Liposukcja laserowa

0
1190

Lipoliza laserowa sprawia, że ​​tradycyjna liposukcja staje się balsamem przypominającym tłuszcz.

Dla osób poszukujących idealnego sposobu przy minimalnym wysiłku, liposukcja jest jedną z najpopularniejszych metod. Ale jak wszystko, co wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, procedura redukcji tłuszczu wiąże się z kilkoma wadami, szczególnie jeśli twoja skóra nie może zająć luzu. Kieszenie zwiotczałej skóry mogą zniweczyć cel zastosowania chirurgii kosmetycznej do znoszenia trudno dostępnych tłuszczów.

Tam właśnie pojawia się nowo opracowana technika lipolizy laserowej, pojawiająca się tam, gdzie odchodzi tradycyjna liposukcja. Naukowcy są przekonani, że ta udoskonalona technika może być kluczem do optymalnego rzeźbienia ciała i przekazuje informacje o swoich odkryciach.

Jak to działa?

Lipoliza laserowa jest minimalnie inwazyjną procedurą wykorzystującą ciepło z laserów światłowodowych o różnych długościach fali do topienia tkanki tłuszczowej. Jest to inny proces niż liposukcja, która polega na usuwaniu tłuszczu z ciała za pomocą ssania próżniowego. Dodatkową korzyścią lipolizy laserowej jest to, że pobudza ona wytwarzanie kolagenu białkowego, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta.

Wyniki kliniczne zostały wyciągnięte z procedur laserowej lipolizy i liposukcji ponad 2000 pacjentów w ciągu trzech lat. Naukowcy odkryli, że pacjenci ogólnie stracili znaczną ilość tłuszczu w różnych częściach ciała i zaobserwowali wzrost napięcia skóry. Pacjenci nie cierpieli na żadne poważne komplikacje, choć niektórzy skarżyli się na niewielki ból i siniaki.

Lipoliza czy liposukcja?

Lipoliza laserowa może być sama w sobie skuteczna w usuwaniu tłuszczu. Jednak integracja lipolizy laserowej z tradycyjną liposukcją generalnie daje najlepsze wyniki dla zaciśnięcia i skurczenia się skóry.

„Wiele osób nie próbuje [liposukcji], ponieważ słyszało, że skóra często zwisa po usunięciu tłuszczu”,. „Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które chcą stracić tłuszcz brzuszny, ale także potrzebują skórki.”

Potrzeba dwóch rodzajów zabiegów, by naprawdę celować w opadające żołądki, zaułki i inne brzydkie obszary problemowe.

„Wykazano, że połączenie tradycyjnej liposukcji z lipolizą laserową daje dobrze rzeźbione ciała o zwartej skórze”.

Zagadnienia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

Wiele badań wykazało, że lipoliza laserowa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia małych obszarów tkanki tłuszczowej, a ponieważ zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, powrót do zdrowia jest na ogół szybki. Uzbrój się w fakty i porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy byłbyś dobrym kandydatem do liposukcji, lipolizy laserowej, czy obu naraz.

„Liposukcja (zarówno tradycyjna liposukcja, jak i laserowa liposukcja) jest ogólnie uważana za bardzo bezpieczną procedurę w wykwalifikowanych i doświadczonych rękach” .”

Wszystkie procedury mają jednak pewne ryzyko. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się z ryzykiem zakażenia, krwawienia, bliznowacenia, uszkodzenia nerwów, niepożądanych reakcji na znieczulenie i zakrzepów krwi. Liposukcja wiąże się z dodatkowym ryzykiem, w tym nieregularnością konturów, asymetrią, nadmiarem płynu (kieszeń płynu pod skórą), przebarwieniami skóry i oparzeniem..

Pamiętaj, że chociaż pacjenci po liposukcji zazwyczaj nie chcą tracić dużych kilogramów, zabieg chirurgiczny nie zastąpi zrównoważonej diety i regularnych ćwiczeń. Chirurgia plastyczna może tak bardzo poprawić wygląd zewnętrzny i nie zawsze jest synonimem zdrowszego ciała.

Czym jest laserowa liposukcja?

Laser to rewolucyjna technika liposukcji wspomaganej laserem, która wykorzystuje specjalny laser, który topi komórki tłuszczowe przed odsysaniem i napina skórę w tym samym czasie. Poprzez topienie tłuszczu przed odsysaniem, procedura powoduje minimalny obrzęk, zasinienie i ból i może być wykonana w znieczuleniu miejscowym. Większość pacjentów powróciło do pracy następnego dnia!

Czym wyróżnia się dobry zabieg laserowy?

Dobry zabieg wykorzystuje rewolucyjny laser typu 980nano, który jest przeznaczony do dokręcania skóry podczas ssania tłuszczu.

Może być również używany do odsysania tłuszczu z bardzo małych obszarów, takich jak dolna powieka podczas wykonywania liftingu powiek.

Czy zabieg laserowy jest dla mnie właściwy?

Jest idealny dla pacjentów, którzy chcieliby mieć około kilograma tłuszczu usunięte, nie mają dużo luźnej skóry i nie mogą sobie pozwolić na wiele czasu przestoju. Zabieg trwa około 1-2 godzin w znieczuleniu miejscowym.

Czy jest to zabieg zatwierdzony przez lekarzy?

Ma zezwolenia na zastosowania w chirurgii plastycznej, dermatologii, chirurgii ogólnej i okulistyce. Jest to obecnie jedyny laser zatwierdzony do wykonywania dolnych liftingów powiek (plastyka powiek)

Liposukcja laserowa

Lipo laserowe można wykonywać w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym. Nie jest wymagane znieczulenie ogólne.

Jest to bezpieczna opcja dla osób o różnych typach skóry i powoduje niewiele skutków ubocznych.

Twój lekarz znieczuli obszar za pomocą igły i miejscowego znieczulenia, abyś nie odczuwał dyskomfortu.

Wykona małe nacięcie i wprowadzi mały laser pod skórę, który skropli tłuszcz. Wtedy włoży małą rurkę, zwaną kaniulą, która wysysa stopiony tłuszcz spod skóry.

Wiele osób, które wybierają laserową liposukcję, nie doświadcza długiego przestoju po zabiegu, szczególnie gdy obszar jest niewielki.

Większość lekarzy zaleca kilka dni przerwy przed powrotem do pracy i około trzech tygodni przed uczestnictwem w forsownych działaniach.

Obrzęk, zasinienie i ból są minimalne po laserowym zabiegu. Dla wielu osób skóra może być również jędrniejsza lub bardziej napięta po zabiegu. To dlatego, że zabiegi laserowe mogą promować produkcję kolagenu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here