Zabiegi laserowe na twarz

0
1316

Jeśli starzenie się, trądzik lub zbyt duża ilość czasu na słońcu pozostawi na naszej twarzy plamy, blizny, zmarszczki lub linie, laserowe zabiegi pielęgnacji skóry mogą jej pomóc  wyglądać młodziej i zdrowiej.

Laserowa renowacja skóry z wybitną dokładnością usuwa warstwę skóry po warstwie. Nowe komórki skóry, które tworzą się podczas gojenia, nadają skórze bardziej zwartą, młodszą powierzchnię. Zabieg można wykonać sam lub z innymi zabiegami kosmetycznymi na twarz.

Przygotowanie do zabiegu laserowego


Zacznijmy od konsultacji z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy jesteśmy dobrymi kandydatami.

Należy poinformować lekarza, jeśli mamy opryszczkę lub gorące pęcherze wokół ust . Laserowe odnawianie skóry może wywoływać wybrzuszenia u osób zagrożonych.

Jeśli zdecydujemy się kontynuować laserową resekcję skóry, nasz lekarz poprosi cię o nie przyjmowanie żadnych leków ani suplementów – takich jak aspiryna , ibuprofen czy witamina E – które mogą wpływać na krzepnięcie przez 10 dni przed zabiegiem.

Jeśli palimy, powinniśmy przerwać na dwa tygodnie przed i po zabiegu. Palenie może przedłużyć leczenie.

Lekarz może przepisać wcześniej antybiotyk, aby zapobiec infekcjom bakteryjnym, a także leki przeciwwirusowe, jeśli pacjent jest podatny na opryszczkę lub pęcherze .

Czego można się spodziewać podczas i po procedurze?


Laserową renowację wykonuje chirurg plastyczny lub dermatolog. Jest to procedura ambulatoryjna, co oznacza, że ​​nie musimy zostawać na noc.

Lekarz może leczyć zmarszczki wokół oczu , ust lub czoła indywidualnie lub leczyć całą twarz. W przypadku niewielkich obszarów lekarz znieczula obszary nmiejscowym środkiem znieczulającym, a także może uspokajać pacjenta. Jeśli cała nasza twarz jest leczona, możesz wymagać znieczulenia ogólnego.


Leczenie tylko części twarzy zajmuje około 30 do 45 minut. Leczenie całej twarzy trwa do dwóch godzin.

Po zabiegu laserowym lekarz bandażuje leczone miejsca. Po 24 godzinach będziemy musieli wyczyścić leczone miejsca cztery do pięciu razy dziennie, a następnie nałożyć maści, takie jak wazelina, aby zapobiec tworzeniu się strupów.

Obrzęk po zabiegu laserowym jest normalny. Lekarz może przepisać sterydy, aby opanować obrzęk wokół oczu . Spanie na dodatkowej poduszce w nocy może również złagodzić obrzęki.

Możemy odczuwać swędzenie lub kłucie przez 12 do 72 godzin po zabiegu. Pięć do siedmiu dni nasza skóra będzie sucha i obrana.

W zależności od problemu, który został poddany leczeniu, leczenie trwa zwykle od 10 do 21 dni. Gdy skóra się leczy, można nosić makijaż bezolejowy, aby zminimalizować zaczerwienienie, które zwykle zanika w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Zauważymy też prawdopodobnie, że nasza skóra jest lżejsza przez jakiś czas po operacji. Szczególnie ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum działania , która ochroni nas przed promieniami ultrafioletowymi B i promieniami ultrafioletowymi, aby chronić skórę w tym czasie. Wybierając krem przeciwsłoneczny , poszukajmy jednego specjalnie opracowanego z zawartością 7% (lub wyższą) tlenku cynku i współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 30 lub wyższym. Ograniczmy swój czas na słońcu, szczególnie w godzinach od 10 do 14  i nośmy odzież ochronną, taką jak koszule z długimi rękawami, spodnie i kapelusz z szerokim rondem.

Ważne jest również, aby nasza nowa skóra była dobrze nawilżona. Jeśli używamy Retin A lub produktów kwasu glikolowego, możemy go zacząć używać ponownie po około sześciu tygodniach lub gdy lekarz mówi, że możemy.


Korzyści i zagrożenia związane z laserowym zabiegiem


Mimo, że odnawianie skóry nie jest w stanie wytworzyć doskonałej skóry, może poprawić jej wygląd.  Potencjalne ryzyko związane z procedurą obejmuje:

1. Oparzenia lub inne obrażenia spowodowane przez ciepło lasera,

  1. Blizny,
    3. Zmiany w pigmentacji skóry, w tym obszary ciemniejszej lub jaśniejszej skóry,
    4. Reaktywacja opryszczki,
  2. Infekcja bakteryjna.

Koszt laserowego odnawiania skóry


Laserowy  zabieg na twarz stosowany jest w celu zmniejszenia zmarszczek i  nieprawidłowości skórnych, takich jak przebarwienia lub blizny po trądziku.

Technika ta kieruje krótkie, skoncentrowane pulsujące wiązki światła na nieregularną skórę, precyzyjnie usuwając skórę, warstwa po warstwie. Ta popularna procedura jest również nazywana lasabrazją, łuszczeniem laserowym lub waporyzacją laserową.

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu laserowego?


Jeśli mamy drobne linie lub zmarszczki wokół oczu lub ust lub na czole, płytkie blizny po trądziku lub niereagującą skórę po liftingu, możemy być dobrymi kandydatami do laserowej odnowy skóry.

Jeśli mamy trądzik lub bardzo ciemną skórę, możemy nie być dobrymi  kandydatami. Ta technika nie jest również zalecana w przypadku rozstępów . Powinniśmy przedyskutować z lekarzem, czy ten zabieg jest odpowiedni dla nas, konsultując się z nim przed wykonaniem tej procedury.

Jak działa laserowe odnawianie skóry?


Dwa rodzaje laserów najczęściej są tutaj stosowane, to dwutlenek węgla (CO2) i erbium. Każdy laser odparowuje komórki skóry uszkodzone na poziomie powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here