Zabiegi na twarz w ciąży

0
2379

Kobiety w ciąży, powinny szczególnie uważać podczas masażu lub wizyty w spa. Przy tak wielu procedurach, może być trudno określić, które terapie będą działać najlepiej – i być bezpieczne – dla Ciebie i Twojego dziecka. Ale przy tak wielu przypadkach trądziku ciążowego, tłustej skóry i wzdęć, rozumiemy, że twoja twarz potrzebuje trochę dodatkowej troski.

Najlepsze bezpieczne zabiegi na na twarz w ciąży

Tlenowe maseczki – sławny faworyt, tlenowe maseczki wprowadzają niesamowite składniki do twojej skóry poprzez strumień pary pod ciśnieniem. Mieszanki mogą zawierać kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, witaminy i ekstrakty roślinne. Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku kobiet o suchej lub matowej skórze. Jednak, mimo że korzyści wynikające z używania tlenu są oczywiste, dermatolodzy wciąż podkreślają znaczenie codziennego pielęgnowania skóry wraz z leczeniem tlenem .

Opcja „domowa”: aby dodać skórze blasku, stosuje się pakowany, nawilżający kwas hialuronowy i złuszczające kwasy owocowe (AHA). Dzięki niewielkiej strukturze molekularnej surowica przebija warstwy skóry skuteczniej niż tradycyjne kremy.

Złuszczające maseczki – dla kobiet, które radzą sobie z suchością lub matowieniem, złuszczająca maseczka  jest dla Ciebie idealna, nawet w ciąży. Chociaż zabiegi takie jak mikrodermabrazja nie są zalecane kobietom w ciąży, należy zapytać o łagodne peelingi do twarzy lub rozważyć bezpieczne AHA, takie jak kwas glikolowy lub kwas mlekowy.

Opcjonalnie w domu: maseczka zrobiona z organicznego cukru i odżywczych olejków.

Naturalny peeling do ciała idealnie nadaje się do polerowania ciała i twarzy. Dodatkową korzyścią jest to, że olejki te pomagają unikać rozstępów w czasie ciąży .

Głębokie oczyszczenie – Jeśli mamy szczególnie problematyczną skórę, spróbujmy głębokiego oczyszczania. Zwykle obejmuje to złuszczanie, usuwanie skaz i masaż, a następnie maskę leczniczą i balsam.

Opcja „w domu”: aby zwalczyć niedoskonałości, zastosujmy serum, które może pomóc w oczyszczeniu trądziku ciążowego . Leczenie punktowe jest wspaniałe dla mam, które pragną szybkiej transformacji.

Częste pytania

Jako przyszła mama, normalne jest posiadanie wielu pytań nawet w tak prostym temacie, jak maseczki na twarz. To naturalne i instynktowne, aby dowiedzieć się, czy coś, co robimy, może znacząco wpłynąć na nasze nienarodzone dziecko. Oto kilka typowych pytań i odpowiedzi:

  • Czy w czasie ciąży bezpieczne jest stosowanie maseczek na twarz?

Tak! To jest bezpieczne dla kobiet, takich jak Ty. Możemy wybrać maseczki w czasie ciąży, tak długo, jak tylko wykonujemy podstawowe zabiegi bez chemikaliów lub prądów elektrycznych. Jeśli nadal martwimy się o bezpieczeństwo, skonsultuj się z dermatologiem, aby zapytać, jakie zabiegi kosmetyczne są dla Ciebie najlepsze, zanim zarezerwujesz wizytę.

  • Czy w czasie ciąży można stosować maseczki parowe ?

Zasadniczo podniesienie temperatury w pierwszym trymestrze nie jest bezpieczne. Jednak parowanie twarzy lub owijanie  twarzy gorącym płótnem, jest w porządku, ponieważ żadne z nich nie podniesie ogólnej temperatury ciała.

  • Czy możliwa jest mikrodermabrazja, jeśli jesteśmy w ciąży?

Niestety nie. Mikrodermabrazja w czasie ciąży nie jest bezpieczna, ponieważ zabieg ten prawdopodobnie zaszkodzi Twojej wyjątkowo wrażliwej ciążowej skórze. Poza bliznowaceniem, mikrodermabrazja podczas ciąży może powodować pęknięcia i nierównomierne wyniki.

Musimy przerwać to leczenie, aż do czasu porodu.

  • Czy maseczki na twarz są bezpieczne podczas ciąży?

To zależy. Jest dużo chemikaliów, których powinniśmy unikać, gdy jesteśmy w ciąży, a niektóre z nich, takie jak kwas salicylowy, beta-hydroksykwas (BHA), alfa-hydroksykwas (AHA) i retinoidy są powszechnie spotykane w produktach kosmetycznych, takich jak maseczki na twarz . Dlatego  zbadajmy najpierw składniki lub spytajmy swojego lekarza przed użyciem jakiegokolwiek produktu do twarzy, jeśli mamy wątpliwości.

  • Czy możemy iść do spa, gdy jesteśmy w ciąży?

Eksperci nie widzą problemu, jeśli chodzi o spa dla kobiet w ciąży . Kobiety w ciąży mogą nawet korzystać z masaży ciążowych i zabiegów leczniczych w ciąży, o ile nie są rygorystyczne.

  • Czy bezpieczny jest peeling w czasie ciąży?

Skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa i łatwo podrażniona. Dlatego najlepiej jest unikać kontaktu ze ściernymi maseczkami i peelingami chemicznymi, gdy jesteśmy w ciąży.

  • Czy mogę wybielać włosy na twarzy w ciąży?

Tak! Wybielanie włosów na twarzy w czasie ciąży jest bezpieczne, ponieważ składniki wybielacza (wodorotlenek amonu i nadtlenek wodoru) są nieszkodliwe dla nienarodzonego dziecka i łatwo rozkładają się na ciele. Jeśli jednak nadal jesteśmy zaniepokojone, pomińmy ten zabieg podczas pierwszego trymestru.

  • Czy można wykonywać zabiegi laserowe w ciąży?

Podczas gdy nie ma formalnych przeciwwskazań dla kobiet w ciąży, jeśli chodzi o depilację laserową w ogóle, prawie nie ma badań potwierdzających jej bezpieczeństwo u kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. Istnieją bezpieczniejsze alternatywy do usuwania owłosienia twarzy (na przykład woskowanie), które można wypróbować zamiast potencjalnie szkodliwych zabiegów laserowej depilacji twarzy.

Więc NIE, nie jest dobrym pomysłem wypróbowanie laserowej depilacji w ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here