Liposukcja policzków

0
1284

Liposukcja w policzkach zyskuje popularność w świecie chirurgii kosmetycznej. Nasza twarz jest jednym z pierwszych miejsc, która odzwierciedla wiek i przyrost masy ciała. Są jedną z cech, których najbardziej jesteśmy świadomi.

Ta kosmetyczna procedura jest dobrym podejściem do radzenia sobie z tym niechcianym tłuszczem i sposobem na uzyskanie bardziej wyprofilowanego i młodzieńczego wyglądu.

Tkanka policzkowego tłuszczu znajduje się wewnątrz policzka, a wraz z wiekiem rośnie jej gęstość i dlatego możemy mieć pyzate policzki. Jest to obszar tłuszczu, który trudno jest stracić po nagromadzeniu. Liposukcja policzków celuje w policzkowe poduszki tłuszczowe.

Podobnie jak wszystkie procedury medyczne, istnieje ryzyko i wymagany jest okres odpoczynku. Ceny za tę procedurę mogą się znacznie różnić.

Czy liposukcja policzków i liposukcja twarzy są takie same?

Te dwie procedury różnią się na kilka sposobów. W przypadku liposukcji twarzy usunięty tłuszcz obejmuje nacięcia wykonywane przez skórę w płaszczyźnie podskórnej w celu delikatnego usunięcia złogów tłuszczu z niepożądanych obszarów poprzez zastosowanie podciśnienia.

Jest często stosowana w połączeniu z innymi technikami chirurgii plastycznej w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu, którego poszukuje pacjent. Podczas tej operacji pojawia się więcej blizn i dłuższy okres rekonwalescencji.

W liposukcji policzkowej celem jest pozbycie się policzkowej poduszki tłuszczowej, która znajduje się wewnątrz policzka, a nacięcie jest mniejsze i wewnątrz jamy ustnej. Takie podejście pozwala chirurgowi łatwo i szybko dotrzeć do policzkowych poduszek tłuszczowych. Zabieg trwa około godziny i odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub w świadomej sedacji.

Ryzyko i czas regeneracji

– Ryzyko związane z operacją liposukcji w policzku obejmuje ewentualne ograniczenia w żuciu jako część funkcji policzków tłuszczowych policzka, które pomagają w żuciu i ssaniu. Jeśli zabieg zostanie wykonany we wczesnym wieku, powiedzmy, że po dwudziestce, w miarę starzenia się, nasza twarz będzie słabła i łatwiej będzie mogła ulegnąć bliznowaceniu.

– Bezpośrednim ryzykiem dla osoby poddawanej zabiegowi jest obrzęk i siniak bezpośrednio po zabiegu. Może to potrwać kilka dni do tygodnia po powrocie do domu. Oblodzenie obszaru może pomóc zmniejszyć obrzęk i może pomóc szybszemu pozbyciu się siniaków. Makijaż może ukryć siniaki, dopóki nie znikną.

– Kolejne ryzyko to wyzwania natury psychologicznej, z jakimi osoba się boryka, gdy się obudzii zda sobie sprawę, że na zawsze się zmieniła. Czasami zmiana nie jest tym, czego oczekiwali, a teraz utknęli w sytuacji, w której nie wystąpiła poprawa, na którą liczyli. To może prowadzić do zupełnie innego problemu z obrazem siebie niż ten, od którego zaczęli.

– To trwała operacja. Zmiany będą z tobą przez resztę twojego życia. Jednakże, jeśli naprawdę nie podoba ci się wynik, zawsze możesz mieć inną procedurę, aby zastąpić złogi tłuszczu, ale ta operacja wiąże się również z własnym ryzykiem.

– Upewnij się, że w pełni rozumiesz konsekwencje wyboru tej procedury i wszystkiego, co się z nią wiąże, zanim zgodzisz się pójść pod nóż. Dobrym pomysłem jest zadać wiele pytań przed procedurą i ryzykować, że brzmi to głupio, niż później zdać sobie sprawę, że życzyłbyś sobie zadać jedno pytanie, które być może uchroniłoby cię przed podjęciem złej decyzji, która zmieniła twój wygląd w taki sposób, jaki nie chciałeś.

– Jedną z najczęstszych dolegliwości podawanych przez pacjentów, poddawanych tego rodzaju zabiegowi jest odrętwienie w obszarach w pobliżu linii nacięcia. Te obszary obejmują linię żuchwy i środek policzków. Dzieje się tak z powodu uszkodzenia nerwów. Nie ma pewności, czy będzie to trwałe, czy nie, ale jeśli tak się stanie, należy poinformować o tym swojego chirurga. Uszkodzenia nerwów zawsze stanowią ryzyko w przypadku operacji bez względu na typ.

Rekonwalescencja

Rekonwalescencja może trwać znacznie krócej niż tradycyjna liposukcja.

Może się różnić w zależności od osoby. Potrwa od kilku dni do kilku tygodni. Obszar nacięcia znajduje się między policzkami a dziąsłami i jest mniejszy, ale obszar nadal musi być czysty i monitorowany pod kątem infekcji.

– Twój chirurg udzieli ci instrukcji dotyczących opieki pooperacyjnej i tego, na co musisz uważać. Będzie również w stanie dać ci krótszy spodziewany czas na powrót do zdrowia w oparciu o jego doświadczenia z własnymi pacjentami.

Średnie koszty

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych procedur liposukcji, koszty liposukcji policzków różnią się w zależności od regionu kraju i większość firm ubezpieczeniowych jej nie pokrywa, ponieważ większość z nich jest uważana za procedurę kosmetyczną.

Na szczęście większość renomowanych chirurgów plastycznych i ich kliniki mają elastyczne plany płatności, które mogą pomóc ci w pokryciu kosztów tej procedury. Znalezienie lepszych cen może wymagać trochę pracy domowej i kilku rozmów telefonicznych.

Przeczytajmy opinie na temat kilku chirurgów i upewnijmy się, że zadzwoniliśmy i poprosiliśmy  o ich cenę, to co jest wliczone w cenę i jakie dodatkowe koszty zostaną poniesione. Większe miasta wydają się mieć bardziej konkurencyjne cenowo kliniki i chirurgów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here