Ile kosztuje liposukcja

0
1185

Zdecydowałeś się poddać liposukcji, a koszt liposukcji jest teraz twoim głównym problemem. Zrozumienie kosztów związanych z liposukcją pomoże ci poczuć się lepiej przygotowanym na operację. Pomoże ci również w poszukiwaniach właściwego chirurga.

Ustalenie dokładnego kosztu konkretnej operacji może być wykonane jedynie poprzez rozmowę z chirurgiem, ale średni koszt liposukcji można oszacować, analizując kilka kluczowych czynników.

Przed podjęciem decyzji należy rozważyć opcje finansowe i cele chirurgiczne. Wielu chirurgów oferuje plany płatności lub inne rodzaje opcji finansowania, aby łatwiej było nam pozwolić sobie na procedurę.

Jaki jest średni koszt liposukcji?

Średni koszt liposukcji dla jednego obszaru ciała wynosi od 2 do 10 tysięcy złotych. Koszt liposukcji zwiększa się wraz z dodawaniem większej ilości obszarów ciała, ale zwykle stosuje się zniżkę za przeprowadzenie wielu operacji jednocześnie.

Obszar, w którym wykonywana jest operacja, będzie również wpływać na koszty. Jednym z najczęstszych i najtańszych obszarów liposukcji jest podbrzusze. Można to połączyć z górną częścią brzucha za pomocą jednej procedury, aby uzyskać niższy średni całkowity koszt liposukcji.

Główne czynniki wpływające na koszt liposukcji

Wiele czynników może mieć wpływ na koszt liposukcji, w tym:

1) Miasto, w którym przeprowadzana jest operacja (i jej populacja lub rozmiar)

2) Liczba obszarów na ciele, w których zostanie przeprowadzona liposukcja i na którym obszarze (obszarach) zostanie wykonana

3) Typ obiektu, czy jest to szpital, czy klinika chirurgiczna

4) Opłata anestezjologa

5) Doświadczenie  chirurga

6) Rodzaj liposukcji, którą będziesz stosować, lub zastosowaną technikę.

Co jeszcze warto rozważyć?

Twój rozmiar może również wpłynąć na koszt odsysania tłuszczu, ponieważ chirurg może potrzebować więcej czasu na ukończenie operacji. Opłaty za leczenie anestezjologiczne i opłaty za udogodnienia są również zwykle naliczane według godziny.

– Niewielką część wydatków na liposukcję mogą stanowić recepty i inne preparaty potrzebne przed zabiegiem lub po nim. Mogą to być antybiotyki – aby zapobiec infekcjom lub środki przeciwbólowe po ich zakończeniu.

– Medyczne ubrania kompresyjne do noszenia po operacji będą również musiały zostać uwzględnione w obliczeniach kosztów. Te produkty są w niewielkim, ustalonym przedziale cenowym i nie będą miały większego wpływu na całkowity koszt.

– Generalnie płeć nie jest czynnikiem decydującym o kosztach liposukcji. Dlatego też ceny dla mężczyzn w liposukcji są w tym samym zakresie, co koszt liposukcji dla kobiet.

– Na niektórych obszarach ciała mężczyźni mogą mieć gęstszy tłuszcz, taki jak zewnętrzne części uda lub klatka piersiowa. Może to wpływać na ceny liposukcji, ale tylko wtedy, gdy procedura ma dłuższy szacowany czas.

– Miasto, w którym wykonywana jest operacja, będzie miało znaczny wpływ na koszty, ponieważ zapotrzebowanie na liposukcję jest większe w bardziej zaludnionych obszarach.

-Chirurdzy, którzy działają w dużych miastach wykonują więcej zabiegów rocznie. Wynika to z rosnącego zapotrzebowania na zabiegi kosmetyczne. Często znani chirurdzy zwykle mieszkają tam, gdzie mogą uzyskać najwięcej zleceń i mają najwięcej klientów.

– Dlatego też tego typu lekarze będą reklamować swoją wiedzę i poziom zadowolenia klientów. Płacisz więcej za to, że ci chirurdzy operują Cię, ponieważ mają dobrą reputację i dużą bazę klientów.

– Rodzaj obiektu, w którym operacja ma się odbyć, również znacząco wpłynie na koszty. Szpitale będą zazwyczaj kosztować więcej niż kliniki chirurgiczne. Będziesz musiał zdecydować, jakie ustawienie procedury jest bardziej odpowiednie dla ciebie, przy ustalaniu kosztów Twojej liposukcji.

Wskazówki, jak obniżyć ceny liposukcji

Istnieje kilka różnych metod oszczędzania przy rozważaniu liposukcji. Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że spotkasz się z różnymi chirurgami, aby omówić opcje i uzyskać dokładną wycenę.

Zrozum, że chirurdzy, którzy pobierają mniejsze opłaty za usługi, niekoniecznie są mniej wykwalifikowani, a chirurdzy, którzy pobierają więcej, niekoniecznie są bardziej wykwalifikowani. Zapytaj chirurgów o ich wiedzę i przeczytaj opinie pacjentów. Odwiedź chirurga w mniejszej klinice lub placówce, aby sprawdzić, czy istnieje obniżka ceny. Możesz również polecić przyjaciela chirurgowi, aby uzyskać na zabieg. Ta opcja może być bardzo korzystna, ponieważ rabat możesz mieć zarówno Ty, jak i Twój przyjaciel Możesz również omówić inne opcje kosmetyczne poza liposukcją. Posiadanie tych opcji podczas tej samej operacji pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Czynniki wpływające na koszt liposukcji są nieco inne przy rozważaniu niechirurgicznych metod liposukcji. Na przykład nie będziemy ponosić kosztów za anestozjologa, ponieważ niechirurgiczna liposukcja jest zwykle wykonywana, gdy nie śpisz. Korzystanie z tego typu najnowocześniejszych technologii będzie jednak kosztować więcej. Ogólnie rzecz biorąc, decydując się na niechirurgiczną metodę liposukcji, taką jak laserowa liposukcja, możesz zwiększyć koszty. Korzyści dla tego typu liposukcji są takie, że czas powrotu do zdrowia i szanse na bliznowacenie są znacznie zredukowane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here