Liposukcja kawitacyjna

0
2138

Kawitacja jest nową, niechirurgiczną i nieinwazyjną procedurą usuwania tłuszczu. Nie jest to zabieg chirurgiczny i nie potrzebne jest znieczulenie, dlatego nie jest wymagana hospitalizacja. Nie musimy też brać zwolnienia lekarskiego i mieć czasu na odpoczynek. Klienci widzą natychmiastowe wyniki i kontynuują leczenie. Najczęściej problemowymi obszarami są pośladki, brzuch, boczki, klatka piersiowa, ramiona, wewnętrzne części ud i podbródek. Jest szczególnie skutecznie, jeśli chcemy usunąć cellulit. Kawitacja jest idealnym zabiegiem dla tych osób, które chcą mieć lepszą sylwetkę i odzyskać pewność siebie i lepszą samoocenę. Większość klientów decyduje się tylko na jedną sesję, ale niektórzy wybierają cztery lub osiem sesji.

Dlaczego warto wybrać kawitację?

Kawitacja jest metodą liposukcji. Niszczy komórki tłuszczowe za pomocą fal dźwiękowych o niskiej częstotliwości. Po zniszczeniu komórek tłuszczowych, tkanka tłuszczowa się zmniejsza.

Do podstawowych zalet kawitacji możemy zaliczyć:

  • zmniejszenie i usunięcie cellulitu,
  • konturowanie swojego ciała,
  • bezbolesność,
  • skierowanie na określone obszary,
  • szybkie i skuteczne wyniki,
  • widoczne wyniki już po pierwszej sesji.

Czy kawitacja pozwala schudnąć?

Zabieg pozwala zredukować odłożony tłuszcz. Dlatego możemy doświadczyć pewnej utraty wagi. Jednak sama w sobie nie jest kuracją odchudzającą. Jest szczególnie wskazany do zmniejszenia tkanki tłuszczowej i cellulit. Pozwala to zmniejszyć obwód. Sugestie, dotyczące diety powinny być przestrzegane podczas całego programu leczenia i poprawią eliminację złogów tłuszczu i utratę wagi.

Kto może być poddany zabiegowi kawitacji?

Jest idealny dla osób, które są niezadowolone pewnymi obszarami złogów tłuszczowych, ale nie chcą się poddawać inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu, jak liposukcja. Dobrym kandydatem jest ktoś, kto chce usunąć tłuszcz z określonego obszaru. Leczenie niekoniecznie prowadzi do ogólnego spadku masy ciała, ale przyczynia się do poprawy kształtu i konturów ciała. Prowadzi też do zmniejszenia rozmiaru ciała. Jeśli obecnie przestrzegamy zdrowej diety lub dobrego planu odchudzania, wyniki będą znaczące, a utrata wagi będzie bardziej prawdopodobna.

Świetne wyniki możemy uzyskać, jeżeli chcemy schudnąć kilka kilogramów. Kawitacja jest idealna dla tych, którzy próbowali pozbyć się dokuczliwego tłuszczu przez ćwiczenia i dietę, ale nie osiągnęli spodziewanych wyników. Nie jest jednak dobra dla tych osób, które chcą pozbyć się chorobliwej otyłości albo znacznej ilości kilogramów. Jeśli mamy sporą tkankę tłuszczową, najpierw postarajmy się trochę schudnąć.

Jak długo trwa regeneracja po kawitacji?

Możemy natychmiast powrócić do swoich normalnych czynności. Nie jest tak skomplikowana i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jak w przypadku chirurgicznego usuwania tłuszczu. Większość osób twierdzi, że leczenie jest bezbolesne i nie odczuwa po zabiegu bólu i dyskomfortu. Podczas regeneracji mówią tylko o łagodnym mrowieniu i/lub odczuciu ciepła. Istnieje do tej pory bardzo niewiele udokumentowanych skutków ubocznych. Siniaki występują bardzo rzadko, a jeśli już się pojawią, to są bardzo małe. Przez krótki czas po zabiegu można odnotować delikatne zaczerwienienie i łagodny obrzęk.

Kiedy można zobaczyć wyniki?

Większość pacjentów zauważa zmniejszenie obwodu już po pierwszej sesji. Po każdej sesji widzą zmiany, szczególnie po trzeciej i później. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby. Do głównych czynników możemy zaliczyć od struktury tłuszczowej, obszaru leczenia, wieku, metabolizmu, leków i zmian hormonalnych. Właściwa dieta, odpowiednia ilość pitej wody i zwiększona aktywność fizyczna z pewnością pomogą osiągnąć lepsze i trwalsze wyniki.

Efekty będą wzrastać jeszcze przez kilka tygodni po zabiegu. Będziemy nadal metabolizować tłuszcz przez dwanaście tygodni, co oznacza, że jeśli nie będziemy wytwarzać nowych komórek tłuszczowych, zmiana może być trwała. Dzięki temu uzyskamy jędrniejszą i gładszą skórę. Włączenie terapii dźwiękami o częstotliwości radiowej, pobudza fibroblasty w skórze do produkcji kolagenu.

Jak dużo sesji będzie potrzebnych?

Może być nam potrzebnych od 3 do 12 sesji. Jest to zależne od masy ciała i obwodu, wieku, równowagi hormonalnej, leków i pożądanych celów.

Jak powinniśmy się zachować po zabiegu?

Zdecydowanie zaleca się unikanie węglowodanów (w tym alkoholu) przez 24 godziny po zabiegu. Dzięki temu organizm może pozbyć się toksyn i odpadów. Ważne jest też, aby pić dużo wody, aby wspomóc ten proces. Zaleca się też wykonywanie ćwiczeń, stymulujących układ krwionośny i limfatyczny, aby usunąć wszelkie toksyny. Aby zoptymalizować leczenie i przyspieszyć wyniki, po 3-4 dniach zaleca się kontynuację drenażu limfatycznego u terapeuty. Leczenie jest krótkie i zajmuje 20-30 minut.

Jakich wyników możemy się spodziewać?

Możemy liczyć się ze zmniejszeniem obwodu o kilka centymetrów już po pierwszej sesji. Liczne zabiegi powodują stopniowe zmniejszanie obwodu i wysoką satysfakcję u większości klientów. Wyniki będą długotrwałe, jeżeli będziemy przestrzegać właściwej diety i zdrowego stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here