie atrakcyjności w sytuacjach towarzyskich, kiedy noszą ubrania z krótkimi rękawami. Celem liposukcji jest poprawienie nieproporcjonalnego wyglądu ramion, przy jednoczesnym zachowaniu kobiecego piękna. Pacjentki mogą czuć się bardziej komfortowo, kiedy noszą bluzki bez rękawów. Dzięki liposukcji, ramiona będą szczuplejsze. Celem zabiegu nie jest usunięcie maksymalnie możliwej tkanki tłuszczu. Jeśli ramiona będą zbyt chude i nieproporcjonalne do reszty ciała, nie będą atrakcyjne.

Wisząca skóra

Zwisająca, opadająca skóra z grubego ramienia, gdy jest trzymane w pozycji poziomej, może zostać wyeliminowana przez odpowiedni zabieg. Jednak nie wystarczy wykonać liposukcję z tyłu ramienia. Należy usunąć ciężar podskórną tkankę tłuszczową w 75% lub nawet więcej. Wykonując liposukcję niemal wokół całego ramienia, możemy wyeliminować tłuszcz. Odzyskamy również właściwą elastyczność skóry.

Tłuszcz w okolicy pach

Tłuszcz może znajdować się też w okolicy pach, z przodu. Ta tkanka tłuszczowa staje się bardziej widoczna wraz z wiekiem i ze wzrastającym stopniem otyłości. Nawet u niektórych, względnie szczupłych kobiet, tkanka tłuszczowa koło pach może być stosunkowo duża. Ciasno dopasowany biustonosz powoduje, że mogą się jeszcze bardziej wybrzuszać w tej okolicy. Można wyeliminować taki tłuszcz właśnie dzięki liposukcji. Można go usunąć przy liposukcji ramion.

Tłuszcz może też znajdować się w okolicy pach, z tyłu. U niektórych kobiet może stanowić problem kosmetyczny. Łatwiej jest go usunąć przy liposukcji ramion. Przy usuwaniu tłuszczu z przodu i tyłu, przy pachach, należy nosić przez 1-2 dni, chłonne ochraniacze. Należy jednocześnie pamiętać o kompresyjnym ucisku.

Zabieg chirurgiczny

Zastosowanie mikrokanalików pozwala na stosunkowo agresywne podejście do liposukcji ramion, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka problemów estetycznych skóry. Wielokrotne małe nacięcia (użycie prętów 1 i 1,5 mm), dają dostęp do całego obwodu ramienia. Zawsze szybciej znikają, jeśli pacjent ma cienką skórę. Cienka warstwa pozostałości tłuszczu powinna nadawać bardziej naturalny, kobiecy wygląd i naturalną miękkość. Nadmierna liposukcja może sprawić, że ramiona będą wyglądać bardziej męsko, a niektórzy obserwatorzy mogą uznać je za zdeformowane.

Opieka pooperacyjna

Jest stosunkowo prosta, a jedynie umiarkowany stopień kompresji jest potrzebny tylko przez kilka dni. Drenaż zwykle wynosi mniej niż 48 godzin po operacji. Opatrunek wkłada się z wkładek chłonnych, początkowo utrzymywanych w miejscu za pomocą rurkowej, elastycznej siatki, nad którymi znajdują się elastyczne nieprzylepne bandaże. Pacjent może zazwyczaj usunąć te opatrunki bez pomocy. Poprawa pooperacyjna jest szybka. Praktycznie każdy pacjent odczuwa poprawę w ciągu kilku dni po operacji. Pamiętajmy jednak, że nadmierna kompresja może powodować obrzęk przedramion i dłoni.

Pułapki i uwarunkowania

Najczęstszym problemem kosmetycznym, związanym z liposukcją ramion, jest nadmierne i nierównomierne usuwanie tłuszczu. Ramiona, pozbawione tłuszczu podskórnego nie są wcale atrakcyjne i nie wyglądają normalnie. Jeśli praktycznie cały podskórny tłuszcz zostanie usunięty z ramion, znajdą się na nich brzydkie grudki. Problem jeszcze bardziej narasta, gdy pacjent zaczyna przybierać na wadze.

Czynniki, wpływające na sukces

Wielu pacjentów uważa, że jest za starych, aby poddać się liposukcji. Jednak nie jest to prawda. Chirurg kosmetyczny współpracuje w takiej sytuacji z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby upewnić się, że pacjent jest wystarczająco zdrowy. Jednak dobrze opracowana procedura nie wymaga znieczulenia ogólnego, dlatego unika się wielu zagrożeń, związanych z tradycyjną liposukcją.

Należy też sprawdzić, ile pacjent ważył w przeszłości. Dzięki temu, jeśli niedawno przytył, łatwiej będzie mu wrócić do normalnej wagi. To także świetny początek dla opracowania nowego stylu ćwiczeń i wprowadzeniu zdrowego odżywiania. Krótko przed zabiegiem nie powinniśmy się odchudzać. Wtedy łatwiej będzie uzyskać optymalne wyniki.

Bardzo ważna jest też płeć pacjenta. Zazwyczaj kobiety mają tłuszcz, który jest bardziej miękki i jednocześnie mniej włóknisty niż u mężczyzn. Z tego powodu trudniej jest poddać mężczyzn liposukcji. Jednak doświadczony chirurg używa opatentowanego systemu, który stopi ten bardziej włóknisty rodzaj tłuszczu, zanim go ostatecznie usunie. Dzięki takiemu podejściu zarówno kobiety, jak i mężczyźni osiągają najlepsze możliwe efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here