Botoks w usta

0
1863

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej typu A ( Botox ) do okolic ust może zapewnić szereg korzyści kosmetycznych lub ulepszeń.

Botox to kosmetyczna forma toksyny botulinowej , substancji chemicznej, która może tymczasowo osłabiać lub paraliżować mięśnie. Jedna runda wstrzyknięć może spowodować rozluźnienie mięśni przez około trzy miesiące .

Po wstrzyknięciu w okolice ust Botox może pomóc:


1.zminimalizować zagniecenia w górnej i dolnej wardze
2.podnieść kąciki ust
3.usunąć  linie marionetki lub linie biegnące w dół z kącików ust
4.poprawić „gumowaty” uśmiech
5.uwydatnić górną wargę


To, w jaki sposób zastrzyki z warg Botox zmieniają wygląd twoich warg, zależy od miejsca wstrzyknięcia. Na przykład substancja chemiczna rozluźnia mięśnie wokół warg i powoduje ich zwiotczenie. Dzięki temu mogą wyglądać na większe.

W większości przypadków zabiegi zastrzykami z  botoksem zwykle trwają około 10 do 15 minut. Zastrzyki nie są traktowane jako zabieg chirurgiczny, a później nie jest potrzebny czas powrotu do zdrowia. Powinieneś być w stanie kontynuować swoje zwykłe czynności natychmiast po umówionym spotkaniu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy zastrzyki z botoksu mogą pomóc w osiągnięciu pożądanych efektów i wyglądu ust.

W jaki sposób działać może ten zabieg?

„Botox lip flip” to zabieg wykonywany za pomocą zastrzyków z botoksu, aby Twoje wargi wyglądały na większe.

Aby to zrobić, Twój dermatolog lub chirurg plastyczny wstrzyknie wiele jednostek Botoxu w górną środkową część górnej wargi. Kiedy mięśnie się zrelaksują, twoja warga zwinie się w górę. Wydłuża to twoją górną wargę, sprawiając, że wydaje się większa bez dodawania jakiejkolwiek objętości.

Jeśli chcesz dodać pulchności, porozmawiaj ze swoim dermatologiem lub chirurgiem plastycznym o dodaniu wstrzyknięcia wypełniacza. Możesz zdecydować się na wypełniacz warg lub użyć botoksu i wypełniaczy do warg, aby uzyskać imponujący efekt pompowania.

Jeśli zdecydujesz się na łączenie procedur, Twój lekarz prawdopodobnie użyje botoksu do stworzenia klapki i wypełniacza kwasu hialuronowego (Restylane lub Juvederm), aby dodać pulchności. Efekt ten zwykle trwa od dwóch do trzech tygodni, dzięki czemu jest popularnym wyborem na specjalne okazje.

Jaka jest technika botoksu dla „gumowatego” uśmiechu?


Być może również spoglądałeś na ofertę zabiegów  jako sposób leczenia „gumowatego” uśmiechu. Jeśli dziąsła nad zębami górnymi pokazują się, gdy się uśmiechasz, jest to uważane za „gumowate”. Niektóre osoby mogą również wykazywać niewielką lub żadną górną wargę, gdy się uśmiechają. Technika zmniejszania gumowatego uśmiechu jest podobna do klapki z botoksem.

Aby to zrobić, twój lekarz wstrzyknie botoks w okolice twojej wargi, znane jako łuk Kupidyna. Jest to środek górnej wargi, gdzie znajduje się mięsień orbicularis oris. To jest mięsień, który pracuje, kiedy wygniatasz usta.

Botox rozluźni mięśnie, powodując delikatne zwijanie się ust. Kiedy się uśmiechasz, rozluźnione mięśnie pomogą ci przykryć dziąsła i pozwolą, by więcej twoich warg się ukazało. Ten efekt sprawi, że twoja warga będzie wyglądać na większą.

Jednak, przed „Botox lip flip”, należy skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym, jeśli chcesz dodać objętość ustom.

Czego jeszcze można użyć do pompowania ust?


Pompowanie ust odbywa się przede wszystkim z powodów estetycznych, niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie wyglądu gumowatego uśmiechu, czy uzyskanie pełniejszych warg. Niektóre osoby dorosłe mogą być również zainteresowane wsuwaniem ust w celu przeciwdziałania skutkom starzenia, ponieważ pełność ust może się zmniejszać wraz z wiekiem. Botox nie może rozwiązać tego problemu, ale wstrzykiwalne wypełniacze do ust mogą.

Istnieje kilka opcji do wyboru przy wyborze właściwego wypełniacza do uzyskania pożądanych rezultatów. Niektóre popularne preparaty do wstrzykiwania ust używają składników takich jak kwas hialuronowy.

Botox i inne zastrzyki do ust są skuteczne w tym, co mają zrobić. Jednak każdy z nich da inne wyniki . Ważne jest, aby omówić z lekarzem dostępne opcje i wyniki, aby ustalić, które leczenie jest odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej stałego, zapytaj swojego lekarza o wypełniacze do ust, które zawierają tłuszcz lub inne substancje. Te opcje wymagają zabiegu chirurgicznego, który może zwiększyć ryzyko możliwych powikłań.

A co z wykorzystaniem Botoksu do wygładzania linii warg i zmarszczek?


Podstawowym zastosowaniem kosmetycznym w zastrzykach z botoksem jest zmniejszenie lub czasowe wyeliminowanie zmarszczek i zmarszczek na twarzy, w tym okolicy ust.

Linie warg i zmarszczki rozwijają się naturalnie w miarę upływu czasu w wyniku:

1.śmiania się
2.uśmiechania się
3.marszczenia brwi
4.całowania
5.palenia
6.starzenia się

Warto o tym pamiętać, decydując się w przyszłości na przeprowadzenie tego zabiegu.

Jeśli chcesz zmniejszyć liczbę linii, porozmawiaj o tym z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym. Mogą polecić wstrzykiwalne wypełniacze do ust, jeśli chcesz również dodać pulchność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here