Zabiegi wyszczuplające twarz

0
1423

Odchudzanie twarzy jest popularnym niechirurgicznym zabiegiem, stosowanym do uzyskania szczupłej twarzy i wyraźnych konturów linii szczęki. Podczas tego zabiegu, kilka prostych wstrzyknięć BOTOX® stosuje się jako środek rozluźniający mięśnie żuchwy. Pomaga to rozluźnić mięśnie żwaczy w bocznej części szczęki, aby uzyskać kobiecy kształt.

Zabiegi odchudzające twarz

Poniższe leczenie może być wykorzystane do uzyskania szybkich, ale długotrwałych rezultatów.

W jaki sposób działa Botox?

Botox nie jest rozwiązaniem odchudzającym i nie wpływa na żaden tłuszcz znajdujący się w twarzy. To, co Botox może zrobić, to zmusić do rozluźnienia grube mięśnie twarzy, które są ułożone pod tłuszczem i nadać cieńszy wygląd twarzy. W połączeniu z innymi zabiegami może to być częścią bardzo skutecznego planu, aby wyszczuplić twarz.

Zabiegi wyszczuplające

Zabiegi wyszczuplające twarz nie różnią się od zatwierdzonego użycia BOTOX®. Wszystkie iniekcje BOTOX® do zwalczania zmarszczek spowodują, że mięśnie tuż pod docelowymi zmarszczkami nieco się rozluźnią. Jedyną różnicą w tym leczeniu jest to, że zastrzyki są ukierunkowane na pewne obszary, a nie  przypadkowo. Podobnie jak w przypadku wszystkich zastosowań poza etykietami BOTOX®, należy wybrać renomowaną klinikę z akredytowanym personelem, któremu można zaufać.

Mięśnie twarzy

Mięśnie żwaczy to grupa mięśni twarzy, w które najczęściej są celowane zabiegi wyszczuplające. Mięśnie te znajdują się po obu stronach szczęki i są mocno zaangażowane w żucie pokarmu. W zależności od diety, genetyki i innych czynników, mięśnie żwaczy mogą rosnąć i być bardzo duże w stosunku do reszty twarzy, tworząc muskularny i pudełkowaty wygląd.

Niektórzy mężczyźni doceniają to, ale wiele kobiet jest przez to sfrustrowanych. Kiedy mięśnie są zmuszane do bycia zrelaksowanym przez pewien okres czasu za pomocą BOTOX®, kurczą się z powrotem do szczuplejszego rozmiaru.

Harmonogram leczenia

Plany gabinetów opracowano dla uzyskania najlepszych wyników, dlatego harmonogram leczenia każdego pacjenta może być trochę inny. Przy wyszczuplaniu twarzy najważniejszą rzeczą jest stworzenie równomiernego wyglądu, ponieważ mięśnie żwaczy są oddzielone i znajdują się po obu stronach twarzy. Twój plan może wymagać tylko jednego leczenia, z badaniami kontrolnymi, aby zobaczyć, czy coś musi zostać poprawione. W niektórych przypadkach można zalecić kilka zabiegów.

Jak długo będą się utrzymywały wyniki?

Wyniki nie są trwałe, ale to jak długo będą trwały, będzie zależeć od twojego planu leczenia i genetyki. Mięśnie żwaczy nie będą w stanie wykonać tylu ćwiczeń, ile zwykle robią przez kilka tygodni, a to spowoduje ich zmniejszenie. Gdy Botox się zużyje, mięśnie pozostaną szczuplejsze, dopóki nie powrócą do swoich normalnych rozmiarów podczas ćwiczeń.

Możesz zapewnić wyniki przez dłuższy czas, unikając czynności, które wywierają nacisk mięśnie żwaczy. Unikaj więc gumy do żucia i twardych pokarmów i szukaj leczenia, jeśli masz kłopot z zaciskaniem zębów. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do pierwotnego wzrostu, a następnie odrastania mięśni twarzy.

Jak długo trwa regeneracja?

Leczenie polega tylko na kilku ukierunkowanych zastrzykach. Dla większości pacjentów nie ma żadnych etapów powrotu do zdrowia, a większość z nich powraca do normalnego rytmu dnia, gdy tylko leczenie zostanie zakończone. Drobne siniaczenie i obrzęk mogą czasami pojawiać się w okolicach zastrzyku, ale nawet to jest rzadkie.

Inne odczucia po leczeniu

W większości przypadków nie występują. Niektórzy pacjenci zgłaszają „miększe” uczucie, gdy gryzą dolną szczęką, a niektórzy pacjenci stwierdzili uczucie zmęczenia po żuciu przez długi czas, krótko po leczeniu.W przypadku nielicznych, którzy doświadczają jakichkolwiek skutków ubocznych, wydają się  one zanikać kilka tygodni później.

Jak uzyskać najlepsze wyniki?

Wybór gabinetu medycyny estetycznej może wpływać na osiągnięte wyniki. Właściwa technika pozwala uniknąć tego ryzyka dzięki starannemu okresowi konsultacji, który obejmuje dokładne pomiary i badania, zanim plan leczenia zostanie rozpoczęty. Wysoce doświadczeni lekarze wykonali tysiące zabiegów botoksu i jesteśmy pewni, że będziesz bardzo zadowolony z wyników.

Lifting twarzy

Operacje liftingu twarzy wymagają znacznego okresu leczenia i powrotu do zdrowia, ponieważ chirurdzy muszą przeciąć tkankę. Może upłynąć nawet rok, zanim objawy obrzęku i siniaków całkowicie opadną, a uczucia w skórze całkowicie się normalizują. Ze względu na inwazyjny i rozległy charakter liftingów, nie wszyscy są kandydatami do zabiegu. Osobom z miernym stanem zdrowia lub posiadającym problemy zdrowotne i słabą elastycznością skóry zaleca się skorzystanie z alternatywnej opcji.

Minimalnie inwazyjne, mniej bolesne zabiegi pojawiają się jako alternatywne opcje inwazyjnych liftingów. Dwie metody, o których zapewne słyszałeś, to zabiegi laserowe na zimno i napinanie skóry za pomocą fal radiowych.

ZIMNY LASER

Jest nieinwazyjnym zabiegiem, w którym wykorzystuje się promienie lasera o niskim poziomie, aby stymulować komórki skóry twarzy, aby rozpocząć proces regeneracji, dzięki czemu Twoja twarz będzie promienna i świeża.

NAPINANIE SKÓRY

Thermage  to kolejna nieinwazyjna procedura, która może dopasować twarz do szczuplejszego kształtu. Ta metoda wykorzystuje urządzenie, które celuje w głęboką warstwę skóry – zwaną skórą właściwą – za pomocą fal radiowych. Podobnie jak w przypadk Leczenie thermage nie ogranicza się tylko do twarzy – lekarze mogą również wykorzystywać go do rzeźbienia pośladków i kończyn, a także zmniejszać objawy cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here